Скандальний ремонт

Головний освітянин Львова зазначає, що школа №35 із російською мовою навчання потребує капремонту, а педагоги певні, що влада міста хоче її взагалі закрити

Головний освітянин Львова зазначає, що школа №35 із російською мовою навчання потребує капремонту, а педагоги певні, що влада міста хоче її взагалі закрити

Львівську загальноосвітню школу №35 із російською мовою навчання планують закрити на капітальний ремонт. Проте педагогічний колектив, батьки, громадські російські організації переконують, що в такий спосіб влада міста намагається повністю закрити навчальний заклад.

Представники російських товариств Львова навіть звернулися з листом до міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, аби той “захистив право  дітей здобувати освіту рідною мовою” та втрутився у ситуацію. Автори листа: заступник голови президії Координаційної ради російських організацій Західної України Кирило Арбатов, голова Асоціації культури та освіти “Русский дом” Тетяна Швецова та голова ради Російського молодіжного братства Олег Карцев – кажуть, що раніше підґрунтям для закриття школи було те, що у школі мало учнів і утримувати її невигідно з фінансової точки зору, а тепер, наголошують автори листа, хочуть це зробити в інший спосіб – через капремонт.  

“Ще з 2009-го постійно кажуть, що у школі мала наповненість, тому ми запропонували відкрити групи позашкільного закладу чи дитячий садочок на базі школи, заповнивши вільні місця, адже досі не було у Львові садочків із російською мовою навчання”, – каже Тетяна Швецова.

Голова громадського комітету захисту СШ №35 Ніна Вербова певна, що саме приміщення не є у надзвичайно аварійному стані і немає потреби переводити дітей у школу №52 для навчання у другу зміну. Нині тут працюють 20 педагогів, навчаються 179 дітей, зокрема, у перший клас набрано 22-х учнів.

“Будівля школи – пам’ятка архітектури XVIII ст. Ремонту потребує дах, але більшою потребою є винесення котельні з підвального приміщення. У решті випадків – у нас ті самі умови, які мають у Львові такі ж старі школи. Нам говорять про капітальний ремонт, на який заплановано 295 тис. грн. Але за ці гроші капремонт зробити неможливо. Нині немає ні проектно-кошторисної документації, ні проведеного тендеру”, – каже Ніна Вербова.

Захисники школи переконані, що ремонт приміщення можна зробити, не закриваючи школи. Наразі вони бояться, що після цього ремонту заклад втратить свій статус школи  із російською мовою навчання. Як варіант виходу зі ситуації розглядають підписання офіційного договору з ЛМР, що після закінчення ремонту у визначений термін і діти, і педагоги повернуться у це приміщення.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5418 / 1.55MB / SQL:{query_count}