Учора глава УГКЦ від імені Синоду єпископів проголосив новий Катехизм УГКЦ “Христос – наша Пасха”
Блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив знаменність цієї події, адже вона відбувається до 20-ліття відновлення катехитичного служіння УГКЦ в Україні та до 10-ліття візиту блаженного Папи Івана Павла ІІ. Нове видання Катехизму є плодом 10-літньої праці не тільки Патріаршої катехитичної комісії, а й величезної кількості людей у цілому світі, воно складається з трьох основних частин: “Віра Церкви”, “Молитва Церкви” і “Життя Церкви”.
Як зазначив Глава УГКЦ, Катехизм є свідченням інтелектуальної зрілості цієї Церкви, а отже, є наслідком патріархального устрою, яким вона живе.
За словами Блаженнішого Святослава, катехизм – це збір істин віри і моралі, які кожен член церкви має знати, сповідувати і жити згідно з ними. Тому він звернений не тільки до священнослужителів, катехитів, а й до всіх вірних церкви, щоб вони могли краще пізнати свою віру, традицію та життя. Дуже важливо, що цей Катехизм не є перекладом чи опрацюванням, якихось інших, а працею самої церкви, молитовною працею всієї церкви. Тому він якнайповніше відображає її ідентичність.
“Це є Катехизм східної церкви, яка висловлює правди віри в інший спосіб, ніж інші помісні церкви, має свою богословську, літургійну, духовно-аскетичну традицію, яка, на жаль, дуже часто є забута або незнана”, – наголосив глава УГКЦ.
Катехизм, як стверджує першоієрарх, одночасно і старий, і новий: “Старим, тобто вічним є віра, а новим є спосіб, у який ми промовляємо, щоб наші вірні могли пізнавати повноту своєї традиції, щоб цей Катехизм промовляв до сучасної людини”.