Суд скасував більшість платних послуг в освіті

Окружний адмінсуд Києва виніс рішення у справі за позовом львів’янина Тарас Гука, члена ГО “Гармонія та порядок” і голови організації студентів-юристів ЛНУ ім. І. Франка “Громадський захист”, про скасування постанови Кабміну №796 від 27.08.2010 р., яка передбачала запровадження в освіті платних послуг.

Суд визнав незаконними ті пункти оскаржуваної постанови, якими передбачено стягнення зі студентів плати за виконання бібліографічних запитів та користування документами із фондів бібліотеки і за доступ до локальних і корпоративних комп’ютерних мереж, автоматизованих баз даних та пошукових систем. Відтак за ці послуги виші не матимуть права запроваджувати плату.

За інформацією прес-служби ГО “Гармонія та порядок”, уряд заперечував позов у цілому. Кабмін стверджував, що користування бібліотеками вишів, інформаційними мережами тощо не є обов’язковим для здобуття вищої освіти. І це, незважаючи на те, що встановлення плати за таке користування супе­речить прямій нормі Закону України “Про вищу освіту”, яка вказує, що використання бібліотек і баз даних є безкоштовним.

Разом із тим, деякі платні послуги суд визнав законними. Вимоги позивача про скасування ще двох послуг, які можуть надавати у вишах за плату, суд не задовольнив. Йдеться про плату за оформлення документів про освіту державного зразка, а також за обмундирування студентів, курсантів у вишах, де є обов’язковим носіння форменого одягу. Суд підтримав позицію Кабміну щодо того, що оформлення документів про освіту не входить до спеціально затвердженого урядом переліку документів, оформлення яких фінансується за державний кошт. Тому виші можуть зобов’язувати студентів платити за оформлення дипломів. Суд також вважав, що Тарас Гук як студент юридичного факультету вишу, в якому формений одяг не є обов’язковим, не може скаржитися на незаконність оплати за обмундирування студентів.

Крім цього, суд не наважився скасувати можливість встановлення вишами плати за користування інтернетом. На думку суду, таку можливість виші мали з 1997 р., а тому, хоч оскаржувану постанову і прийнято у 2010 р., плату за користування інтернетом скасувати не можна.

– У мене не було жодних сумнівів, – каже позивач, – у тому, що позов є обґрунтованим і підставним, оскільки він ґрунтувався на відповідних приписах Конституції та Закону “Про вищу освіту”, яким не може суперечити постанова Кабміну як підзаконний акт.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4607 / 1.55MB / SQL:{query_count}