Осіння скарбничка: у меню – перець та баклажани

Солодкий –  зміцнить імунітет, гіркий – заживить виразку

Солодкий –  зміцнить імунітет, гіркий – заживить виразку

Болгарський перець має надзвичайно корисні властивості: за вмістом вітаміну С солодкий перець (особливо червоний і жовтий) перевершує лимон та чорну смородину.
Усі види перцю (стручковий, болгарський, чилі) привезли у XV ст. в Європу іспанці з Південної Америки.
Так, солодкий перець багатий на каротин (вітамін А), якого у стиглих плодах стільки ж, як у моркві; вітамін С – майже стільки, як у шипшині; вітаміни Е, Р, РР, групи В. Серед мінеральних речовин виділяють калій та натрій, кальцій, залізо, йод, фосфор, кремній. 
Найбільше аскорбінової кислоти міститься біля плодоніжки, тобто в тій частині перцю, яку зрізаємо під час чищення. Однак не варто використовувати насіння під час готування їжі, бо зіпсуєте смак.
Корисний солодкий перець тим, хто потерпає від атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, захворювань судин. Він зміцнить імунітет, зменшить запальні процеси, напади астми, прояви бронхіту. Перець потрібен і діабетикам, і тим, хто страждає від закрепів.
Натомість гіркий перець розсмоктує тромби, очищує дихальні шляхи, розріджує мокротиння та сприяє відхаркуванню. Вживання пекучого стручкового перцю чилі полегшує стан при астмі, кашлі, ангіні, грипі.
Користь болгарського перцю неоціненна. Так, чоловікам він допоможе завчасно не облисіти, а жінкам – знизити ризик захворіти на рак, а під час вагітності виносити здорову дитину.
Тим, хто хоче схуднути, не варто вводити перець у меню фруктово-овочевої дієти, оскільки болгарський перець збуджує апетит.
Вважається: хто часто вживає перець, той рідше хворіє. Проте в окремих випадках болгарський перець може і нашкодити організму. Він протипоказаний хворим з порушенням серцевого ритму, гіпертонією, виразковою хворобою шлунка і кишківника, тим, хто страждає від гастриту, колітів, геморою, при епілепсії і безсонні.
 

Баклажан – овоч довголіття

Завдяки багатому мінеральному складові баклажан належить до найкорисніших та цілющих овочів, адже допомагає боротися з різними недугами. На Сході його  називають овочем довголіття.

Так, баклажан містить клітковину, кальцій, калій, фосфор, вітаміни РР, А, В1, В2, пектинові речовини та цукри. Він здатний знижувати рівень холестерину в крові, у стінках судин, у печінці і в нирках. Вживання баклажанів допомагає підтримати сольовий баланс, розщеплювати жири і стимулювати роботу кишківника. Корисний він і тим, хто страждає від закрепів, атеросклерозу, подагри, у кого проблеми із серцево-судинною системою.

Відомо, що баклажани підвищують гемоглобін, а це особливо важливо для дітей і вагітних. Завдяки вмісту антиоксидантів баклажани перешкоджають ушкодженню мозкових клітин, стимулюють діяльність кишківника, запобігають розвитку гнильних процесів, знижують вагу.

Дієтологи з великою повагою ставляться до цього овоча. Серед них побутує думка, що користь баклажана, з огляду на його здатності знижувати рівень холестерину, більш значуща, ніж у багатьох ліків. 

Однак не можна вживати баклажани при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення, при проносах та пониженому вмісті цукру в крові. Шкідливі баклажани і при підвищеному рівні гемоглобіну.

Баклажани містять речовину соланін, яка й надає їм ледь гіркуватого смаку. Щоб його позбутися, перед приготуванням баклажани потрібно посолити, а через кілька хвилин сполоснути холодною водою, або витримати у солоній воді до півгодини.

 

ДО ТЕМИ

Готуємо смачно!

Печений перець із овочамиСклад на 3 порції: 6 болгарських перців 4-5 стиглих помідорів 1 цибулина 1 морква 1/2 ч. л. орегано3 ст. л. олії зелень петрушки і кропу мелений перець сіль
Помиті перці запекти в духовці до легкої чорноти, періодично повертаючи їх. Гарячі перці покласти в поліетиленовий пакет або посуд, що герметично закрива­ється, і залишити на 5 хв., щоб шкірка на перцях зморщилася, а пакет запітнів. Зняти з перців шкірку. Цибулину дрібно нарізати і обсмажити до золотистого кольору. Очищену морквину натерти на тертці, додати у сковорідку до цибулі. Підсолити, долити води і тушкувати 5 хв. Помідори розрізати навпіл, м'якоть натерти на тертці, а шкірки викинути. Помідорну масу додати у сковорідку, покласти орегано. Тушкувати заправку 10 хв. до готовності. Морква має зм'якнути, а помідори повністю розпуститися. Дрібно нарізану зелень додати до помідорів, посолити, поперчити. Можна додати 1 ч. л.  цукру, щоб пом'якшити смак помідорів. Потушкувати кілька хвилин. Покласти у сковороду підготовлені перці і тушкувати все разом 5 хв.
Салат "З перчиком"Склад: 2 болгарські перці 250 г твердого сиру 4 яйця 1 цибулина 200 г майонезу сіль, перець зелень
Цибулю нарізати півкільцями, додати натертий на грубій тертці сир, порізані соломкою перець і яйця, посолити, поперчити, заправити майонезом. Посипати посіченою зеленню.
Фаршировані баклажани Склад на 6 порцій: 3 баклажани  250 г помідорів 150 г цибулі  150 г моркви  100 г сиру (твердого)  3 зубчики часнику  олія сіль перець
Баклажани помити, розрізати вздовж на дві половинки, вийняти м'якоть. Промити половинки ("човники") в холодній воді та залишити на 30 хв. (щоб не гірчили і під час обсмажування не вбирали олії). М'якоть баклажанів та помідори порізати на невеликі кубики. Цибулю і часник подрібнити, моркву натерти на тертці і все спасерувати. Додати туди помідори, посолити, поперчити. Смажити до готовності (10-15 хв.). Половинки баклажанів наповнити начинкою. Викласти в форму для запікання. Посипати баклажани потертим на дрібній тертці сиром, поставити в духовку. Запікати 30-35 хв. при температурі 180°С. Готові баклажани посипати зеленню. Начинку можна доповнити за смаком будь-якими овочами чи приправами, наприклад, картоплею, кабачком, болгарським перцем і навіть м'ясним фаршем (тушкувати з овочами).
Сендвіч із баклажанівСклад на 7-8 штук: 2 баклажани 5 помідорів120 г сиру2 зубчики часникупучок зеленіоліямелений перецьсіль
Вимиті баклажани нарізати кружечками товщиною 1 см. Посолити і залишити їх на 10 хв. Коли з баклажанів виділиться сік, змити водою та обсушити кожен кружечок серветкою. Обсмажити баклажани з обох боків на олії до рум'яного кольору, при потребі поперчити, досолити. Часник нарізати великими шматками та обсмажити на сковорідці у 4 ст. л. олії до золотистого кольору та відразу вийняти. З помідорів вирізати кружечки товщиною 1 см. Обсмажити помідори на сильному вогні в отриманій часниковій олії по 30 секунд з кожного боку. Сир нарізати  не дуже тоненькими квадратиками. На половину баклажанових кружечків покласти сир, накрити іншою половиною. Зверху викласти помідори і зафіксувати сендвічі зубочистками. Посолити та поперчити. Запікати в духовці кілька хвилин, поки сир не почне плавитися. Перед подачею на стіл прикрасити зеленню.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4065 / 1.62MB / SQL:{query_count}