Єдина черга у львівські дитсадки

Нині у місті Лева лише 67% дітей відвідують садочки. Влада не втомлюється обіцяти відкриття нових груп

Нині у місті Лева лише 67% дітей відвідують садочки. Влада не втомлюється обіцяти відкриття нових груп

 Відкриття додаткових груп, поінформованість мешканців про вільні місця, онлайн-реєстрація та єдина черга у дитсадки міста – головні завдання розвитку дошкільної освіти Львова на 2011– 2012 рр. Їх під час наради керівників дошкільних навчальних закладів міста Львова озвучила в. о. начальника управління освіти Катерина Гороховська.

За її словами, дошкільною освітою діти повинні бути охоплені максимально. Для п’ятирічок це має бути стовідсотковий показник, для 2-4-річних дітей – 80%. Зараз відвідувати дитсадки можуть лише 67% дошкільнят, тому відкриття нових груп є першочерговим завданням.

ДО ТЕМИ

Під час наради керівники дошкільних навчальних закладів Львова презентували роботу своїх садків за результатами впровадження у навчально-виховний процес Програми розвитку дітей дошкільного віку “Я у світі”. Серед них –  оновлення та модернізація змісту освітньої роботи у дошкільному навчальному закладі (садок №40), інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами (дошкільний  навчальний заклад “Барвінок”), педагогічна система Марії Монтессорі (садок-школа “Любисток”), освітній проект сталого розвитку “Перші проліски” (Україна – Нідерланди) (садок №134), особистісно-орієнтоване виховання та навчання (садок №154), ранній інтелектуальний розвиток дитини “Вчимося думати” (садок “Один, два, три”).

 

“У Шевченківському та Сихівському районах уже вдалося відкрити по три групи у садках, майже готові нові групи у дошкільному навчальному закладі на вул. Чукаріна. Серед цьогорічних планів – у садку №165, що у Франківському районі, відкрити групу для дітей із проблемами аутизму, – каже Катерина Гороховська. – Пріоритетом до кінця цього року і на наступний є відкриття додаткових груп, у тому числі логопедичних”.

На думку Гороховської, важливим напрямком є підвищення рівня кваліфікації працівників дошкільних навчальних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази садочків, впровадження новітніх методів навчання та виховання для всебічного розвитку дитини, перетворення деяких дошкільних навчальних закладів на ресурсні центри, де б нові знання могли здобувати самі вихователі.

Повноцінний навчальний процес не можливий без співпраці та прозорих стосунків із батьками. “Для керівників садків важливим є повернення довіри батьків до виховної програми навчання. Батьки повинні бути поінформовані про вільні місця у групах, тобто, щоб, зайшовши у дошкільний навчальний заклад, вони побачили, скільки є вільних місць і в якій групі”, – зазначила Катерина Гороховська. Як каже чиновник від освіти, керівники садків повинні завжди мати резервні місця, наприклад, для сімей, які переїхали з іншого міста.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4205 / 1.56MB / SQL:{query_count}