Шайба спотикання

У ледь живому українському хокею черговий скандал

фото: uhl.ua
Наприкінці минулого тижня Українська хокейна ліга визначилася з контурами наступного чемпіонату України, в якому традиційно візьмуть участь шість команд. Спочатку і без істотних проблем підтвердили участь у найближчій першості п’ять колективів: “Донбас”, “Кременчук”, “Дніпро” (Херсон), “Білий Барс” (Біла Церква) і “Крижані Вовки” (Київ). З шостим претендентом виникли проблеми, тому остаточний термін прийому заявок на турнір довелося продовжувати до 20 серпня. Саме в цей день харківське “Динамо” зуміло знайти в собі фінансові сили (за допомогою спонсорів), щоб заявитися на чемпіонат. Правда, про високі досягнення цього клубу говорити не варто, оскільки ніхто не приховує, що основу команди складуть вихованці харківської школи хокею 2000-2003 років народження, а головним завданням стане виховання і розвиток молодих гравців.
Генеральний директор Української хокейної ліги Сергій Варламов так прокоментував завершення заявочної кампанії для клубів: “Ми дуже раді вітати МХК “Динамо” в нашому пулі учасників майбутнього сезону. Харків – важливе місто для всього українського хокею, з величезними традиціями та історією. Таким чином, нам вдалося зберегти всіх учасників минулого сезону, і вперше за довгий час у двох сезонах поспіль зіграє один і той же склад команд. Зараз ми продовжуємо роботу над календарем матчів, готуємо нові конкурси та проєкти для вболівальників”. 
Генеральний директор МХК “Динамо” Валерій Середенко також розповів про участь клубу в новому сезоні чемпіонату: “Хочу подякувати нашим спонсорам, які погодилися підтримати МХК “Динамо” в нелегку хвилину. Саме завдяки їм великий хокей в Харкові буде жити.
Наш клуб продовжить виступи у форматі молодіжної хокейної команди. Своїм основним завданням ми бачимо підготовку кадрів для юніорської та молодіжної збірних України, лідерів чемпіонської гонки. Головним тренером команди в новому сезоні залишається Олександр Панченко, який вже проводить заняття з гравцями на льоду”.
Додамо, що першість стартує в середині вересня, а в регулярному чемпіонаті кожна команда проведе 40 матчів. Після цього, якщо нічого не зміниться, чотири гірші команди проведуть серії ігор умовної чвертьфінальної стадії, після чого тріумфатори битимуться з двома лідерами “регулярки”, а там і фінал не за горами. Загалом, здавалося, що поступово в нашому хокеї з’являється легка стабільність, але раптово стався розкол між УХЛ і Федерацією хокею України.
Саме в день формування повного списку учасників УХЛ, 20 серпня, Федерація оголосила про старт заявочної кампанії на чемпіонат-2019/20. Або можна тут говорити про альтернативний чемпіонаті? Або це першість УХЛ є альтернативним? Чіткої відповіді на це питання поки немає, але вона може з’явитися вже найближчими днями, коли ФХУ планує оголосити склад учасників свого внутрішнього чемпіонату. Плюс цього турніру полягає в тому, що його переможець візьме участь у Континентальному кубку, тоді як тріумфатор УХЛ-2019/20 не зможе скористатися цією можливістю.
На даний момент можна привести лише коротку перепалку між двома сторонами. Президент “Донбасу” Борис Колесніков коротко резюмував: “ФХУ до чемпіонату УХЛ ніякого відношення не має і мати не буде”. На це Федерація відповіла в такому ж стилі: “Ні. Це УХЛ більше не буде мати ніякого відношення до національних першостей України”.
Абсолютно не прояснив ситуацію і коментар виконавчого директора УХЛ Олексія Браги, який лише підтвердив те що УХЛ вийшло з-під крила ФХУ: “За 3 роки успішної роботи Ліги, представники Федерації переконалися, що все може розвиватися і проводитися без їх участі, але чомусь вирішили нагадати, що вони існують. Тому наш чемпіонат буде проводитися незалежно від позиції ФХУ. Професійні українські клуби будуть брати участь тільки в Українській хокейній лізі, а хто буде грати в чемпіонаті ФХУ – нам не відомо. Федерація має право проводити свій чемпіонат, але хочу нагадати, що в чемпіонаті під егідою ФХУ в сезоні 2014/2015 взяли участь всього 4 команди і зіграли його за півтора місяці – разом із плей-оф всього 32 матчу. У підсумку, через фінансові проблеми чемпіон того сезону (київський АТЕК) відмовився від участі в єврокубку, а в міжнародних відносинах подібні відмови призведуть до втрати місця в континентальних змаганнях і завдадуть нам іміджевий шкоди.
Цього року чинний чемпіон України візьме в ньому участь у жовтні в Броварах. Вперше з 2013-го року Україна отримала право проведення такої події і ми віримо в хороший результат нашого представника – донецького “Донбасу”. Що стосується права участі чемпіона в Континентальному кубку в майбутньому, то Ліга докладе всіх зусиль для участі представника України в європейських змаганнях, при наявності у клубу відповідної інфраструктури та складу команди”.
Таким чином можна констатувати, що розкол у нашому хокеї відбувся, причому на даному етапі представники УХЛ і ФХУ якось не особливо налаштовані на діалог.
Федерація має важливий козир у ролі Континентального кубку, і як бачимо УХЛ ігнорувати це не може, оскільки цей міжнародний турнір потрібен переможцю внутрішньої першості, а таким майже напевно стане “Донбас”. Ймовірно, знову варто говорити про конфлікт спортивних інтересів Києва і Донецька, який тепер має не тільки футбольне, а й хокейне коріння. Але якщо з футболом у нас ситуація більш-менш непогана, то такими розколами в хокеї можна остаточно добити цей вид спорту, який і без того недалеко відповз від прірви.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4620 / 1.58MB / SQL:{query_count}