Герой Манчестера

Наступний суперник Василя Ломаченка намагався зупинити грабіжників і ледь не вбив свого противника в рингу

Чемпіон світу за версіями WBA і WBO у легкій вазі українець Василь Ломаченко проведе свій наступний бій 12 квітня в Лос-Анджелесі проти обов’язкового претендента за версією WBA британця Ентоні Кролли. Як повідомив у інтерв’ю ESPN Карл Моретті, віце-президент компанії Top Rank, на контракті в якої перебуває Ломаченко, договір на бій ще не підписаний, але всі подробиці поєдинку вже погоджені, зараз триває процедура їхнього документального оформлення.
“Ми розраховували, що Ломаченко проведе об’єднавчий бій із Річардом Коммі, але тому потрібна була операція на руці, тож ми переключилися на обов’язковий захист проти Кролли. Об’єднавчий бій із Коммі плануємо пізніше – наприкінці літа”, – сказав Моретті.
Британець став обов’яз­ковим претендентом на пояс WBA після перемоги над Даудом Йорданом (38-3, 26 КО), яку він здобув торік у андеркарті бою Усик – Беллью, і завдяки наполегливості свого промоутера Едді Хірна і травмі чемпіона IBF Річарда Коммі все ж домігся бою з українцем. А переговори між командою Ломаченка і Кролли тривали понад два тижні. Сторони довго шукали рішення, яке влаштувало б усіх, і нарешті дійшли згоди. Сам британець не приховував, що здатен здивувати боксерський світ.
“Я вірю, що зможу знову виграти титул чемпіона світу, і саме для цього б’юся. Це найбільший бій, який можна було влаштувати для мене. Я його заслужив, я отримав цей шанс не просто так. З тих пір, як я втратив титул у поєдинку з Хорхе Лінаресом, я повернувся і здобув три солідні перемоги. Я не виграв у лотереї, отримавши бій із Василем Ломаченком, тому нетерпляче чекаю зустрічі. З віком я став більше любити тренування. Ніхто не є непереможним. Це довів сам Ломаченко. Він зазнав першої поразки в кар’єрі досить рано”, – зазначив Кролла Sky Sports.
Загалом Ентоні Кролла дуже цікавий боєць. Народився він 16 листопада 1986 року в Манчестері у родині листоноші та продавчині супермаркету. Його батько – нащадок італійських іммігрантів. Кролла лише на рік старший за Ломаченка, однак у свої 32 має набагато більший досвід, аніж українець, у якого лише 13 поєдинків серед профі. Британець дебютував на професійному рингу ще в 2006 році, коли Ломаченко виступав серед любителів. У активі Кролли 43 бої, 6 поразок і 3 нічиї. Кроллу били сирієць Юссеф Аль Хамді, британець Деррі Метьюз та по два рази співвітчизник Гарі Сайкс і венесуелець Хорхе Лінарес. У всіх кривдників Кролла намагався взяти реванш, але поквитався за поразку лише з Аль Хамді. Повторний бій із Метьюзом він звів унічию.
Кролла здобув право боксувати проти Василя Ломаченка завдяки тому, що одержав статус офіційного претендента на титул WBA, яким володіє українець. Це сталося 10 листопада 2018 року, коли британець у андеркарті бою українця Олександра Усика і британця Тоні Беллью переміг індонезійця Дауда Йордана. Тоді Кролла виграв завдяки близькому суддівському рішенню з рахунком на всіх картках 116:112. Його перемога спричинила чимало суперечок, бій був рівним, а експерти натякали, що британець переміг лише через “домашнє” суддівство.
Як і більшість британців, Ентоні Кролла є типовим “домашнім” боксером. За межами Великої Британії він бився тільки тричі, проте у всіх поєдинках переміг. У 2008 році в німецькому Дюссельдорфі нокаутував поляка Томаша Квєценя. У 2011-ому переміг завдяки роздільному рішенню суддів мексиканця Хауна Монтіеля. У 2014 році в ірландському Дубліні здолав за очками угорця Дьордя Міжеї.
 
 джерело: espreso.tv
Промоутером Ентоні Кролли є британець Едді Хірн, який очолює одну з найвпливовіших промоутерських компаній світу Matchroom Promotions. Серед інших з Хірном співпрацює найкращий суперважковаговик світу Ентоні Джошуа. З минулого року на контракті в британця й абсолютний чемпіон світу у першій важкій вазі (до 90,7 кг) українець Олександр Усик.
За свою тривалу кар’єру Ентоні Кролла носив титул чемпіона світу. У 2015 році з другої спроби відібрав чемпіонський титул WBA у колумбійця Дерліса Переса. В липні боксери завершили бій унічию, а в листопаді британець нокаутував суперника в п’ятому раунді.
Кролла провів лиш один успішний захист чемпіонського пояса. В липні 2016 року нокаутував у сьомому раунді венесуельця Ісмаеля Бароссо, а у вересні того ж року втратив титул, поступившись Хорхе Лінаресу. Бої Кролли з Лінаресом цікаві з огляду на те, що з венесуельцем бився і Василь Ломаченко, який нокаутував його у травні 2018-го та відібрав титул WBA.
У вересні 2016 року Кролла та Лінарес провели рівний поєдинок, у якому венесуелець переміг із невеликою перевагою за очками – 115:114, 115:113, 117:111. У березні 2017-го Лінарес бився набагато переконливіше, відправивши Кроллу в сьомому раунді у нокдаун. В 11 раунді перевага венесуельця стала тотальною, і тренер Кролли Джо Галлахер навіть намагався зупинити побиття, але британець умовив дати йому завершити поєдинок. Лінарес переміг на всіх картах із розгромним рахунком 118:109.
Поєдинок проти Лінареса характеризує Кроллу як стійкого бійця, який вміє тримати удар. У пасиві британця тільки одна поразка нокаутом, у який його в 2012 році відправив Деррі Метьюз. Решту боїв майбутній суперник Ломаченка закінчив на своїх двох.
Однак сам британець цікавий не лише боксерською кар’єрою, а й тим, що має неформальний титул “герой Манчестера”. У 2014 році, за п’ять тижнів до свого першого в кар’єрі бою за пояс чемпіона світу проти кубинця Річара Абріля, в будинок сусідів Кролла увірвалися два грабіжники:
“На вулиці було темно, і я почав кричати у їхній бік. Я був у хорошій формі і думав, що легко наздожену їх, кричав: “Тікайте, але я вас дістану!”. Наздогнав їх обох у саду, коли вони намагалися перелізти через стіну. Схопив одного і думав, що він ось-ось заверещить, але йому пощастило. Другий вже добрався до верху і кинув звідти мені у голову шматок бетонної плити, яка відкололася від стіни”.
Грабіжники втекли, поліції так і не вдалося спіймати їх. А Кролла отримав серйозні пошкодження. Лікарі заявили, що боксеру проломили череп і зламали щиколотку: “Ти щасливчик! Твоя голова зроблена не для того, щоб у неї кидали бетонними плитами, чи не так? Якби вона впала на тебе під іншим кутом, ти, найімовірніше, помер би”.
У підсумку бій за пояс чемпіона світу довелося скасувати, але згодом британець все ж отримав свій шанс.
А ще в кар’єрі Кролли був випадок, коли він ледь не відправив свого суперника на той світ. 7 грудня 2012 року Кролла зустрічався з Кірані Фареллом у поєдинку за титул чемпіона Англії в легкій вазі і переміг одноголосним рішенням суддів. Але після бою почалося справжнє пекло. Щойно оголосили результат, як Фарелл упав на настил, і його терміново госпіталізували. Лікарі діагностували в боксера гостру черепно-мозкову травму і заявили, що британець втратив майже 30% мозку та ледь не помер. На щастя, Фарелл дивом відновився, але більше ніколи не виходив у ринг. Цей епізод не міг залишитися поза увагою самого Кролли:
“Це було найгірше, що зі мною сталося. Це була найгірша частина моєї кар’єри, без сумніву, найтемніший момент мого життя. Я довго не міг прийти до тями”.
Після того, що сталося з Фареллом, мама Кролли перестала дивитися його бої, хоча до цього часто була в рингсайді: “Моя мама дуже любить бокс, але більше ніколи не дивитиметься мої бої. Перед кожним поєдинком вона обіймає мене, а потім я виходжу і б’юся. Та, якщо відверто, я ненавиджу цей момент: бачу, як вона боїться”.
Із боєм проти Фарелла пов’язана ще одна історія. Кролла зізнався, що якби не переміг у тому поєдинку, то не мав би засобів для існування та, найімовірніше, кинув би бокс: “Якби я програв, то в понеділок уже пішов би на роботу. Я не міг заробити собі на життя боксом. У мого друга є охоронна компанія, і я міг піти до нього в офіс. Я не такий великий, щоби працювати охоронцем. Все було дуже близько до того, щоби кар’єра завершилася, але тоді я переміг. Мені дуже шкода через те, що сталося з Кірані, тому що він бився чудово”.
Не менш неймовірна історія пов’язана і з першим тренером британця, засновником славетного Failsworth Boxing Club Френком Найтінгейлом. Він помер у віці 74 років після тривалої боротьби з раком, але вихованець зумів зробити щасливим останній день його життя, за що Ентоні щиро вдячна дружина Найтінгейла Патрісія:
“Ми завжди спілкувалися з Ентоні. Він постійно приїжджав до нас із букетом квітів для мене. Френк дивився кожен його бій. Чоловікові було занадто погано, і він не міг відвідати чемпіонський бій Ентоні, але пояс залишився з нами. Це було дуже зворушливо, коли Кролла привіз його в госпіталь. Тільки дуже шкода, що Френк помер незабаром після цього...”
Всі ці історії можна прочитати в автобіографії боксера, яку він написав разом із журналістом Домініком Маргінесом. У книзі “Мільйон доларів Кролли: хороші хлопці можуть перемагати” він розповів про свій шлях на вершину, про важкі тренування, сім’ю, травму, яка ледь не перекреслила його кар’єру, дві поразки від Хорхе Лінареса, любов до “Манчестер Юнайтед” і багато іншого.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5053 / 1.62MB / SQL:{query_count}