У Львові 42-річна мама прийшла на тестування з математики… замість доньки, а 10% абітурієнтів узагалі прогуляли зріз знань
До 5 липня мають назвати результати з усіх тестувань зовнішнього незалежного оцінювання. У Львові тим часом підбивають перші підсумки ЗНО. Як з’ясувалося, попри значне інформування, не всі абітурієнти знали, з якими документами треба приходити на пункти тестувань, хтось – запізнився, а хтось (із тих, хто зареєструвався – “Пошта”) взагалі зігнорував ЗНО, комусь не надіслали сертифікат ЗНО, дехто під час тестів користувався шпаргалками та мобільним телефоном, а одна дівчина взагалі відправила замість себе… маму.
Отож, цьогоріч, за результатами опрацювання протоколів про завершення результатів тестування з української мови та літератури, іноземних мов та математики, Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти анулював 13 робіт учасників ЗНО у трьох областях. Так, 10 із них анульовані через використання засобів зв’язку, 2 – через невчасно здані роботи, 1– через підміну учасника тестування. Для порівняння, торік було анульовано близько 20 робіт у трьох регіонах.
А спостерігачі від ГО “Опора” цього року зафіксували меншу кількість випадків, коли абітурієнти намагалися списувати один в одного, користувалися шпаргалками та мобільними телефонами.
Зокрема, в один із пунктів тестувань на оцінювання з математики прийшла мама абітурієнтки – 42-річна жінка намагалася видати себе за свою 19-річну доньку. Після того, як координатори оцінювання звернули увагу на псевдоабітурієнтку, та відповіла, що начебто працює у нічному клубі, а тому виглядає не дуже добре.
Задля більшої впевненості жінка нанесла на обличчя яскравий макіяж. “Коли на вході у пункт тестування запитали про вік, вона сказала, що з 1969 року. Потім перевела розмову на жарт, але за виглядом не відповідала віку своєї 19-річної доньки. Вони дійсно схожі. Такий експеримент мами-винахідниці завершився невдачею”, – каже директор Львівського регіонального центру оцінювання якості знань Лариса Середяк. Хоча й тестування з математики жінка склала, результати анулювали. Крім того, усю інформацію щодо псевдоабітурієнтки передали правоохоронцям…
Бувало й таке, що в аудиторії під час роботи над тестом учасники неправильно розподіляли відведений для завдання час, як наслідок – не мали можливості перенести правильні відповіді до бланків “А” або затягували процес тестування, порушуючи цим процедуру.
Не всі абітурієнти, які зареєструвалися, прийшли на тестування. Загалом таких 10%. Якщо ж врахувати, що один учасник оцінювання обходиться державі у 80 грн, то сума збитків – чимала. “Це серйозні кошти, які витрачаються не за призначенням. Найменше з’явилося на російську мову – 54,5%”, – зазначає Лариса Середяк. Загалом на українську мову і літературу прийшло понад 90% зареєстрованих учасників ЗНО, не з’явилися 2768 осіб. На іноземну мову не прийшли 1127 осіб, тоді як зареєструвалися 9922. Математику прогуляли 1978 осіб, біологію – 1678, історію України – 2705.
До теми:
З цього вівторка, 21 червня, усі учасники тестувань, які не згідні зі своїми результатами, можуть готувати апеляційні заяви. Апеляційні заяви слід надсилати поштою протягом трьох днів із моменту офіційного оголошення результатів на адресу: 01135 м. Київ, вул. Чорновола, 24, (із позначкою “Апеляційна комісія Українського центру оцінювання якості освіти”). Розглядатимуть їх протягом десяти днів. Інформація про час і місце засідання апеляційної комісії та списки абітурієнтів, заяви яких розглядатимуть, будуть на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в переддень засідання.