Збірна Норвегії стала першим чемпіоном світу в Ханти-Мансійську. У змішаній естафеті, що відкривала програму чемпіонату, основна боротьба за “золото” розгорнулася між двома фаворитами – Норвегією й Німеччиною, повідомляє biathlon.com.ua.
Доля першого місця вирішувалася на останньому етапі естафети, на якому лідер сезону Тар’єй Бьо переконливо переграв лідера бундесманншафту Михаеля Грайса і першим у Хантах перетнув лінію фінішу з прапором у руках. Відставання збірної Німеччини перевищило в підсумку 20-секундний рубіж. За третє місце йшла ще запекліша боротьба, і в підсумку все вирішилося на останньому рубежі, коли француз Мартін Фуркад виявився точнішим за шведа Карла-Йогана Бергмана.
Ще один фаворит гонки – Росія – зусиллями Світлани Слєпцової випала із числа претендентів уже на першому етапі, опинившись у третьому десятку. Надалі господарі чемпіонату зуміли добратися лише до шостого місця.
Схожа доля спіткала й українську команду. Особливих надій на медалі у змішаній естафеті у представників збірної України не плекали. Оскільки Німеччина, Норвегія, Росія, Франція й Швеція виставили найсильніші склади, шансів поборотися за нагороди фактично не було. Головним завданням було виступити гідно. Проте з першого етапу склалося враження, що український квартет, а особливо жіноча частина, намагається максимально ускладнити собі життя, аби згодом героїчно спробувати виправити ситуацію.
Визнаний снайпер збірної Оксана Хвостенко на першому ж вогневому рубежі заробила штрафне коло і опинилася у хвості протоколу. Дещо піднявшись вгору завдяки вдалій стрільбі на другому вогневому рубежі, Оксана передала естафету Віті Семеренко, будучи 17-ю. Віта чітко відстрілялася в положенні лежачи і стрімко просувалася вгору, аби на другому вогневому рубежі заробити друге штрафне коло і 15-ю віддати естафету Олександрові Біланенку. В цей момент говорити про якісь нагороди вже було зайве. Наші чоловіки, навпаки, спростували всі негативні прогнози напередодні старту і пройшли дистанцію чудово. Олександр зумів підняти Україну на п’ять місць. А найбільш захопливий етап дістався Сергію Семьонову, який прийняв естафету 10-м, але завдяки відмінному фінішному колу зумів витягнути команду в підсумкову вісімку.
Мовою цифр:
– Оле Ейнар Бьорндален завоював 15-ту золоту нагороду в історії чемпіонатів світу. Тепер на його рахунку перемоги у всіх видах гонок цього турніру.
– Норвегія вперше виграла змішану естафету. Найбільше – двічі – мікст на ЧС підкорявся росіянам.
– Магдалена Нойнер виграла дев’яту, а Андреа Хенкель – 12-ту медалі в історії турніру.
– Німеччина виграла 155-ту медаль в історії, Норвегія – 148-му. Росія, яка стала спадкоємицею СРСР, лідирує з 167 медалями.
В України наразі 22 нагороди.
– Тура Бергер, Анн-Крістін Флатланд і Тар’єй Бьо виграли першу золоту медаль у своїй кар’єрі.