З думкою про Олімпіаду

Молодіжна збірна України дізналася імена суперників на Євро-2011

Молодіжна збірна України дізналася імена суперників на Євро-2011. У середу в Ольборзі відбулося жеребкування чемпіонату Європи з футболу серед молодіжних команд. На жеребкуванні було визначено склад груп і розклад фінальної стадії. Матчі чемпіонату відбудуться в Ольборзі, Орхусі, Виборзі й Хернінгу з 11 до 25 червня 2011 року. За титул чемпіона континенту позмагаються збірні Чехії, Іспанії, Ісландії, Англії, Швейцарії, Білорусі, Данії та України.

Перший матч команда Павла Яковенка в групі В зіграє 12 червня з командою Чехії. Після цього проведе двобій з Англією, а закінчить груповий етап матчем з головними претендентами на перемогу в турнірі збірною Іспанії.

Слід відзначити, що для того, щоб наша збірна потрапила на Олімпіаду-2012 у Лондоні, їй потрібно пройти як мінімум у півфінал Євро-2011. Якщо з українцями в 1/2 фіналу зіграють і англійці (господарі Олімпіади), то три інші команди цієї стадії автоматично пройдуть на Олімпійські ігри.

Якщо ж англійці не зможуть вийти з групи, то команди, які вибули на стадії півфіналу, чекає поєдинок за третє місце, переможець якого складе компанію двом фіналістам і забронює за собою місце в Лондоні в 2012 році.

Варто зазначити, що порівняно з групою А, інший квартет вже охрестили групою смерті. Достатньо лише переглянути успіхи колективів на молодіжному рівні.

Чехія

Збірна Чехії, яка відсвяткувала перемогу на чемпіонаті Європи­-2002 серед молоді, а до цього у 2000-му дійшла до фіналу, після виходу у фінальний турнір поточного розіграшу сподівається знову підкорити континентальну вершину.

У 2007-му чехи також дісталися фінального раунду, але не змогли вийти з групи. Цього разу підопічні Якуба Доваліла з оптимізмом дивляться у майбутнє, оскільки у десяти відбірних матчах відсвяткували дев’ять перемог. З усіх учасників кваліфікації тільки чехи ні пізнали гіркоти поразки, набравши у двох поєдинках з чинними чемпіонами – німцями – чотири очки. Збірна Чехії пропустила лише чотири м’ячі, що є найкращим показником відбірного циклу. У передостанньому турі групового етапу команда Доваліла могла й поступитися німцям, проте не дозволила обіграти себе – 1:1.

Нинішній успіх чехів не можна назвати несподіваним, оскільки Доваліл довго будував нинішню команду. З багатьма гравцями він працював і раніше. Наприклад, у 2006 році збірна Чехії серед юнаків до 17 років, за яку грав Пекгарт, під керівництвом нинішнього наставника пробилася у фінал, а через два роки у віковій категорії до 19 років дісталася півфіналу. У фінальному турнірі чехи матимуть змогу додати, оскільки посилити команду можуть відразу три гравці з головної збірної країни.

Англія

Молодіжна збірна Англії, яка в 2007 році дійшла до півфіналу чемпіонату Європи, а в 2009-му поступилася у вирішальному матчі німцям (0:4), успішно завершила кваліфікацію ЧЄ-2011 і втретє поспіль виступить у фінальному турнірі континентальної першості. В дев’ятій відбірній групі англійці посіли друге місце слідом за греками, а в стикових матчах обіграли збірну Румунії.

У груповому раунді кваліфікаційного турніру англійці втратили очки лише в трьох матчах. Зігравши внічию з греками та литовцями і поступившись еллінам вдома, у стиковому раунді англійці натрапили на збірну Румунії. У першому матчі у Норвічі перемогу господарям на 83-й хвилині приніс Крістофер Смоллінг, який відзначився після розіграшу кутового. Раніше захисник румунів Іоан Хора зрівняв рахунок, після того як його відкрив хавбек “Сандерленда” Джордан Хендерсон. Через п’ять днів виявилося, що гол Смоллінга став дійсно вирішальним. У Румунії суперники не знайшли ключів до воріт (0:0).

Цікаво, що у складі англійської “молодіжки”  грають чотири гравці, які знайомі нашим уболівальникам. Даніель Велбек, Нетан Делфаунсо, Генрі Ленсбері та Кайл Волкер у 2009 році дійшли до фіналу чемпіонату Європи серед юнаків до 19 років. Тоді британці у вирішальному матчі поступилися саме  збірній України.

Іспанія

Іспанська “молодіжка” свій кваліфікаційний шлях розпочала в четвертій відбірній групі. Піренейці посіли друге місце слідом за нашими добрими знайомими голландцями. Саме “помаранчеві” стали єдиною командою, якій до снаги здолати Іспанію. А нічия у матчі проти фінів була вирішальною у розподілі місць у групі. Проте у стикових матчах піренейці здолали збірну Хорватії. У домашньому стиковому матчі з хорватами збірна Іспанії взяла гору з рахунком 2:1 – по голу забили Адріан і Мікель Сан-Хосе. У матчі-відповіді гості провели три м’ячі – відзначилися Домінгес, Адріан і Хеффрен. Завдяки цьому іспанці  продовжили боротьбу за третю чемпіонську корону у своїй історії (раніше вони тріумфували у 1986 та 1998 роках). І допоможуть у цьому два дорослі чемпіони світу – Хуан Мата і Хаві Мартінес, які грають за “молодіжку”.

Павло Яковенко,
головний тренер молодіжної збірної України:

– Що сильніший суперник, то цікавіше грати. Нам у цьому відбірному турнірі взагалі щастить на потужних опонентів. На чемпіонаті Європи всі команди рівні, сюди слабкі колективи не потрапляють, тому я не вважаю нашу групу сильнішою за квартет А.

Наші супротивники: Чехія, Англія та Іспанія – рівні за класом, але відрізняються стилем. Ці особливості треба враховувати. У чехів стиль більш силовий, в Іспанії – більш технічний, Англія – поєднання того й іншого. Ми не ділимо суперників на зручних і незручних, нам все одно, з ким грати. Будемо прагнути до перемог у кожному матчі та у турнірі в цілому. Ми завжди працюємо для досягнення максимальних результатів.

Луїс Мілья,
головний тренер молодіжної збірної Іспанії:

– Це було нелегке жеребкування. Вважаю, що ми потрапили у квартет із сильними командами, які продемонстрували надзвичайний футбол під час кваліфікації. Так, чехи не зазнали жодної поразки і лише раз зіграли внічию. Ми виступали в одній групі з голландцями і знаємо їхній потенціал, а відтак перемога українців, які здолали їх на стадії плей-оф, свідчить про силу нашого майбутнього суперника. Звісно, всім збірним дісталися непрості опоненти, тому сприймаю волю жереба з повагою і смиренністю.

Стюарт Пірс,
головний тренер молодіжної збірної Англії:

 – Дуже складна група, у цьому немає сумнівів. Збірна Чехії була сіяна під першим номером, Іспанія має сильні команди у будь-якій віковій категорії, Україна – теж не подарунок. Тож повторюю: дуже складна група, але через те і цікава. Наразі фаворитом турніру можна вважати чехів, адже вони з легкістю кваліфікувалися до плей-оф, а потім і до фінальної стадії. Це неймовірне змагання, і ми будемо чекати на нього з нетерпінням.

Деякі з потужних європейських збірних, як-от Італія чи Франція, не представлені на цьому змаганні. Це лише засвідчує, як важко буде здобути головний трофей.

Якуб Доваліл,
головний тренер збірної Чехії:

– Очевидно, це дуже складна група. Важко робити прогнози, адже всі команди в групі сильні, і поки не зрозуміло, хто саме потрапить до півфіналу. Проте ми упевнені у власних силах і, гадаю, зможемо вирішити це завдання. Безсумнівно, Іспанія та Англія – одні з найкращих збірних у Європі, але я думаю, що Україну також буде складно обіграти. Ми повинні дуже добре підготуватися до кожного з поєдинків. Сподіваюся, нам вдасться здобути путівку на Олімпійські ігри.

За матеріалами ffu.org.ua
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4371 / 1.63MB / SQL:{query_count}