Найближчі кроки Патріарха і стратегія УГКЦ на 10 років
Найближчі кроки Патріарха і стратегія УГКЦ на 10 років
Папа Бенедикт XVI розпочав своє привітання для ієрархії та вірних УГКЦ вчора, 30 березня 2011 р., під час загальної аудієнції, за повідомленням “Радіо Ватикану”, такими словами: “З великою радістю вітаю сьогодні Блаженнішого Святослава (Шевчука), нового Верховного Архієпископа Києво-Галицького, разом з єпископами та вірними, які його супроводжують. Запевняю мою постійну молитву, щоб Пресвята Трійця уділяла повноту дарів, зберігаючи в мирі та злагоді любий український народ”.
Звертаючись до нового Глави УГКЦ, Папа Римський сказав: “Ваше Блаженство, Господь покликав Вас до служіння та проводу цієї знатної Церкви, частини того народу, який понад тисячу років тому отримав хрещення у Києві. Я впевнений, що Ви, просвітлені діянням Святого Духа, очолюватимете свою Церкву, провадячи її у вірі в Ісуса Христа згідно з власною традицією та духовністю, в сопричасті з Петровою Столицею, яка є видимим вузлом цієї єдності, задля якої численні сини і доньки не пошкодували навіть віддати своє життя”.
Цього тижня на прес-конференції Блаженніший Святослав повідомив, що під час першого візиту до Ватикану у статусі Глави УГКЦ на зустрічі з Папою Бенедиктом ХVІ переконуватиме його в необхідності офіційного надання УГКЦ статусу Патріархату. “Ми будемо говорити, що ми є та Церква, яка розвивається. А кожна Східна церква, яка розвивається, прямує до Патріархату. Бо Патріархат – це природне завершення розвитку цієї Церкви”, – сказав Глава УГКЦ.
За його словами, до патріаршої гідності треба дозріти. Тому, на переконання Патріарха Святослава, саме через 20 років після виходу УГКЦ з підпілля настав період дозрівання УГКЦ, і він може надати Святішому Отцеві певні елементи зрілості своєї Церкви. Для нового Глави УГКЦ “бути Патріархом – означає бути батьком для всіх”.
Під час зустрічі з журналістами новий Патріарх Святослав розповів також про стратегію розвитку УГКЦ у найближчі десять років. Усі прагнення і бажання Глава УГКЦ зібрав у трьох пунктах. Перше – душпастирська та євангелізаційна діяльність, щоб донести Добру Новину до кожного, насамперед до молоді, щоб Церква не була музеєм, який зберігає культурні набутки, бо в музеї не живуть, а приходять туди раз на рік, а щоб вона була живою. Друге – побудова ефективної адміністративної виконавчої системи, без якої навіть найкращі рішення синоду єпископів не будуть зреалізовані. І третє – географічна присутність – вірні УГКЦ розпорошені по всьому світу і всюди потребують духовної опіки, і її Церква має забезпечувати і бути готовою до подальшої глобалізації.