Кузня кадрів сантехніків та автослюсарів

Цих спеціальностей навчають у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва

Цих спеціальностей навчають у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва

Коли у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва (МВПУАТБ) відбуваються заняття, то в закладі панує абсолютна тиша, незважаючи на те, що нині тут навчається понад шість сотень хлопчаків-підлітків. “На перше місце у виховній роботі ставимо дисципліну та навчаємо поваги до людей, – каже директор училища Олег Саврук. – Значну увагу також приділяємо заняттям учнів спортом та художньою самодіяльністю. Приємно, що наші діти без нагадування педагогів самі дружно прийшли на навчання у Шевченківські дні у вишиванках”.

Художня самодіяльність – це одна з родзинок Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва: кожні батьківські збори тут розпочинаються з концерту учнів.

Та втім, родзинок тут багато. Ще одна – безкоштовне одноразове харчування всіх учнів. “Шукаємо способи і можливості, щоб нагодувати кожну дитину раз на день у їдальні, – говорить Олег Саврук. – Адже це хлопці, які ростуть, вчаться і працюють: вони потребують їжі для поповнення та відновлення сил”.

Ситі та доглянуті учні МВПУАТБ показують відповідні результати: перше місце в обласному брейн-рингу “Що? Де? Коли?”, призові місця на предметних олімпіадах та конкурсах, спортивних турнірах, зокрема й міжнародних.

Але на першому місці, звісно, навчання. Торік 32 випускники училища вступили до вищих навчальних закладів. Зокрема, 24 з них, які зі стін училища вийшли з дипломами молодших спеціалістів, стали студентами третього курсу Львівської політехніки та Лісотехнічного університету. З цими вишами училище має відповідні угоди про співпрацю.

МВПУАТБ, що на вулиці Пулюя, – єдиний навчальний заклад на Львівщині, де готують техніків-технологів монтажу санітарно-технічних систем та вентиляції. Так, торік учень училища Василь Кирилюк переміг у Всеукраїнському конкурсі слюсаря сантехнічних систем і вентиляції. Відтак став президентським стипендіатом і щомісяця заслужено отримує 875 гривень.

Щоб підготувати майстра такого рівня, потрібна відповідна матеріально-технічна база. “Ніколи не економимо на книжках та інструментах, – каже Олег Саврук. – Адже діти повинні мати на чому і чим вчитися працювати. У Німеччині, наприклад, найновіше обладнання спочатку надходить у ремісничі навчальні заклади, а вже потім на підприємства”.

Здобуті в майстернях та аудиторіях знання закріплюють в училищі на практиці. Наприклад, ремонт у кабінеті директора училища – це дипломна робота майбутніх будівельників: малярів, штукатурів, лицювальників.

Працею учнівських рук минулого року в гуртожитку училища поміняли всю систему водопостачання та каналізації. Відтак кошти витратили лише на закупівлю матеріалів. А майбутні фахівці мали чудову практику, адже працювали під керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання Михайла Багрінця, та й старалися, бо робили для себе.

“За цим же принципом поміняємо цього року й систему теплопостачання у гуртожитку. Знаю, що наші учні працюють на совість. Наприклад, майбутні слюсарі з ремонту автомобілів – завжди бажані на практиці у багатьох структурах та організаціях, зокрема і в автопарку облдержадміністрації”, – каже співрозмовник.

Ще одна перевага Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва – система підготовки майстрів виробничого навчання. Тут кують свої кадри. “Не кожен випускник вищого навчального закладу може стати майстром виробничого навчання через відсутність практики, вміння мислити потребами учня та його майбутнього. Тому щороку один-два випускники училища стають майстрами виробничого навчання”, – констатує Олег Саврук.

Юрій Романишин,
віце-президент ВАТ  “Промхімсантехмонтаж”:

– Ми часто запрошуємо на роботу випускників Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва, яке, попри всі катаклізми в економіці та освіті, не змінило свій профіль підготовки кадрів. Це серйозний навчальний заклад із доброю матеріально-технічною базою. Слюсар-вентиляційник, монтажник сантехнічних систем завжди потрібні, незважаючи на економічну та політичну ситуацію у країні. Адже всі хочуть мати вдома і сантехніку, і теплопостачання в хорошому стані. Тому певен:  випускник колишнього 57-го училища, а нині – Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва, завжди матиме можливість заробити гроші. Якщо він стане хорошим професіоналом, то йому не страшні жодні кризи, адже добрі майстри всім і завжди потрібні, особливо, якщо зважити на те, що запросити майстра приватно – це завжди дешевше, ніж вдаватися до послуг фірми.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4190 / 1.59MB / SQL:{query_count}