Наприкінці 2010 року традиційно підбивають підсумки, тому “Пошта” спробувала оцінити виступ головної футбольної команди міста – “Карпати” у році, що минув. Ми не будемо брати до уваги другу частину попереднього сезону, а зупинимося на подіях свіжіших.

Для львівських “Карпат” першу частину сезону 2010/11 рр. можна назвати майже вдалою. Команда непогано почувається в національній першості, спробувала свої сили в єврокубках, але в деяких моментах хотілось би, аби результат був кращими.

Головний тренер команди Олег Кононов назвав цей рік загалом цікавим і певною мірою успішним. Для білоруського фахівця прогресом є той факт, що команда змогла взяти участь у груповому турнірі Ліги Європи.

“Ми показали, що можемо складати конкуренцію суперникам там. Не соромно за той футбол, що показали. Нашим завданням на чемпіонат було зберегти місце в єврокубках, вважаю, у нас дуже позитивний результат, ми заслужили своє місце в першому колі”, –  сказав тренер команди в ефірі програми “Про футбол”.

Єврокубки

Оцінюючи виступ львівського клубу, краще розпочати з єврокубків. Саме з участі в Лізі Європи “Карпати” першими розпочали сезон і матчами на євроарені завершили першу частину. “Карпати” в цьогорічному розіграші Ліги Європи з 15 липня до 15 грудня провели 12 матчів, що удвічі більше, ніж під час попередніх трьох виступів “зелено-білих” у єврокубках.

Львівський клуб пройшов три кваліфікаційні раунди і вперше у своїй історії вийшов у груповий етап змагань. Загальний баланс матчів “Карпат”: 4 перемоги, 3 нічиї та 5 поразок, різниця м’ячів 15:20. Пройшовши спокійно перші два кваліфікаційні раунди, львів’яни героїчно, за сумою двох матчів, обіграли турецький “Галатасарай”. Саме в суперечці проти турецької команди можна виокремити найкращий тайм у виконанні “зелено-білих” (перша половина матчу в Стамбулі) і найдраматичнішу розв’язку (у Львові). У груповому турнірі на вітчизняного вболівальника очікувало розчарування, оскільки колектив спромігся набрати лише одне очко в шести матчах. Проте суперниками львів’ян були сильні команди, і лише гостьові матчі проти іспанської “Севільї” та дортмундської “Борусії” по-справжньому розчарували. В інших двобоях “Карпати” цілком могли досягти й іншого, позитивного, результату.

Не слід забувати, що поєдинки в Лізі Європи суттєво поповнили скарбницю клубу. Львівська команда заробила 1 мільйон 40 тисяч євро (640 тисяч євро за участь у групі, 330 тисяч за шість матчів і 70 тисяч за нічию в матчі з ПСЖ) плюс майже завжди на стадіоні “Україна” був аншлаг. Згадаймо, як до початку сезону ніхто навіть не думав, що “Карпати” взагалі дійдуть до такої високої стадії турніру. Зрештою, у всіх матчах гравці повністю викладались, і їх не можна звинувачувати в небажанні вигравати чи безвольності. Інша річ, що в іграх такого рівня неможливо кожен поєдинок проводити на одному шаленому настрої, налаштованості на боротьбу та самовіддачі, потрібні також майстерність та досвід.

Чемпіонат

У чемпіонаті “Карпати” виступили на своєму рівні. Зірок з неба не хапали, проте своє брали майже завжди. В 19 матчах прем’єр-ліги львів’яни в 9-ти святкували перемоги і по п’ять двобоїв завершили внічию і програли. З п’яти поразок – чотири з однаковим рахунком 0:1 у матчах проти команд, що посідають 1 – 4 місця в турнірній таблиці. Певною мірою можна виокремити поразку в Сімферополі проти місцевої “Таврії” (1:3). Цей матч був найгіршим в чемпіонаті для львів’ян.

Ще одним негативним моментом у грі “Карпат” у першій половині сезону була абсолютно різна гра в першому і другому таймах. Чотири рази (двічі в єврокубках) “Карпати” після першого тайму вели в рахунку з різницею в два м’ячі і дозволяли суперникам відіграти цю фору в другій половині. Щоправда, двічі вони таки виривали перемогу.

З матчів, які можна занести в актив львівському клубу, варто відзначити два. Перший – проти “Оболоні”, коли команда в другому таймі просто розірвала захист суперника і перемогла  з рахунком 3:0, другий – проти луганської “Зорі”, коли після програної першої половини з рахунком 1:2 львів’яни в підсумку перемогли 4:2.

Кубок

А ось із Кубком у львів’ян не склалося. Після того як команда чудово пройшла “Гірник-Спорт” (5:0) та “Ворсклу” (3:0), в 1/4 “Карпати” несподівано вдома поступилися “Арсеналу” (0:2) і припинили боротьбу. І це при тому, що Кубок України був одним із пріоритетних змагань у сезоні. Але не склалося.

Що далі?

Після насиченої першої частини, в якій львів’яни зіграли 34 матчі, в другій частині сезону клуб має просто “ангельський” графік, в якому належить зіграти лише 11 поєдинків. Головне завдання, яке стоїть перед командою, – не розслаблятися і фінішувати в зоні єврокубків.  Тим паче, що попри ненасиченість календаря, важких матчів у ньому достатньо. Це і домашні поєдинки проти “Шахтаря” та “Динамо”, і гостьові вояжі проти головних конкурентів у боротьбі за п’яте місце – “Арсеналу” та “Волині”. Плюс матч проти “Металіста”. І щоб усе-таки знову зачепитися за Європу, насамперед слід зберегти головних виконавців. Адже за більшістю з них уже давно полюють інші українські клуби. Слід спробувати викупити Артема Федецького, який все ще належить донецькому “Шахтарю”. Не слід забувати і про власну молодь, яка давно стукає у двері першої команди.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4675 / 1.59MB / SQL:{query_count}