Тиждень збірної

Національна команда з футболу проводить чергові матчі у Лізі націй

Найближчі сім днів, 21 – 27 вересня, стануть визначальними для національної збірної України з футболу у Лізі націй УЄФА. Команда Олександра Петракова проведе три матчі: два зі збірною Шотландії та ще один матч проти команди Вірменії. У прямому ефірі матчі покажуть телеканали ICTV, "Перший", "Інтер" та "1+1" у рамках інформаційного марафону "Єдині новини". Також відеотрансляції будуть на YouTube каналі Української асоціації футболу.

Кадрові втрати

З кадрами на найближчі ігри наставник національної збірної України Олександр Петраков визначився на початку вересня, коли йшлося про те, що перелік може дещо змінитися. Звісно, планувалися зміни на ґрунті здорової конкуренції, але довелося робити висновки з огляду на неприємні фактори.
Спершу проблеми виникли у «динамівців»: голкіпер Георгій Бущан повинен пропустити близько двох місяців, а хавбек Микола Шапаренко не гратиме аж до березня наступного року. В такій ситуації воротарську лінію посилили одразу два виконавці. З «Шахтаря» приїхав Анатолій Трубін, який тепер не зможе допомогти молодіжній команді у плей-оф відбірного раунду чемпіонату Європи-2023 (U-21). Сама «молодіжка», до речі, проведе свій першу гру у Словаччині проти місцевої команди у п’ятницю, 23 вересня. А тренер «молодіжки» Руслан Ротань, окрім Трубіна, не зможе розраховувати й на Мудрика, Забарного та Сироту, які зараз у таборі національної команди. 
Водночас Петраков вирішив ще й четвертого голкіпера викликати, а приємні емоції відчув Євген Волинець, який у 29 років вперше потрапив у головну команду країни. Хоча з ймовірністю 99% воротар «Колоса» просто відчує атмосферу в збірній. Адже Євген не встиг оформити британську візу й в Шотландію точно не поїде. 
А от хто стане першим номером – це цікаве запитання. Найменші шанси тут у Євгена Волинця та Андрія Луніна, який не грає за іспанський «Реал», а от Трубін та Андрій Різник мають приблизно однакові шанси на статус головного воротаря.
Що стосується Шапаренка, то на його місце тренерський штаб додатково викликав Данила Ігнатенка, який раніше був у резервному списку збірної. Півзахисник першу половину 2022 року провів на правах оренди в «Бордо», але водночас його команда не змогла зберегти місце в елітному дивізіоні французького футболу. Здавалося, що на цьому співпраця завершиться, однак «Бордо» викупив контракт українця у «Шахтаря» за мільйон євро, а Данило не відмовився грати у другій французькій лізі. І вже у поточному сезоні Ігнатенко стабільно грає на клубному рівні, відзначившись одним голом у восьми матчах Ліги 2. «Жирондинці» наразі перебувають на третій сходинці, розраховуючи на повернення в еліту французького футболу.
Також вже після оголошення основної заявки Петраков звернув увагу на Едуарда Соболя з бельгійського «Брюгге». Та швидко виявилося, що гравець отримав ушкодження привідного м’яза на тренуванні у своєму клубі. Лікування та відновлення триватиме близько двох тижнів, тож Едуард не зможе допомогти «синьо-жовтим» у вересневих іграх Ліги націй УЄФА. Щоправда, й тут не обійшлося без казусу.
17 вересня УАФ опублікувала заяву, в якій йшлося, що захисник не допоможе національній команді, ніхто не думав, що вже 18 вересня футболіст зіграв у поєдинку дев’ятого туру Ліги Жупіле. На 71-й хвилині Соболь замінив Маєра та дограв поєдинок до кінця. Це спричинило невеличке обурення з боку вболівальників і навіть УАФ. Але сам гравець роз’яснив ситуацію для того, аби уникнути непорозумінь: «Вже місяць я відчуваю дискомфорт у паху. Після обстеження в мене виявили гематому. Клубні медики очікували, що ця проблема вирішиться раніше, але так не сталося. І от буквально вчора головний лікар «Брюгге» сказав мені, що для того, аби уникнути можливих ускладнень у майбутньому, необхідно викачати кров з ураженої зони. Після такої процедури я не зможу тренуватися щонайменше п'ять днів. Саме цю інформацію я одразу повідомив головному тренеру національної команди Олександру Петракову. Зрозуміло, що повернення до тренувального процесу лише за два дні до завершального, третього матчу Ліги націй – і це у разі, якщо загоєння відбуватиметься без ускладнень – робить мої шанси взяти участь у грі мізерними.
Але хочу наголосити: я готовий навіть після процедури приїхати до табору збірної й чекати, поки рана загоїться, навіть не маючи можливості тренуватися. Олександр Васильович, зрозумівши суть питання, сказав, що в цих матчах я не зможу допомогти збірній, і це справді так. Хоч би як прикро мені було це усвідомлювати.
Наразі ця проблема спричиняє відчутний дискомфорт, однак у разі необхідності я можу вийти на поле. Тому головний тренер вніс мене до заявки й випустив на завершальні 20 хвилин гри. Однак лікарі наполягають на видаленні гематоми, кажучи, що в майбутньому можуть бути ускладнення. Діагноз клубного лікаря я надав лікарям збірної, і вони погодилися з цим, оцінивши можливі ризики та наслідки. Тож мені просто необхідно зробити цю процедуру для того, щоб продовжити грати у футбол», – відзначив Соболь.
А основна біда пов’язана з травмою Олександра Зінченка, який також постраждав під час тренувального процесу. Українець ушкодив литковий м’яз. На лікування та відновлення після такої травми теж знадобиться близько двох тижнів. За відсутності Шапаренка та Зінченка, у центрі поля в українців, схоже, можуть виникнути деякі проблеми, які необхідно буде вирішувати штабу Петракова.

Старі знайомі

Наша команда зібралася 16 вересня, коли приїхали гравці з українського чемпіонату та Андрій Ярмоленко, а вже у понеділок, 19 вересня, Варшаву відвідали «легіонери». Саме в столиці Польщі підопічні Петракова провели коротку підготовку до найближчої гри, а попереду – відповідальні поєдинки та непрості перельоти між різними країнами.
Спершу українці полетіли у Шотландію, де сьогодні, 21 вересня, в Глазго на арені «Гемпден-Парк» спробують досягти прийнятного результату у грі з місцевою збірною. Після цього пунктом призначення «синьо-жовтих» стане Єреван та стадіон «Республіканський», на якому 24 вересня зіграють з вірменами. Наостанок залишається Польща та краківська арена імені Юзефа Пілсудського, куди також приїдуть шотландці, аби провести з нами 27 вересня останню гру цьогорічної Ліги націй УЄФА. На цьому стадіоні, варто нагадати, нещодавно «динамівці» не надто добре зіграли з кіпрською командою АЕК у межах Ліги Європи.
З британцями ми нещодавно грали, коли намагалися пройти у фінальну частину чемпіонату світу-2022. Тоді українці переграли Шотландію (3:1), але другий вирішальний поєдинок провели не кращим чином, поступившись валлійцям. Вірменію ми теж знаємо, адже в поточній Лізі націй УЄФА підопічні Петракова досить легко взяли три очка (3:0). Турнірні показники дозволяють зрозуміти, що нам вистачить двох нічиїх в іграх з шотландцями, а вірмен краще перегравати, аби не хвилюватися. Хоча теоретично й поразка в зустрічі з британським колективом може влаштувати, але це вже авантюра, бо в такому разі треба розраховувати на невдачу конкурента в матчі з ірландцями.
А за що ми боремося? Лише за перше місце, адже воно забезпечить вихід в елітний дивізіон А Ліги націй УЄФА. Остання команда нашої групи, варто нагадати, перейде в лігу С, але ми за це можемо не хвилюватися. Також не треба забувати, що дванадцять найкращих збірних Ліги націй УЄФА у березні 2024 року боротимуться за три додаткові путівки на Євро-2024. Звісно, ця дюжина буде відбиратись з тих команд, які не потраплять на континентальну першість через основний відбірний цикл.
До речі, жеребкування кваліфікації Євро-2024 не за горами – 9 жовтня, коли будуть сформовані десять груп, з яких напряму на турнір вийдуть по дві збірні. Німеччина як господар континентальної першості відбір пропустить, а доповнять загальну картину вже згадані три команди, які проходитимуть на першість через Лігу націй УЄФА.

Підлість окупантів

Завершуючи тему збірної, важко пройти повз досить несподівану новину кінця минулого тижня. В умовах ізоляції представники країни-окупанта вирішили показати свою присутність у футбольній сім’ї. Футбольний союз росіян раптом захотів покарання для головного тренера збірної України Олександра Петракова. 
Видання The Guardian дізналося, що РФС надіслав в УЄФА лист із вимогою дискваліфікувати Петракова. Представники країни-агресора у висловлюваннях фахівця побачили дискримінацію росіян і недотримання політичного нейтралітету. Футбольних чиновників з Москви обурили слова про намір приєднатися до захисників України, а також заклик виключити всіх росіян з міжнародних спортивних змагань.
Без прямих обов'язків у футбольних чиновників росії з'явилося багато вільного часу, вони з усіх пресконференцій та інтерв'ю зібрали всі слова, про які згадано вище, і відправили з листом в УЄФА.
Петракова звинуватили у порушенні кодексу поведінки. А європейську організацію закликають довести, що футбол стоїть на сторожі принципу миру, а також просять покарати наставника українців.
Журналіст Ігор Циганик у своїй авторській програмі роз’яснив цю ситуацію.
«Інтерв'ю Петраков давав як жива людина, говорив про людей, які прийшли його вбивати. Він абсолютно був правий. Слова цього інтерв'ю процитували інші ЗМІ, зокрема російська та італійська газети, і саме на це апелює РФС, який по-своєму інтерпретував і дав коментарі, вільний переклад того, що говорив Петраков.
Петраков зачепив окупантів за живе, тому росіяни просять УЄФА дискваліфікувати наставника збірної України.
Інспектор УЄФА взяв до уваги цей факт, і у травні вперше надійшов лист на адресу УАФ – мовляв, дайте пояснення. УАФ пояснила дуже витримано. Після цього ситуація продовжилася, ці дебіли російські продовжили настоювати на своєму. Адекватні люди не дозволили б собі апелювати до чиїхось слів – тут війна, тут кулі літають, тут померти можна у будь-який момент.
І УЄФА провів ще одне розслідування, знову запропонував УАФ дати пояснення. УАФ дала пояснення, станом на сьогодні ніякого рішення немає. Якщо УЄФА вважає, що в цих словах є зайва емоційність, то я хочу запропонувати цим усім інспекторам поїхати і подивитися, що тут відбувається. Пожити тиждень, два, а може місяць за десять кілометрів від фронту. Я дуже сподіваюся, що УЄФА не прийме якогось неадекватного рішення», – сказав Циганик у програмі «Циганик Live».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5228 / 1.64MB / SQL:{query_count}