Як уплинув інтернет на цінності людства та чи став він найважливішим у житті львів’ян?

Третина світової молоді вважає інтернет найважливішим у житті й не уявляє, як можна обійтися без віртуальної мережі. Ба більше, чимало студентів готові відмовитися від мрій попереднього покоління: автомобілів, побачень та вечірок заради можливості проводити час у віртуальній павутині.
Щоб дізнатися, як уплинув інтернет на цінності людства, компанія Cisco провела опитування серед молоді до 30 років у 14 країнах світу: залучили 2.800 осіб, по 200 респондентів із Австралії, Бразилії, Великобританії, Німеччини, Індії, Іспанії, Італії, Канади, Китаю, Мексики, Росії, США, Франції і Японії.
Отже, 33% відсотки опитаних назвали інтернет не менш необхідним для людей, ніж повітря, вода, їжа та житло. А якби студентам коледжів запропонували вибрати: автомобіль чи інтернет, то 64% респондентів відмовилися б від машини.
Якщо без матеріальних речей ще можна вижити, то, уявіть, 40% опитаних студентів коледжів заявили, що інтернет для них важливіший за побачення, зустрічі з друзями та захоплення музикою. Щобільше, 27% респондентів зі всього світу готові відмовитися від реальних зустрічей і вважають, що спілкування через Facebook вони потребують значно більше, ніж вечірок, побачень та прогулянок із друзями.
Дослідження також засвідчило, що дві третини студентів коледжів (66%) і більше половини молодих працівників (58%) вважають мобільні пристрої (ноутбуки, смартфони, планшети) “найважливішою технологією” в їхньому житті.
“Інтернет дійсно став для мене однією з найважливіших речей в житті, адже саме він відкриває безліч дверей та здійснює мрії, – розповів “Пошті” студент зі Львова Назар Лазур. – Це можливість обмінюватися та отримувати інформацію, слухати музику або ж дивитися фільми. Проте найголовнішою причиною для мене є те, що саме в цій глобальній мережі я знайшов своє істинне кохання. Тому й мережа стала для мене чимось більшим, ніж засіб зв’язку, чимось рідним, чимось, що зближує та відкриває серця. Але жити в інтернеті я теж не зміг би: ніщо не замінить живого спілкування, емоцій, вражень. Життя біля комп’ютера приречене на нудне завершення”.
“Пошта” поцікавилася у молодих львів’ян: чи став для них інтернет одною із найважливіших цінностей?
КОМЕНТАРІ |
Юрій Новачинський, студент:
|
Катерина Радковець, літературний редактор:
|
- Інтернет для мене став незамінним: допомагає не просто контактувати часом з друзями, які на великій відстані від мене, але й потрібен для щоденної роботи, обміну думками з науковим керівником, інформування про новини культурного життя міста чи якісь диковинки зі світу - все це будь-де і будь-коли. І по секрету зізнаюся, що на нудній парі часом можна виконати багато важливої роботи через інтернет. Хоча інколи хочеться вимкнути браузер і, як стверджує одна популярна реклама у місті, наважитись зустрітись із друзями в оф-лайні.
|
- Я, як і більшість молоді й не тільки, сиджу в глобальній мережі. Попри те, що моя професія безпосередньо пов'язана з інтернетом і я на роботі проводжу за комп'ютером по вісім годин - це не заважає мені ще прийти додому і заглянути у стрічку новин або зайти у соціальні мережі. Але, незважаючи на це, знаходжу час для зустрічі з друзями та на інші розваги. Мабуть, колись люди без інтернету були щасливішими, бо мали більше часу для живої розмови. Не можу сказати, що я заручник сучасних технологій, але вони точно відіграють важливу роль у моєму житті.
|
|
Володимир Місяйло, редактор глянцевого журналу:
|
- Інтернет для мене став, радше, таким собі наркотиком, який заставляє кожного вечора прийняти дозу свіжої інформації, яка рясніє на електронних шпальтах таблоїдів чи інформагентств. Або ж провести третину свого щоденного часу в соціальних мережах, у яких уже давно вирує набагато активніше "віртуальне" життя, аніж повсякденне. Хоча себе не уявляю без інтернету: для мене він повністю замінив телебачення, радіо, ну, і частково "живе" спілкування з друзями. Чи погано це? Не знаю! Але можу сказати, що я - залежна від інтернету людина.
|