Із настанням холодної пори року у Львові спостерігається сезонне зростання кількості недужих не тільки на простудні захворювання, а й на вітряну віспу.
Вона є другою найпоширенішою інфекційною недугою після ГРВІ.
Вітряну віспу викликає вірус родини вірусів герпесу, який, як правило, активізується в холодну пору року через загальне ослаблення імунітету. Хоч вітрянка і належить до дитячих недуг, проте від свого чада можуть заразитися батьки, які не хворіли на неї у дитинстві. На відміну від малечі, для дорослих це захворювання особливо небезпечне.
“Вітряна віспа є однією з найпоширеніших інфекційних недуг серед дітей. Це висококонтегіальна хвороба, тобто поширюється у колективах. Наразі нездужають діти, які раніше не хворіли на вітрянку. Повторних випадків ми не реєстрували”, – розповіла лікар-епідеміолог Львівської обласної санітарно-епідеміологічної станції Валентина Косовська. За її словами, порівняно з літніми місяцями, відсоток захворюваності зріс більш ніж на половину. Це пов’язано з тим, що сформувалися нові колективи як у школах, так і в дошкільних закладах. “Тільки за минулий місяць 85,2% усіх зареєстрованих випадків – діти до 17 років. Найбільше хворіють діти віком від 5 до 9 років, серед 236 зареєстрованих 104 випадки саме у цій групі ризику”, – каже лікар-епідеміолог.
ДО ТЕМИ
Симптоми вітряної віспи:
– червоні плями, які з часом перетворюються на пухирці;
– підвищення температури тіла (до 39 градусів);
– в’ялість;
– сонливість;
– головний біль;
– зниження апетиту.
|
Якщо захворювання виявляють на ранніх стадіях, людину бажано ізолювати від колективу. Найчастіше недуга виражається висипом на шкірі. Категорично не варто займатися самолікуванням, потрібно одразу ж викликати лікаря.
За словами Валентини Косовської, обов’язкових щеплень проти вітряної віспи не проводять. Проте за новим календарем щеплень вона входить у перелік рекомендованих. “Централізованого постачання вакцини проти вітряної віспи у нас немає. Якщо людина бажає пройти цю процедуру, вона повинна звернутися до кабінету щеплень, і для неї замовляють вакцину. Найчастіше це відбувається тоді, коли хтось планує виїхати за кордон. Щеплення особливо доцільне для жінок, які планують вагітність”, – говорить Валентина Косовська.