Фінал трансферної лихоманки

В Україні завершилося літнє трансферне “вікно”. Команди в міру можливостей підсилили свої склади до зимової перерви і де змогли, позбавилися від баласту

В Україні завершилося літнє трансферне “вікно”. Команди в міру можливостей підсилили свої склади до зимової перерви і де змогли, позбавилися від баласту. Загалом трансферна кампанія відбувалася достатньо рівно і без скандалів. За даними сайту transfermarkt.de, українські клуби витратили майже 63 млн євро і в той же час заробили понад 23,5 млн євро. Для порівняння: росіяни витратили 145,3 млн євро, а заробили 51,9 млн євро. Щоправда, варто зазначити, що в ці суми не входить велика кількість внутрішніх переходів, вартість яких просто не оголошується. Тому цілком імовірно, що остаточні цифри дещо відрізняються. Напевно, найголовніша загадка – це кошти, за які “Щахтар” придбав запоріжців Сергія Кривцова й Тараса Степаненка, а також сума, яку донеччани отримали за перехід Маріуша Левандовскі та Ігоря Дуляя в ПФК “Севастополь”. Та якщо остання пара навряд чи коштувала дорого, то щодо першої цілком імовірні варіанти. Адже київське “Динамо” заплатило за Максима Коваля 3,1 млн євро, тому ніхто не здивується, що інші двоє “металургів” коштували не менше.

Якщо робити певні “топи”, то тут поза конкуренцією донецький “Шахтар”. Найбільш “зірковий” трансфер – це перехід Едуардо з “Арсеналу”. Хоча і повернення Дмитра Чигиринського в Донецьк – також подія. Але коли українець переходив у “Барселону”, багато хто вважав, що в нього виникнуть величезні проблеми, тому дорога додому була цілком логічною. Єдине, що може викликати заздрість, то це сума, яку отримав агент гравця, славнозвісний Дмитро Селюк. Все ж таки, коли за рік за футболіста заплачено 40 млн євро, то навіть один відсоток агенту виглядає солідно. Уболівальники київського “Динамо” можуть посперечатися, адже в їхню команду прийшов бразилець Андре, трансфер якого оцінюють у 8,1 млн євро. Проте в Україні Едуардо знають значно краще, тому пальма першості все ж таки у хорвато-бразильця. 

Найбільш нелогічний трансфер провернули той же “Шахтар” і дніпропетровський “Дніпро”. Все ж таки 7 млн євро за Олександра Гладкого – це занадто. Той самий сайт transfermarkt.de оцінює “екс-гірника” в 3,5 млн євро, тож бачимо, що дніпряни витратили вдвічі більше. Для порівняння: минулого року “Дніпро” заплатив “гірникам” за Євгена Селезньова 5 млн євро (нині його вартість – 5,5 млн євро). І навряд чи Євген слабший за Олексія.

“Шахтар” можна відзначити і в номінації “абсурдний трансфер”. Йдеться про Віталія Віценца. Як відомо, Віценец цього року перейшов у “Зорю” на правах вільного агента (тобто безкоштовно). Але в останні дні трансферного вікна повернувся в Донецьк (і цілком імовірно, за певні гроші) і підписав контракт на 5 років. Питання, навіщо “гірникам” Віценец, адже він і в Луганську особливо не засвітився.

Звичайно, цікаво тепер підсумувати й іноземний легіон української Прем’єр-ліги. Він зазнав змін, щоправда, не значних. Адже замість одних бразильців приїхали інші. Загалом в Україні гратимуть 123 легіонери, з яких 27 (!) бразильці. Ціла команда з запасними. Якби ще були бразильські голкіпери, то можна було б сміливо відкривати філіал “Сантоса” або “Греміо”. Бразильці є практично в кожній команді (в 11-ти з 16-ти), а найбільші “колонії”, звісно, в “Шахтарі” (7 футболістів), “Динамо” (6) та “Металісті” (4). Друга за кількістю діаспора з Сербії – 13 футболістів, далі йде Нігерія (10) та Грузія (9). Екзотикою для України стали гравці з Болівії, Македонії, Фінляндії, Латвії, Естонії, Зімбабве, Словаччини та Камеруну. Ці країни представлені в нашій першості по одному виконавцю. Загалом у Прем’єр-лізі грають представники 29 країн.   

Щодо кількості легіонерів в одній команді, то найбільше їх у “Динамо” – 16 гравців, 14 легіонерів у “Шахтаря”, на одного менше у іншого донецького клубу “Металургу”. Львівські “Карпати” мають у своєму складі 7 закордонних виконавців. Найменше іноземців у маріупольському “Іллічівці” та луганській “Зорі” (по три футболісти). 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4038 / 1.57MB / SQL:{query_count}