Нереальна реальність

Зимові Олімпійські Ігри-2022 можуть відбутися в Карпатах?

Зимові Олімпійські Ігри-2022 можуть відбутися в Карпатах?

Центром світової уваги у 2022 році можуть стати Українські Карпати. Саме цей мальовничий куточок України розглядають як місце проведення зимової Олімпіади. Що цікаво, перший крок до організації головних зимових змагань чотириріччя українська влада вже зробила. У проекті бюджету на наступний рік  для Львівщини передбачена сума 500 мільйонів гривень на підготовку до неймовірних за рівнем спортивних змагань.

На перший погляд, для України це надто не реальна перспектива, однак не мріяти про неї також не варто.  Кожна цивілізована країна прагне розвиватися і набувати все більшої популярності. При темпах сучасного життя до 2022 року можна зробити все можливе і “неможливе”, аби переконати всіх, що нереальне стає реальним. Звичайно, роботи тут  – непочатий край, але якщо не взятися за справу зараз, нам ніколи не бачити сучасних спортивних споруд та змагання найсильніших спортсменів планети на власні очі. Тоді у наших думках будуть лише вічні мрії… Олімпіада – це вершина гори,  до якої потрібно крокувати, незважаючи на будь-які перешкоди.

Генеральною репетицією перед імовірним проведенням головних змагань чотириріччя може стати успішне (тричі стукаю по дереву!) проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Уже не дізнаємося, й, мабуть, нема логіки дізнаватися скільки було людей-скептиків, які вважали, що Україні та Польщі просто не реально виграти тендер на проведення Євро-2012. Вірили у це далеко не всі, а сталося так, як ми хотіли і мріяли. Досвід проведення змагань такого рівня тільки підштовхне та полегшить усім усвідомлення мети майбутньої вершини, а саме – зимових Олімпійських ігор у 2022 році. Цей набутий досвід повинен стати безцінним у реалізації подальших планів. Спрогнозуємо, що після Євро-2012 інфраструктура Львівщини буде вже не такою, як до чемпіонату Європи з футболу. А це нам тільки на руку.

Після проведення у ПАР мундіалю-2010 африканський континент уже претендує на проведення літньої Олімпіади 2020 року. Вочевидь, до цього африканців підштовхнуло успішне проведення чемпіонату світу з футболу.

“Коли постало питання можливої участі України в Євро-2012, у моєму оточенні в нашу перемогу вірив я один, – каже начальник управління з питань фізичної культури та спорту Львівської  ОДА Юрій Майборода. – Мабуть, тому, що дуже цього хотів. Розумів весь позитив від можливого виграшу та на це налаштовував людей. Тепер уже ніхто не сумнівається, що Євро-2012 у нас відбудеться. Після фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в нас уже буде краща інфраструктура й поліпшиться економічний стан. Вважаю, що через 10 років провести зимову Олімпіаду буде цілком реально. Головне – вірити і до цього прагнути. Цю позитивну ідею необхідно усвідомити усьому нашому народу. Прямуючи до цієї вершини, можна зробити чимало позитивних зрушень. Будуючи нові спортивні об’єкти, ми покращуватимемо здоров’я наших майбутніх поколінь, а це також важливо. Це потрібно взяти  за мету і до неї крокувати. Якщо навіть у нас не відбудеться зимова Олімпіада у 2022 році, це не повинно нас гальмувати. У майбутньому ми вже матимемо перевагу перед іншими країнами-претендентами на проведення Олімпійських ігор.  Якщо щороку відкладатимемо по 1млрд доларів на підготовку до Олімпіади, то зможемо без надзусиль реалізувати свої плани”. 

Стан сучасної спортивної інфраструктури в Україні у такому стані, що її  будівництво необхідно починати з нуля. Переглянувши забудованість наших Карпат, уже виникає питання: а де будуватимуть спортивні споруди під Олімпіаду? Якщо справа  з такою хаотичною забудовою, як це відбувається зараз, триватиме, то Українським Карпатам у 2022 році точно не бути центром світової уваги.  Губернатор Львівщини Василь Горбаль – із перспективи проведення зимової Олімпіади-2022 –  підготував розпорядження щодо мораторію на виділення і продаж земельних ділянок у Сколівському, Старосамбірському та Турківському районах до моменту визначення державної концепції Українських Карпат. Будівництво будь-яких об’єктів та продаж земельних ділянок на цих територіях заборонено.

“Провести Олімпіаду в Українських Карпатах дуже складно, але можливо, – розповідає технічний делегат міжнародної федерації лижного спорту FIS Ігор Сидорко. – Невирішених питань немає. Утім, Євро-2012 – один вид спорту, а зимова Олімпіада – 22 види спорту. Тут потрібно багато об’єктів. У світі існує практика, що краще будувати нові об’єкти, аніж реконструювати старі. У Карпатах є можливості  для будівництва гірськолижних трас.  При належному капіталовкладенні можна побудувати усе. Думаю, підготовка Олімпіади Україні обійдеться приблизно у 18-20 мільярдів доларів”.

Утім, у перспективі проведення майбутньої Олімпіади є кілька мінусів. Наступні головні зимові змагання чотириріччя відбудуться в Сочі 2014 року. Знаючи континентальний поділ Міжнародного олімпійського комітету на країн-господарів олімпіад, вибір України як господаря зимової Олімпіади 2022 року може відкластися на термін-другий. Тут територія Сочі та Карпат може розглядатися як “єдине” ціле. З метою популяризації спорту на континенті представники МОК можуть усунути Україну від проведення змагань на певний термін. З іншого боку, така перспектива для нас може стати надто швидкою, адже серед наших спортивних об’єктів лише біатлонна траса у Тисовці потребує глобальної реконструкції. Усе інше треба будувати з нуля. Окрім цього, було б дуже корисно на новозбудованих об’єктах провести чемпіонати світу чи Європи. У гіршому випадку – міжнародні змагання, де можна протестувати той чи інший об’єкт, аби не сталося того, чим “запам’яталися” Олімпійські ігри у Ванкувері. Нагадаємо, вони стартували так, що гірше й годі придумати. Для грузинської команди ця Олімпіада буде вписана чорними літерами, адже напередодні старту Олімпійських ігор на санній трасі на смерть розбився саночник Нодар Кумаріташвілі. Відтак, збірна Грузії була на грані відмови від старту в змаганнях узагалі. Як би класно Олімпіада не проходила й надалі, однак ці Ігри жителі однієї країни згадують зі сльозами на очах. Звичайно, від чогось подібного не застрахований ніхто, однак треба робити все можливе, аби уникнути таких неприємностей. Часу в нас є чимало, тож потрібно робити все, щоб рости, прогресувати і досягати поставлених цілей.

Якщо відійти від спорту й пригадати Україну як країну-господаря світової уваги, то також є позитивні моменти. Зокрема, коли у 2001 році  до нас приїжджав Папа Римський Іван Павло ІІ, у Європі та й за океаном  було чимало песимістів, які вважали, що Україні це “не по зубах”, що вона загнеться, не зможе організувати такий захід на належному рівні. Усе вийшло з точністю до навпаки. Світова преса потім давала високу оцінку  організації прийому Папи Римського, злагодженій роботі усіх служб: медицини, міліції, транспорту, органів влади. Особливо це відзначали поляки, які перед тим уже багато разів приймали свого видатного земляка.

Як зазначив віце-прем’єр України Борис Колесніков, після Євро-2012 ми побачимо зовсім іншу Україну: “Якщо чемпіонат в Україні пройде успішно, він стане кращою маркетинговою кампанією нашої країни, яку можна взагалі придумати. З’явиться довіра інвесторів, які побачать європейську Україну, здатну успішно вирішувати завдання підвищеної складності. З’являться нові робочі місця, які будуть створені цими інвесторами. Це буде вже зовсім інша Україна – сучасна європейська країна з ринковою економікою. Якщо ми успішно впораємося з Євро-2012, Олімпіада-2022 стане для нас не захмарною реальністю, а цілком реальним проектом”.   

Богдан Пастернак
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4103 / 1.62MB / SQL:{query_count}