Жертви і зиск пенсійної реформи

Позаяк апеляції до тих, хто втілює реформи, не дають результатів, в Україні вирішили звертатися до їх ініціаторів. У четвер Федерація профспілок України висунула свої вимоги Міжнародному валютному фонду.

У ФПУ стверджують, що проект пенсійної реформи, який запропонував уряд, дасть змогу скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду не більше, аніж на 5%. “За умови загального дефіциту Пенсійного фонду в 2010 р. понад 36 млрд грн економія на витратах від підвищення пенсійного віку для жінок з розрахунку на рік становить не більш ніж 0,6 млрд грн, а весь пакет урядових “пенсійних ініціатив” дає можливість розраховувати на економію лише 1,7 млрд грн, що становить менше 5% загальної суми дефіциту”, – сказано у повідомленні прес-служби профспілчан.

Зважаючи на невелику вигоду, профспілки вимагають зняти вимоги щодо підвищення пенсійного віку жінок та збільшення пенсійного стажу на 10 років. У разі невиконання у ФПУ обіцяють розпочати бойкот співпраці з Фондом.

Поза тим, як повідомили в четвер, у парламенті обіцяють уже через тиждень прийняти всі необхідні для пенсійної реформи законопроекти. Про це заявив регіонал Олексій Плотніков. “Сьогодні, очевидно, що іншого виходу, окрім, як реформувати всю цю систему, просто немає. Головне завдання – це максимально знизити той дефіцит Пенсійного фонду, який збільшувався всі попередні роки”, –зазначив депутат.
Того ж дня прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що з 2012 р.

у накопичувальні пенсійні фонди надійде 3 млрд грн. Нагадаємо, накопичувальну систему планують ввести першого року, коли буде досягнуто бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду. Попередні плани, які озвучив віце-прем’єр-міністр – міністр соц­політики Сергій Тігіпко, – 2013 рік. Однак, схоже, у Азарова інші плани щодо цього питання. Глава уряду вважає, що у 2013-му накопичувальні фонди зможуть зібрати уже 6,5 млрд грн, у 2014-му – 9,8 млрд грн.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5226 / 1.54MB / SQL:{query_count}