Максим був звичайним студентом, якому захотілося пізнати щось особливе. Він ніколи не вживав наркотики, проте на одній із вечірок товариш умовив його спробувати. Лише згодом Максим відчув слабкість та незрозумілий біль у м’язах. Коли ж здав аналізи на виявлення ВІЛ-інфекції, був шокований – вони виявилися позитивними.
“Мої батьки дуже болісно сприйняли цю новину, особливо мама. Адже тяжко усвідомлювати, що твоя дитина помирає. Я відразу ж звернувся по консультацію до лікарів. Це було півтора року тому. Наразі за допомогою ліків намагаюся підтримувати себе у формі, проте усвідомлювати, що ти хворий на СНІД, дуже важко”, – розповів юнак.
Щороку на Львівщині реєструють сотні випадків захворювання на ВІЛ/СНІД. За офіційними даними, лише за дев’ять місяців 2011-го вперше діагноз ВІЛ-інфекції встановили 364 особам, зокрема у стадії СНІДу – 146-ти. А загалом на обліку в області перебувають 2018 ВІЛ-інфікованих, із них під наглядом лікарів у стадії розгорнутих клінічних проявів (СНІДу) – 549 людей.
ДО ТЕМИ У Франції виявлено новий штам ВІЛу. Різновид вірусу імунодефіциту людини, носіями якого раніше були лише кілька десятків людей у джунглях Камеруну, виявлено в Європі. У доповіді, опублікованій у медичному журналі “Ланцет”, йдеться, що у пацієнта лікарні у Франції виявили штам вірусу “групи N”. Ймовірно, чоловік заразився через свого сексуального партнера в Того. |
Проте, як стверджують фахівці, реальна кількість інфікованих куди більша, адже кожен третій ВІЛ-позитивний не знає свого діагнозу.
“Побільшало випадків виявлення захворювання у занедбаному стані. Третина людей, які дізналися про свій діагноз, мають хворобу з клінічними проявами. Тобто жили з нею близько семи-десяти років”, – каже головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська.
За інформацією обласного управління охорони здоров’я, у 70% випадків причиною смерті хворих на ВІЛ/СНІД є захворювання на туберкульоз. Так, за дев’ять місяців 2011-го зі 146-ти осіб, хворих на СНІД, у 66-ти виявили легеневий туберкульоз, ще у 29-ти – позалегеневий туберкульоз.
“Особливістю поширення страшного вірусу сьогодні є збільшення частки інфікованих статевим шляхом. Якщо раніше інфекція поширювалася в основному серед споживачів ін’єкційних наркотиків, то зараз спостерігаємо вихід інфекції за межі цієї вразливої групи, фіксуємо зростання кількості фактів передачі інфекції статевим шляхом, більшає кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями”, – каже Мар’яна Служинська.
Наразі на обліку у львівському центрі СНІДу перебуває 45 дітей, які заразилися від своїх батьків.
Тож Міжнародний день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, який припадає на сьогодні, 1 грудня, має на меті не лише спонукати нас із більшим розумінням ставитися до тих, кого спіткала ця біда, а й ще раз нагадати, що страшний вірус є набагато ближчим до нас, аніж здається.