Українець Сергій Седнєв виграв індивідуальні перегони на 6му етапі Кубка світу з біатлону в італійському Антерсельві, уперше в кар'єрі піднявшись на найвищий щабель п'єдесталу. Україна здобула першу перемогу у великому біатлоні за останні два сезони. Останнім був тріумф Оксани Хвостенко в масовому старті на етапі в Поклюці. Тоді українці вдалося відстрілятися на нуль та обігнати всіх конкуренток.
Українець Сергій Седнєв виграв індивідуальні перегони на 6му етапі Кубка світу з біатлону в італійському Антерсельві, уперше в кар'єрі піднявшись на найвищий щабель п'єдесталу. Україна здобула першу перемогу у великому біатлоні за останні два сезони. Останнім був тріумф Оксани Хвостенко в масовому старті на етапі в Поклюці. Тоді українці вдалося відстрілятися на нуль та обігнати всіх конкуренток.
Більшість провідних біатлоністів ще на етапі в Рупольдингу повідомила про заплановану відпустку на індивідуальні перегони в Антерсельві. Норвежці не делегували жодного свого представника з основної команди, австрійці дали перепочинок юному лідеру Домініку Ландертінгеру, французи не виставили Сімона Фуркада, який нині посідає другу сходинку в загальному заліку, а росіяни влаштували вихідний лідерові Кубка світу Євгєнію Устюгову, а також Івану Черєзову й Антону Шипуліну. Шипулін всетаки потрапив до стартового протоколу, однак в останній момент відмовився від виступу.
У цій ситуації другий ешелон біатлоністів дістав чудовий шанс проявити себе, тим паче, що індивідуальні перегони дуже часто дарують масу сюрпризів, і звітний старт це учергове підтвердив. До Романа Дістала, який виграв чемпіонат світу2005, і Якова Фака, котрий посів третій щабель п'єдесталу першості планети2009, долучився і Сергій Седнєв.
26річний уродженець Глухова вперше у своїй кар'єрі дістався вершини подіуму на етапах світового Кубка. До цього Седнєв був лише третім в індивідуальних перегонах у Поклюці сезону2007/2008. Свій дебютний золотий успіх Сергій кував спокійно й впевнено. Закривши всі мішені на першому вогневому рубежі, українець лише привідкрив завісу майбутньої сенсації, однак центральною фігурою об'єктивів телекамер не став. 25й результат у швидкісному протоколі не дозволив "динамівцю" конкурувати з австрійцями Зуманном і Еберхардом, росіянами Чудовим і Кругловим, а також німцем Штефаном.
Однак уклавши всі кулі точно в ціль на наступних двох вогневих рубежах і очоливши перегони, Седнєв змусивтаки звернути на себе увагу громадськості. Останній вогневий рубіж став важким випробуванням для багатьох біатлоністів, що претендували на найвищі місця. Не витримали нерви у володаря червоної майки лідера індивідуальних перегонів Крістофа Зуманна, що додав до свого результату 3 штрафні хвилини. Зробили помилки Штефан (1 промах) й Еберхард (2), не витримали психологічного пресингу Даніель Мезотич (1) та Ярослав Сокуп (2).
А Седнєв був позаду своїх головних конкурентів, маючи на руках всі козирі, крім швидкості. Українець поступався багатьом суперникам, однак, не допустивши жодного промаху, надолужив втрачене на трасі. 45 секунд не дорахувався Мезотіч, більше півтори хвилини не вистачило Сокупу, але, здавалося, що вони вже забронювали за собою друге й третє місця на фініші. Так би, напевно, і відбулося, якби на трасі не було француза Алексіса Бефа. Промахнувшись лише раз, послідовник Рафаеля Пуаре взявся штурмувати результат австрійця, але, врешті, зміг відтіснити з призової трійки тільки чеха.
Що стосується інших українців, то Андрій Дериземля підтвердив свій високий рівень. І якби не нерви на останньому вогневому рубежі, то цілком міг би поборотися і за п'єдестал пошани. А так два промахи плюс один, який був зроблений раніше, і - 16те підсумкове місце. Здивував Сергій Семьонов. Шість промахів - це, звичайно, забагато, але Сергій впевнено вигравав швидкісне змагання серед українців, привозячи кожному з наших по 5 - 7 секунд на кожному колі. Але на останньому Седнєв додав швидкості і залишив молодого колегу позаду. Подібний хід Семьонова тішить, адже саме в цьому наші спортсмени поступалися. В підсумку Сергій посів 48ме місце
Відзначимо й виступ В'ячеслава Деркача, який достойно справився з вогневими рубежами, показавши непоганий підсумковий час, посівши 32ге місце. Чого не скажеш про Романа Приму (6 промахів, 66те місце) й особливо Олександра Біланенка (6 промахів, 74те місце).