Перші чвертьфінальні матчі цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів залишили шанси вийти в наступне коло практично усім учасникам цієї стадії. Однак варто виокремити один епізод, який стався на 12-й хвилині двобою “Манчестер Юнайтед” – “Барселона”. Саме тоді гості відкрили рахунок. Перегляд повтору не тільки переконав в тому, що м’яч був доставлений у ворота “червоних дияволів” за правилами, а й допоміг розібратися з авторством гола. І це не гравець каталонського клубу Луїс Суарес, який, здалося, перервав свою 17 матчеву “суху” серію у виїзних матчах Ліги чемпіонів, а Люк Шоу, який відправив м’яч у власні ворота. Англійський захисник забив 199-й автогол у історії Ліги чемпіонів, поповнивши рахунок найбільшого “бомбардира” в історії турніру. Наступний самостріл стане ювілейним, 200-м. А поки можна оцінити шлях мсьє Автогола до бомбардирської вершини.
Найперший автогол
Франко Барезі (“Мілан”, Італія) у матчі групової стадії. 23 листопада 1994 року. “Мілан” – “Аякс” – 0:2.
Перші два розіграші Ліги чемпіонів (сезони 1992/93 і 1993/94) пройшли без автоголів. Тільки у третьому сезоні після реформації Кубка чемпіонів і утворення Ліги чемпіонів було зафіксовано взяття воріт, ідентифіковане як автогол. І як же символічно вийшло. Чинний переможець турніру “Мілан” грав на груповій стадії з “Аяксом”, а капітан “россонері” Франко Барезі допоміг “голландцям виграти на “Сан Сіро” з таким же рахунком, як до цього в Амстердамі. Протистояння “Мілана” і “Аякса” стало центральним у тому розіграші, адже ці команди зійшлися і в фінальному матчі, який залишився за голландцями.
Найважливіший автогол
Фернандо (“Манчестер Сіті”, Бразилія) у півфінальному матчі. 4 травня 2016 року. “Реал” – “Манчестер Сіті” – 1:0.
У фінальних матчах Ліги чемпіонів автоголів поки не траплялося, зате в півфіналах доводилося бачити самостріли. Буквально в минулому сезоні Джеймс Мілнер вразив ворота своєї команди в матчі “Рома” – “Ліверпуль”, що не завадило “червоним” вийти у фінал. Жерар Піке забив один з голів у ворота “Барселони” у півфінальному протистоянні з “Баварією” з кампанії 2012/13, але той автогол потонув у загальному результаті – каталонці програли із загальним рахунком 0:7. Найбільш значимий з турнірної точки зору автогол забив бразилець Фернандо три роки тому. Півзахисник намагався заблокувати удар Гарета Бейла, але від його ноги м’яч за хитромудрою траєкторією влетів у ворота “Сіті”. Цей гол так і залишився єдиним у тому півфінальному протистоянні.
Найшвидший автогол
Іньїго Мартінес (“Реал Сосьєдад”, Іспанія) у матчі групової стадії. 23 жовтня 2013 року. “Манчестер Юнайтед” – “Реал Сосьєдад” – 1:0.
Найшвидший автогол у історії Ліги чемпіонів, забитий на другій хвилині матчу. У 2009 році гравець румунського клубу “Уніря” Рікарду Гомеш відзначився попаданням у власні ворота у матчі з “Рейнджерс”, коли зі стартового свистка минула 1 хвилина 28 секунд. Чотири роки потому Мартінес перебив це досягнення на 19 секунд. Захисник вразив власні ворота на “Олд Траффорд”, принісши тим самим перемогу “Манчестер Юнайтед”.
Найестетичніший автогол
Іван Ельгера (“Реал Мадрид”, Іспанія) у чвертьфінальному матчі. 23 квітня 2003 року. “Манчестер Юнайтед” – “Реал” – 4:3.
Гол Ельгери можна смакувати футбольним гурманам. Іван скерував м’яч між ніг Касільясу п’ятою. І це теж сталося в “Театрі мрії” на “Олд Траффорді”.
18 автоголів – рекорд одного розіграшу, ця цифра була зафіксована в кампанії 2017/18. У середньому автогол траплявся в кожному сьомому матчі, в той час як за весь час в Лізі чемпіонів середній показник вказує, що автогол забивається у кожній 15-й зустрічі.
9 автоголів – клубний рекорд турніру. “Барселона” і “Спортинг” по дев’ять разів вражали свої ворота. По 8 автоголів у “Реала” і “Манчестер Юнайтед”, 7 у “Галатасарая”, по 6 у “Баварії” і “Арсеналу”. “Спортинг” свої рекордні 9 автоголів забив всього за вісім сезонів у Лізі чемпіонів!
14 автоголів – саме стільки вражали власні ворота суперники “Реала”, “Барселони” і “Челсі”. У минулому сезоні суперники “Барселони” забили 5 автоголів, а у “Челсі” краща різниця автоголів у Лізі чемпіонів – “+13”. Єдиний автогол “синіх” забив Джон Террі в кампанії 2005/2006.
4 футболіста забивали гол і автогол в одному матчі. Оригінально відзначилися Моріс Еду (“Рейнджерс”), Каду (ЧФР), Мішель Сьяні (“Бордо”), Алекс (ПСВ).
3 автоголи – рекорд одного матчу. У зустрічах групової стадії “Рейнджерс” – “Уніря” (1:4, 20 жовтня 2009 року) і “Астана” – “Галатасарай” (2:2, 30 вересня 2015 року) футболісти відчайдушно стріляли у власні ворота.
Жеремі Матьє – єдиний футболіст, який забивав автогол за два різних клуби: “Барселону” і за “Спортинг”. Що ще більш дивно, за “Спортинг” він забив у матчі зі своєю колишньою командою – “Барселоною”.
Еду, виступаючи за “Фенербахче”, в сезоні 2007/2008 вразив ворота своєї команди у двох матчах поспіль – проти ЦСКА і “Севільї”. Незважаючи на це, “Фенер” в обох випадках досяг перемог.
82-га хвилина – найпопулярніший час для автоголу в Лізі чемпіонів.
Дані: uefa.com