Середньостатистичний український хабар становить 177 тисяч гривень, інформує МВС. За словами заступника начальника антикорупційного бюро ГУБОЗ МВС Олега Беха, за січень – лютий цього року загальна сума хабарів, які отримали чиновники, сягнула понад 12,5 млн грн. Найбільший хабар цьогоріч становив 8 млн грн. Як каже Олег Бех, за підсумками двох перших місяців, задокументовано на 60% більше корупційних злочинів, аніж за аналогічний період торік.
Якою була б статистика у тому випадку, якби парламентарі не скасували антикорупційний пакет, який прийняли ще за Президента Ющенка, невідомо. Три проголосовані законопроекти так і не набули чинності. Натомість Президент запропонував свій “пакет”. Проект закону №7487 “Про засади запобігання і протидії корупції в Україні” прийняли за основу ще наприкінці грудня. Минулого тижня у ВРУ відбувалося друге читання цього документа. В четвер та п’ятницю депутатам вдалося розглянути більшу частину цього акта. Усього ж до проекту Януковича подано близько 430 пропозицій, однак далеко не всі з них підтримали під час голосування.
Попри те, що у провладній більшості неодноразово говорили про актуальність та жорсткість документа, до другого читання чимало норм не дійшли. Ключовими моментами під час розгляду цього законопроекту були питання про декларації доходів чиновників та їх родичів. Однак кількість родичів, які будуть зобов’язані декларувати свої доходи, зменшили, тож як мінімум одна суттєва прогалина (а для когось можливість обходу закону) гарантована.
Планують, що наступного вівторка депутати продовжать розгляд антикорупційного пакету Януковича. Зокрема, мають намір ще раз поговорити про форму декларацій доходів та витрат чиновників. Яким побачить світ новий антикорупційний закон, дізнаємось наступного тижня, позаяк Президент пообіцяв, що підпише його одразу, як тільки отримає.