Росія купувала голоси!

Чергове викриття в біатлоні, допінгові розслідування і зміни в українській збірній

Поки біатлоністи відходять від попереднього сезону і визначаються із шансами на майбутній цикл, світ біатлону продовжує лихоманити. Цього тижня таємничий член Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) заявив про те, що його колега отримав конверт із грошима за голос на підтримку Тюмені на виборах місця проведення чемпіонату світу 2021 року.

Гроші у конверті

Один із чиновників Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) повідомив про те, що на конгресі організації у 2016 році її член отримав хабар за голос на користь вибору Тюмені в якості місця проведення чемпіонату світу – 2018, передає Suddeutsche Zeitung. Як пише найбільша щоденна газета Німеччини, вибори проходили на конгресі IBU в Кишиневі.
За словами чиновника, один з учасників заходу отримав конверт із грошима в обмін на голос на користь російського міста. Як зазначає свідок, представник IBU отримав від російської сторони від 25 до 100 тис. євро. Помітивши це, чиновник тут же доповів про це тодішньому главі світового біатлону Андерсу Бессебергу. Однак норвезький президент IBU проводити розслідування відмовився. Наразі чиновник IBU побажав залишитися анонімним, але він готовий дати свідчення у суді.
На конгресі, який відбувся 4 вересня 2016 року, заявка Тюмені перемогла, набравши 25 голосів. 13 членів IBU проголосували за словенське Поклюка, ще 11 вибрали чеське Нове Мєсто.
Однак через допінговий скандал сибірське місто на початку 2017 року позбавили права проведення змагань.
“Я задоволена цим рішенням. IBU вчинив правильно. Чемпіонат світу краще проводити де завгодно, тільки не в Росії. У біатлоні є правила. Найважливіше – бути чесним у спорті та в житті. Якщо ти обманюєш – це дуже сумно. Вам варто поважати правила”, – говорила тоді знаменита чеська біатлоністка Габріела Коукалова.
Губернатор Тюменської області Володимир Якушев в березні 2018 року заявив про те, що регіон має намір подати повторну заявку на проведення чемпіонату світу. За його словами, це буде зроблено після того, як Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) буде відновлено в статусі.
“Все вперлося тільки в один момент, коли Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) визнає права РУСАДА. І тільки це питання сьогодні не дозволяє нам рухатися. Але є дорожня карта, по ній йде спільна робота, будемо сподіватися на те, що все вдасться. І якщо до червня-липня ця історія відбудеться, то у вересні ми зможемо повторно подати заявку на проведення чемпіонату світу”, – сказав Якушев в ефірі телеканалу “Матч ТВ”.
До ідеї повернути турнір в Тюмень позитивно поставився і Бессеберг.
“На сьогодні я не можу дати вам чіткої відповіді на це питання, оскільки ми знаходимося в ситуації, коли РУСАДА не відповідає кодексу Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Необхідно ще вирішити за столом переговорів спірні питання, які залишилися. Але моя думка полягає у тому, що “Перлина Сибіру” – дуже сильний кандидат на проведення чемпіонату світу”, – цитує главу IBU ТАСС.
Однак на думку WADA, Бессеберг відчуває симпатії до Росії невипадково. Як вважає антидопінгове агентство, Тюмень отримала чемпіонат світу завдяки корупції.
Про це заявлено у звіті відділу розслідувань організації з приховування інформації про допінг у біатлоні, представленому керівництву WADA у грудні 2017 року.
Раніше повідомлялося, що у штаб-квартирі IBU почалися обшуки у зв'язку з розслідуванням з питань допінгу. Через підозри австрійської поліції Бессеберг був змушений покинути пост глави світового біатлону.
Крім продажу Тюмені чемпіонату світу, норвежця звинуватили у приховуванні 65 позитивних допінг-проб російських спортсменів.
До того ж Бессеберг, за інформацією німецького видання Bild, отримував грошові винагороди від російської сторони і регулярно проводив час із дівчатами за викликом, послуги яких оплачувала Москва.

Знову допінг

А тим часом виконком Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) опублікував прес-реліз, у якому розповів про антидопінгову роботу організації.
“Зараз антидопінгова комісія IBU розглядає такі справи: Катерини Глазиріної (Росія) і Теї Грегорін (Словенія).
Після появи доповідей Макларена, Освальда і Шміда виконавчий комітет IBU створив робочу групу для розслідування зібраної інформації. Робочу групу очолює незалежний експерт Штефан Нецле, який регулярно робить звіти для виконкому", – йдеться у прес-релізі на офіційному сайті організації.
Глазиріна була тимчасово відсторонена від виступів 10 лютого 2017 року на підставі доповіді незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) під керівництвом Річарда Макларена. На думку WADA, російська біатлоністка могла бути причетна до допінгових махінацій під час Ігор-2014 в Сочі.
Грегорін відсторонили від змагань у жовтні 2017 року за підсумками повторної перевірки допінг-проб із зимових Олімпійських ігор 2010 року у Ванкувері. У допінг-пробі 37-річної спортсменки були виявлені сліди забороненого препарату. На Іграх 2014 року в Сочі Грегорін стала бронзовим призером у гонці переслідування.

Російський баласт

А в українські збірній йдуть зміни. Команду вже покинули колишні росіяни. Так, екс-біатлоністка збірних Росії, Білорусі та України Марія Панфілова прийняла рішення завершити кар'єру.
“Цей рік був непростим для мене, результат не тішив. Радувало тільки оточення. Хотіла би подякувати всій команді “Б”, тренерам і сервіс бригаді, яка працювала на висоті весь сезон. Лижі – це 70% успіху, вони були найкращими. Нашому масажистові, дівчатам і хлопцям. З ними було приємно працювати, дуже дружний і згуртований колектив.
Також хочу подякувати колективам Міністерства спорту і Федерації біатлону України за їхню допомогу. Звичайно ж хочу сказати величезне спасибі вболівальникам біатлону України. Вони підтримують і в радості, і в горі, що дуже важливо для спортсменів і їхнього результату. Таких уболівальників хочеться завжди радувати. Ну і нашому президентові федерації Володимиру Бринзаку. Низький йому уклін, побільше б таких людей на Землі.
Я прийняла рішення завершити спортивну кар'єру, і не тільки за збірну України, а взагалі. Найціннішим і пам'ятним у спорті для мене була участь в Олімпійських іграх в Сочі. Все це було з командою України, за що я дуже вдячна їй. Після спорту хочу стати дитячим тренером з біатлону”, – сказала Панфілова.
30-річна спортсменка перейшла в українську збірну в 2013 році через конфлікт із керівництвом збірної Росії. Влітку 2017-го Марія повернулася до збірної України після двох сезонів за Білорусь.
Слідом за Панфіловою чоловічу команду покинули Олександр Жирний і Володимир Семаков. Спортсмени, котрі переїхали в Україну з Росії, перед сезоном 2014/2015, більше не будуть виступати за нашу збірну. Як пояснив XSPORT старший тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра, це рішення пов'язане з тим фактом, що обидва спортсмени вже не молоді, і не розглядаються в перспективі на майбутній олімпійський цикл.
Однак свою спортивну кар'єру біатлоністи завершувати не збираються. У наступному сезоні Жирний і Семаков планують виступати у себе вдома на внутрішньоросійських стартах.
Нагадаємо, що найкращим особистим результатом для Жирного стало 13-те місце у спринті на етапі Кубка світу в Ханти-Мансійську. У нинішньому сезоні спортсмен провів лише три гонки на Кубку світу і завершив сезон на етапі Кубка IBU в Уваті.
Для Семакова кращим результатом на етапах Кубка світу є 12-те місце в Антхольці в нинішньому сезоні. Також 33-річний біатлоніст взяв участь в Олімпійських іграх в Пхьончхані, де показав 31-ий результат в індивідуальній гонці, 78-ий у спринті і разом з командою завершив естафету на 9-ій позиції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5671 / 1.61MB / SQL:{query_count}