Відвідати алерголога… взимку?

Щоб уповні насолоджуватися весною, варто вже сьогодні звернутися до лікаря для розпізнання та боротьби з пилковою алергією

Щоб уповні насолоджуватися весною, варто вже сьогодні звернутися до лікаря для розпізнання та боротьби з пилковою алергією

Шкірна, харчова, медикаментозна алергії (і навіть на укуси комах, так звана інсектна) – багато хто з нас, мабуть, стикався з ними бодай раз у житті. Проте найбільше клопоту і дорослим, і дітям завдає алергія на пилок рослин, або так званий поліноз. Як дізнатися, що вас підкосив саме цей вид алергії? І головне, коли можна визначати пилковий алерген? Із цими запитаннями “Пошта” звернулася до львівських фахівців-алергологів.

Коли опало листя…

Алергія посідає третє місце у світі серед усіх хвороб і трапляється у 25% населення. За невтішними прогнозами, до 2015 року на неї страждатиме кожна друга людина.

Як зазначила асистент кафедри алергології та клінічної імунології Львівського національного медичного університету, головний алерголог Львівської обласної клінічної дитячої лікарні “Охматдит” Роксоляна Головин, якщо побутові алергени медикаментозно можна лікувати впродовж усього року, то пилкові найкраще завчасно – в осінньо-зимовий період, коли відцвіли усі рослини та опало листя. “На жаль, не всі люди про це знають. З настанням весни їх стан лише загострюється – з’являється бронхіальна астма, алергійний риніт та дерматит”, – розповіла “Пошті” головний алерголог Львівської області Анізія Бандрівська.

ДО ТЕМИ

Методи профілактики усіх видів алергії:

– грудне вигодовування: що довше мати годуватиме немовля власним молоком, то меншою є ймовірність виникнення алергії, натомість штучні суміші провокують їх появу;

– вологе прибирання, провітрювання: у морозну погоду рекомендується подушки та ковдри викладати на холод, а влітку – під палаюче сонце;

– гіпоалергенний спосіб життя: якщо у сім’ї були алергіки – не спати на подушках з пір’я (краще – синтепоново-ватяних), не заводити кішок, собак і навіть папуг. Хоча існує і “гігієнічна” теорія, в якій йдеться, що якщо тварини в домі були ще до вагітності матері, ймовірність виникнення алергії на шерсть та епідерміс тварин у дитини набагато менша.

 

Найпоширеніші алергени

У квітні-травні бурхливу реакцію імунної системи викликає пилок листяних дерев, у травні-червні – хвойних, у травні-липні – злаків, а в липні-жовтні – бур’янів. Визначити, на що саме людина має алергію, може лише лікар. Традиційний і достовірний метод діагностики – шкірні алергічні проби. Якщо раніше застосовували скарифікацію (метод подряпини), то тепер найдієвіший спосіб визначення алергена – прик-тест (тест уколом), коли проколюють шкіру, наносячи на неї алерген.

Шкірні алергопроби роблять лише після огляду лікаря-алерголога. “Заборонено робити проби при загостренні алергопатології, при наявності в анамнезі анафілактичного шоку, при ГРВІ, грипі, туберкульозі, онкозахворюваннях”, – каже Роксоляна Головин. Якщо ж у людини виявили одне із цих захворювань, алерген визначають за аналізом крові.

Лікування тривале, проте дієве

Поліноз – захворювання, яке можна вилікувати, вплинувши на механізм, що призводить до його розвитку. Починати лікуватися людина повинна ще вдома, ведучи гіпоалергенний спосіб життя. Лише після того лікар може призначити метод АСІТ-терапії (алерген специфічної імунотерапії), який полягає у наступному – поступово, впродовж певного проміжку часу, в організм пацієнта вводять той чи інший алерген. Спочатку – у мікродозі, розведений у 10 млн разів, потім – у мільйон разів, пізніше – у сто тисяч і так зменшуючи до десятка разів. Відтак поступово нарощується концентрація причинного алергену, відбувається переорієнтація – організм не сприймає та не впізнає алерген.

“Завдяки цьому методу, який є безпечний навіть для вагітних жінок, у 80-90% алергіків стан здоров’я поліпшується, а інколи алергія зникає зовсім, – каже Анізія Бандрівська. – Єдиний недолік – курс лікування тривалий, як мінімум три роки”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4160 / 1.58MB / SQL:{query_count}