Далай-лама хоче у відставку

Він заявив, що має намір відмовитися від політичного керівництва урядом Тибету у вигнанні, повідомило радіо “Свобода”

Він заявив, що має намір відмовитися від політичного керівництва урядом Тибету у вигнанні, повідомило радіо “Свобода”. Представник Далай-лами пояснив, що питання про передачу політичної влади демократично обраному лідерові обговорюватиметься в Індії на засіданні парламенту Тибету у вигнанні 14 березня.

“На 11-й сесії нашого парламенту я офіційно внесу поправки до Хартії Тибету у вигнанні, які відображають моє рішення передати свої повноваження обраному лідерові”, – зазначив лама у промові, присвяченій 52-й річниці повстання у Тибеті.

Водночас Китай наголосив, що не вірить заявам Далай-лами про те, що той припиняє політичну діяльність. “Останнім часом Далай-лама не­одноразово заявляв про намір відійти від справ. Він вкотре обманює світову громадську думку”, – заявила офіційний представник китайського МЗС Цзян Юй. А далі вже абсолютно недипломатично обізвала Далай-ламу “політичним хуліганом, який під виглядом релігійного діяча веде політичну діяльність, спрямовану на розкол Китаю”.

Нагадаємо, що Тибет було включено до складу Китаю у XIII столітті, проте в його історії були тривалі періоди незалежності. Невдовзі після утворення Китайської Народної Республіки в 1949 році Пекін і Лхаса підписали Угоду про мирне звільнення Тибету, відповідно до якої регіон увійшов до складу Китаю на правах автономного району. Нобелівський лауреат Далай-лама покинув Тибет у 1959 році після невдалого повстання тибетців, яке було жорстоко придушене китайцями, і відтоді живе в індійському місті Дхармсалі, де діє уряд Тибету у вигнанні. Він багато подорожує різними країнами, закликаючи до підтримки боротьби за збереження культурної спадщини Тибету. У відповідь китайська влада регулярно звинувачує Далай-ламу в прагненні домогтися відокремлення Тибету від КНР.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4583 / 1.54MB / SQL:{query_count}