Львів знову стане митрополією

У соборі Св. Юра 29 листопада оголосять про створення Львівської митрополії УГКЦ

У соборі Св. Юра 29 листопада оголосять про створення Львівської митрополії УГКЦ

В УГКЦ створять три нові митрополії. Про це під час веб-конференції на tochka.net офіційно повідомив глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук). 

Рішення створити три нові митрополії ухвалив Синод єпископів УГКЦ. До складу Львівської митрополії увійдуть Львівська архієпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії; до Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Черні­вецька єпархії; до Терно­пільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії.  

Першими митрополитами новостворених митрополій стануть: владика Ігор (Возьняк), архієпископ Львівський, владика Володимир (Війтишин), єпарх Івано-Франківський, та владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський. 

29 листопада у Львові, 13 грудня в Івано-Франківську, 22 грудня у Тернополі відбудуться архієрейські літургії, під час яких буде зачитано декрети про створення нових митрополій УГКЦ.

ДО ТЕМИ

Тепер в УГКЦ буде сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митропо­лією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До неї належатимуть Київська архієпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. Крім того, до УГКЦ належать Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпезька митрополія у Канаді. 

 

За словами Блаженнішого Святослава, створення нових митрополій є дуже важливим кроком у природному розвитку нашої Церкви у напрямку патріархату. Нині в Україні існує єдина митрополія – Києво-Галицька з осідком у Києві. “Така структура  віддзеркалює той стан Церкви, який у нас був за часів Київської Русі. Єдиний митрополит був де-факто главою Помісної церкви та мав, відповідно, владу над єпископами своєї території. Очевидно, що більше як за тисячу років наша Церква розвинулася, зокрема і в Україні. Сьогодні такий природний стан розвитку церковної структури потребує вдосконалення. Отож, для того, щоб надати належну душпастирську опіку нашим вірним, рішенням Синоду єпископів УГКЦ і з благословення Апостольської столиці ми створили три нові митрополії”, – наголосив предстоятель УГКЦ. 

Крім того, глава УГКЦ повідомив, що кожний митрополит матиме право скликати Митрополичий синод, але для того, щоб рішення цього синоду були дійсними, вони потребують схвалення верховного архієпископа. 

За словами доктора східного канонічного права о. Михайла Димида, митрополія – це більша адміністративна одиниця, до якої зазвичай належать три чи більше єпархій. Києво-Галицька митрополія, яка була дотепер єдиною в Україні, фактично за структурою рівнялася цілій Церкві. Створення нових митрополій допоможе вибудувати якіснішу структуру УГКЦ, яка, за правом римським престолу, є Верховним архієпископством, а згідно з  постановою соборів УГКЦ – патріархатом. Ця структурна викінченість є одним з очікуваних кроків до визнання Римським престолом статусу патріархії для УГКЦ. 

Як зазначив “Пошті” о. Михайло Димид, сьогодні до УГКЦ в Україні належить більше 3 млн вірних, які, хоч і мають спільну мету – дорогу до Бога, спільну матрицю – науку Церкви, мають також і свої регіональні відмінності, певну проблематику, яка потребує особливої уваги. Тому добре, щоб Церква мала не тільки один потужний центр, а й такі регіональні центри. 

“І це є головна суть митрополії – краще організовувати роботу на місці, бути ближче до людей. Щоб Церква створила нові можливості, які б дали можливість враховувати місцеву специфіку, для задоволення духовних потреб кожної людини та вирішення її проблем, а також ефективніше вирішувати адміністративні питання у певному регіоні, дбати про порядок та церковну дисципліну серед духовенства та мирян”, – каже богослов. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4169 / 1.57MB / SQL:{query_count}