“Пошта” дізнавалась, що потрібно взяти зі собою на відпочинок, який плануєте провести із дітьми
Коли збираєтеся у відпустку з дітьми, потрібно багато чого передбачити і продумати заздалегідь для того, щоб відпочинок приніс задоволення і користь як дорослим, так і дітям. Щоб не перетворити відпустку на постійне переживання за здоров’я малечі, потрібно дотримуватися елементарних правил.
Як зазначає “Пошті” заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства комунальної 4-ї міської клінічної лікарні Віра Капрусь, перед відпочинком потрібно пройти профілактичний огляд у лікаря. Зокрема, варто відвідати стоматолога, оскільки зубний біль на відпочинку є дуже невчасним як для батьків, так і для дітей. Також слід відвідати епідеміолога.
“Якщо вирушаєте в якісь далекі екзотичні країни чи навіть на узбережжя Чорного моря, потрібно порадитися з епідеміологом. Бувають випадки, коли якихось інфекцій у нашому регіоні нема, але вони можуть бути в зоні відпочинку. У такому разі варто зробити щеплення”, – радить Віра Іванівна.
Також зі собою потрібно взяти аптечку, яка, в разі потреби, стане вам у пригоді. За порадою медика, слід обов’язково мати інструкції до ліків, щоби зорієнтуватися із дозами для дитини.
Під час відпочинку не купуйте невідомі продукти сумнівного походження. Зайве нагадувати, що мити руки потрібно перед кожним вживанням їжі.
На сонці дитина може перебувати до 11.00 та після 16.00 і тільки з головним убором. Так що купіть вашій малечі панамку чи капелюшка. Не забувайте і про сонцезахисні креми, для дітей потрібно використовувати ті, які мають найвищий ступінь захисту (70 та 100).
За порадою Віри Капрусь, дитина має дотримуватися питного режиму, споживати до 30-40 мл рідини на 1 кг ваги. Не навантажуйте шлунок білковою їжею, краще їсти побільше фруктів та овочів.
Батьківська аптечка
Дитячі травми: бинт, вата, лейкопластир, засоби дезінфекції. Якщо навколо ранки після оброблення з’явилось почервоніння чи загноєння, потрібно обробити її маззю з антибіотиком (левоміколь). При синцях можна використовувати “Рятівник”
Сонячні опіки: пантенол у вигляді спрею чи гелю.
При шлункових розладах: активоване або біле вугілля, мотиліум (при нудоті). Також варто мати ніфуроксазид.
Серцево-судинні засоби: хоч для дітей не характерні ці захворювання, все ж потрібно мати в аптечці краплі корвалолу та валідол. Якщо дитину закачує у транспорті, вас порятує аерон. Якщо виникає запаморочення – потрібно мати нашатирний спирт і бактерицидні вологі серветки.
Протизастудні засоби: перш за все це противірусні засоби –анаферон дитячий чи умкалорд, засіб рослинного походження. Якщо в дитини болить горло, треба мати препарати для дезінфекції місцевої дії, смоктальні таблетки від болю. При підвищенні температури найкраще застосовувати парацетамол та ібупрофен.
Протиалергічні засоби: часто в дітей виникає алергія на той чи інший подразник. Відповідно, батькам на допомогу можуть прийти дезлоратадин. Із мазей – це ірікарт, феністил.