Погіршення ситуації з безпекою в Абіджані, економічній столиці Кот-д’Івуару, призвело до того, що від 700 тисяч до мільйона людей були змушені покинути свої будинки, повідомило інформаційне аґентство Associated Press. Офіційна кількість загиблих у конфлікті цивільних осіб досягла 462 особи.
Нагадаємо, що в Кот-д’Івуарі із середини лютого розростається збройне протистояння між прихильниками чинного президента країни Лорана Гбагбо і лідера опозиції Алассана Уаттара. Кожен з них вважає себе переможцем президентських виборів, які відбулися у листопаді минулого року. ООН та Африканський союз визнали законність обрання президентом Уаттари, натомість конституційний суд Кот-д’Івуара анулював результати голосування на півночі країни, яку контролюють повстанці, й оголосив переможцем чинного главу держави Гбагбо. Оскільки обидва політики закликали своїх соратників до зброї, країна опинилася на межі громадянської війни.
“Масове переміщення людей в Абіджані та в інших місцях викликане страхом початку війни”, – зазначає прес-секретар управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців Мелісса Флемінг. Вона також додала, що, за її даними, до сусідньої Ліберії вже втекли сотні тисяч громадян Кот-д’Івуару.
Тим часом президент Франції Ніколя Саркозі виступив з ініціативою щодо посилення контингенту миротворців ООН у Кот-д’Івуарі. “Ситуація в цій африканській країні викликає глибоке занепокоєння. Франція пропонує посилити там позиції ООН”, – наголосив французький лідер.
Нині Організація Об’єднаних Націй має в Кот-д’Івуарі приблизно дев’ять тисяч своїх миротворців, які контролюють дотримання угоди про припинення вогню. Однак, за словами командування контингенту ООН, їхніх зусиль не вистачає, щоб утримувати ситуацію під контролем.