Старт репетиції

Генеральна репетиція чемпіонату світу 2010 року розпочалася. У ПАР стартував Кубок Конфедерацій, і перші особи світового футболу під прискіпливим поглядом Йозефа Блаттера стежать за тим, як країнаорганізатор майбутнього мундіалю впорається зі своїми обов'язками.

Генеральна репетиція чемпіонату світу 2010 року розпочалася. У ПАР стартував Кубок Конфедерацій, і перші особи світового футболу під прискіпливим поглядом Йозефа Блаттера стежать за тим, як країнаорганізатор майбутнього мундіалю впорається зі своїми обов'язками. Всі інші, зокрема уболівальники, мають звикати до нескінченного звуку дудок на південноафриканських стадіонах, а також до досить колоритної публіки на трибунах місцевих арен.

Перша зустріч Кубка Конфедерацій­2009, за традицією, відкривалася матчем за участю господарів турніру. Перед тим, як збірні ПАР і Іраку вийшли на поле стадіону в Йоганнесбурзі, європейські шанувальники футболу з особливим інте­ресом розглядали місцеві краєвиди. У церемонії відкриття турніру взяли участь близько 700 дітей, які намагалися додати дійству максимальної видовищності. Вдалося це квітам життя, якщо чесно, не на відмінно, але тверду четвірку організатори все­таки заслужили. Потім з офіційною промовою виступив і президент ФІФА Йозеф Блаттер, який побажав командам показати яскравий футбол, висловив надію, що турнір удасться з усіх боків (спортивної, економічної й організаційної). Відразу після цього вся увага була зосереджена власне на футболі. Сам матч відверто не вдався - і збірна ПАР, і збірна Іраку наразі перебувають на шляху становлення. Звісно, увесь матч активнішими були господарі, проте щось суттєве африканці так і не змогли зробити. У підсумку нульова нічия, яка задовольнила іракців.

Натомість глядачам у Рустенбурзі пощастило значно більше, ніж у Йоганнесбурзі. Якщо матч відкриття нічого, крім появи господарів поля разом із Блаттером, а також масою невикористаних моментів, не приніс, то в другій грі турніру, в якій зустрілися збірні Іспанії та Нової Зеландії, результативність Кубка Конфедерацій­2009 помітно поповзла нагору. Причина цього - грубі тактичні помилки новозеландців. Стосовно арени відзначимо, що стадіон "Роял Бафокенг" не є суто футбольним: на ньому є бігові доріжки, але акустика вражає. Навіть мінімальна кількість людей, що прийшли подивитися на чемпіонів Європи, створювали нечуваний гул від звучання місцевих дудок.

Узагалі, порожнеча на стадіоні лякала. Не дай Боже, якщо така ж історія повториться через рік. Тоді організаторам турніру доведеться піти на радикальні кроки - залучити на трибуни місцевих стадіонів аборигенів, одягнених у майки команд. Щось подібне було в Японії й Південній Кореї в 2002 році. Втім, поки приводів для занепокоєння немає: Кубки Конфедерацій рідко збирають повні трибуни в матчах початкової стадії без участі господарів турніру. Щодо самого матчу, то перевага іспанців була приголомшливою. Фернандо Торрес у перші сімнадцять хвилин гри встиг оформити хет­трик. Спочатку ЕльНіньо продемонстрував вміння точно бити із двадцяти метрів. Через шість хвилин Торрес замкнув із п'яти метрів простріл Вільї. Рівно через три хвилини "червона фурія" забила ще один м'яч, тільки тепер асистував Торресу Капдевілья. У першому таймі іспанці провели ще один м'яч автором якого став Фабрегас. У другому таймі іспанці вже нікуди не поспішали, але ще одне взяття воріт організували. Остаточний рахунок у цьому розгромі встановив Давід Вілья.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4520 / 1.56MB / SQL:{query_count}