На шляху збільшення тенісних турнірів

Володимир Бербека, президент Федерації тенісу Львівщини, про підсумки сезону

Володимир Бербека, президент Федерації тенісу Львівщини, про підсумки сезону

Цьогоріч Федерація тенісу Львівщини провела чимало престижних тенісних турнірів, серед яких ITF UKRZAKHID, ТЕ3 LVIVOPEN та дорослий чемпіонат України. Загалом рік виявився продуктивним. Такої кількості змагань, які цього року відбулися у місті Лева, Львівщина не бачила протягом останніх десяти років. Про підсумки сезону, про майбутні турніри, а також про плани на наступний рік – у розмові з президентом Федерації тенісу Львівщини Володимиром Бербекою. 

– Володимире Євгеновичу, тенісний сезон у Львові завершився. Підбийте підсумки року…

– Насправді рік минув надзвичайно швидко. Ми провели всі 24 змагання, які в нас були заплановані, в тому числі й наші найпрестижніші турніри – ITF UKRZAKHID, ТЕ3 LVIVOPEN та дорослий чемпіонат України. А завершився сезон традиційним турніром “Кубок Лева”. Загалом, ми працювали так, як і планували. Окрім цього, провели кілька турнірів для любителів тенісу. Якщо аналізувати результати, то, мабуть, не найкраще наша команда виступила на Спартакіаді України (львів’яни посіла п’яте місце – “Пошта”). Наші тенісисти були наймолодші, порівняно зі спортсменами з інших областей України, які брали участь у спартакіаді. Якщо у майбутньому організуємо належну підготовку наших тенісистів до наступних спартакіад, то зможемо розраховувати на кращі результати. Наша Марта Тимчина зараз – перша ракетка України у віці до 12-ти років, Костянтин Дроботей з Червонограда – другий у віці до 16-ти років, Анастасія Федоришин, яка виграла наш європейський турнір ТЕ3 LVIVOPEN, була першою ракеткою України у віці до 12-ти років. Зараз вона четверта в Україні у віці до 14-ти років. Тішить те, що інші спортсмени мають з кого брати приклад.

Приємно, що розширилася географія учасників наших турнірів. Цікаво було спостерігати чемпіонат України серед дорослих спортсменів. Львів’яни мали нагоду на власні очі побачити справжні тенісні баталії. Гадаю, зараз необхідно проаналізувати зроблене, подивитися, де є наші недопрацювання, і розпочати підготовку до наступного року.

– Переговори з Федерацією тенісу України щодо календаря змагань на наступний рік уже тривають?

– Так. Одразу скажу, що деякі зміни відбудуться. Ми хочемо збільшити кількість турнірів першої категорії. Можливо, деякі з проведених турнірів проводилися не у найкращий час, тому все це буде враховано наступного року. Головним завданням на наступний рік буде створення у Львові тенісних клубів. Надіюся, що ми вирішимо питання про виділення земельної ділянки під будівництво тенісного центру, на базі якого можна буде мріяти про проведення турніру європейського рівня для дорослих спортсменів.

Зважаючи на те, що наближаються вибори, переговори з цього питання наразі призупинені. На початку листопада відновимо цей процес. Сподіваюся на підтримку місцевої влади у вирішенні цього питання. Окрім того, зараз працюємо зі спонсорами, думаємо над тим, як мотивувати найкращих тенісистів та їх тренерів і допомогти їм вийти на новий рівень майстерності. Мріємо, аби наші молоді тенісисти перемагали на престижних дитячих світових турнірах.

Щодо змін у календарі, то ще не знаємо, чи вдасться нам знову провести чемпіонат України серед дорослих спортсменів. Федерація намагається проводити національний чемпіонат у різних містах нашої країни. Головна причина – популяризація тенісу. Інші два наші турніри ITF UKRZAKHID та TE3 LVIVOPEN відбудуться наступного року. Також у наших планах – проведення Челенджеру. Утім, без сучасної бази провести на відповідному рівні цей турнір неможливо. До цього ми готуємося у різних напрямках. Можливо, конкуруватимемо з іншими містами за можливість проведення такого турніру. Загалом, останнім часом Львів приймає велику кількість змагань хорошого рівня. Тішить також те, що популярність тенісу росте, і людей, охочих ним займатися, також більшає. Це додає нам оптимізму і віри в те, що наші маленькі тенісні зірки за якийсь час стануть справжніми зірками світового масштабу. 

– У великому тенісі є тенденція: перспективні тенісисти, досягаючи певного віку, перестають прогресувати і з часом про них забувають. Нема побоювань, що таке трапиться з нашими перспективними дітьми?

– Є такі побоювання. Ця тенденція характерна для нашої країни. У цьому я бачу дві причини: особистий підхід спортсмена до тренувань і фінансове забезпечення. У західних країнах відомі тенісисти в юному віці не демонстрували серйозних результатів. Утім, потім ставали успішними. У цей період треба брати участь у багатьох турнірах. Для цього потрібні і кошти, і добрі спаринг-партнери.

– Федерація тенісу Львівщини готова допомагати найперспективнішим нашим тенісистам?

– Це є у наших планах. Ми хотіли зайнятися цим цього року, однак вдалося це нам лише частково. Цього року, відправляючи нашу команду на Спартакіаду України, забезпечили її  належним фінансуванням та екіпіровкою. У майбутньому будемо над цим працювати.

– Для кого взагалі проводяться змагання з тенісу і наскільки складно Федерації тенісу Львівщини  провести три престижні турніри протягом трьох місяців?

– Справді було складно, адже ми всі мали велике навантаження і відповідальність. До нас приїжджає багато тренерів, батьків, спортсменів, і їх потрібно забезпечити всім необхідним. А  турніри проводимо для львів’ян. Хочемо, аби  вони бачили цей прекрасний вид спорту і отримували задоволення від матчів.

Відродження тенісу зараз триває у багатьох районах області. Якщо в регіоні з’являються корти, він стає доступнішим для людей. От зараз розглядаємо питання будівництва кортів у Золочеві. Утім, наступає зима, і для нас це проблема, адже немає достатньої кількості критих кортів. Над цим також потрібно працювати.  

Розмовляв Богдан Пастернак

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1213 / 1.6MB / SQL:{query_count}