Боротьба за “малі глобуси”

П’ятий етап Кубку світу з біатлону в німецькому Рупольдінгу стартував двома індивідуальними перегонами, які мали особливий характер

фото: biathlon.com.ua
Саме в них визначалися перші переможці в окремих дисциплінах. Так сталося, що до кінця сезону ця дисципліна буде представлена лише на Олімпіаді, а починаючи з Сочі-2014 олімпійські змагання не йдуть у залік Кубку світу. Тому не дивно, що на старт перегонів вийшли усі найсильніші.
Відкривали етап чоловіки, де свою феноменальну форму продемонстрував француз Мартен Фуркад. Якщо в грудні він програвав Йоханнесу Бьо – і програвав багато, – то вже в Обергофі він змагався на рівних з норвежцями, а в індивідуальній гонці в Рупольдінгу француз легко і просто знищив головного суперника в нинішньому сезоні.
Фуркад-молодший показав кращу швидкість на дистанції, вигравши у Бьо-молодшого (який показав друге місце) хвилину часу, і лише 11 біатлоністів програли французові менше двох хвилин. Але в цій гонці Мартен був чудовий не тільки на лижні: він закрив усі перші 19 мішеней і був дуже близький до нуля промахів, проте останнім пострілом таки промахнувся, подарувавши мінімальну надію Бьо. Проте норвежець також зробив помилку на останній стрільбі – і втратив шанси на перемогу. У підсумку Мартен спокійно виграв гонку, випередивши найближчого суперника на хвилину.
Варто відзначити, що француз перемогою в Рупольдінгу встановив кілька нових досягнень. Насамперед він піднявся на подіум у 14-ій гонці поспіль. Ще жодного разу в нинішньому сезоні Фуркад не випадав із трійки кращих в особистій гонці. У всіх 11-ти стартах француз фінішував як мінімум третім: у його активі 5 перемог, 4 “срібла” і 2 “бронзи”. Ще тричі поспіль Фуркад фінішував на подіумі наприкінці минулого сезону, так що зараз серія француза з подіумів поспіль становить уже 14 гонок. За цей час він виграв шість гонок, ще шість раз виявився другим, а двічі – третім.
Ця унікальна серія дозволила Мартену оновити власний рекорд – чотири роки тому він у 13-ти гонках поспіль фінішував на подіумі. Цей рекорд Фуркада здавався вічним, але він тримався лише чотири роки – від одного олімпійського циклу до наступного.
Більш того, тепер у Мартена 68 перемог у кар’єрі – він поступово наближається до результату Оле Ейнара Бьорндалена, у якого 96 перемог. Швидше за все Фуркад не намагатиметься побити цей рекорд, так як він планує закінчити кар’єру в найближчі роки, але результат француза точно залишиться на другому місці.
Щодо інших результатів ідивідуалки в Рупольдінгу, то Йоханнес Бьо втратив не тільки шанси на виграш, але і друге місце – при виході на останнє коло норвежець програвав Онджею Моравецю з Чехії 17 секунд, за останнє коло він відіграв 12 секунд, але не більше того. 
Несподівано спробував потіснити Йоханнеса з подіуму німець Роман Різ, що стартував під 102-им номером. Він закрив усі мішені і вийшов на останнє коло з тим же часом, що у Бьо. Однак сил у нього не вистачило – він програв 13 секунд і фінішував четвертим, показавши кращий результат у кар’єрі.
Оле Ейнар Бьорндален, для якого цей старт був вирішальним для кваліфікації на Олімпіду, чудово пройшов першу половину гонки, але три промахи на останніх двох вогневих рубежах відкинули Короля біатлону на 42-ге місце. Бьорндален не виконав норматив (відповідно до критеріїв відбору, він повинен був потрапити в шістку кращих в одній із особистих гонок Кубку світу або двічі потрапити в топ-12) – і тепер його участь в олімпійському турнірі залежить від рішення тренерського штабу.
Цікаво, що за легенду заступився Йоханнес Бьо, який висловив надію, що Бьорндален зуміє потрапити на Олімпійські ігри в Пхенхчані. 
“Це дуже особлива ситуація. До нинішнього сезону ніхто такого не бачив. Ми знаємо, яким досвідом він володіє, і якщо хто і повинен потрапити в команду за минулі заслуги, то це Бьорндален”, – заявив біатлоніст.
Щодо “Малого кришталевого глобуса” в індивідуальній гонці, то нагороду розділили Мартен Фуркад і Йоханнес Бьо. І француз, і норвежець набрали по 108 очок. Третім став француз Кантен Фійон Має. Кращий з українців – Артем Прима – на 21-ому місці.
На думку Бьо, норвезькі атлети в нинішньому сезоні знаходяться на високому рівні. “Коли боротьба за місця в збірній настільки серйозна, це говорить про те, що у нас сильна команда”, – зазначив спортсмен.
Склад збірної Норвегії на Олімпіаду, яка пройде з 9 по 25 лютого, сформують 15 січня.
Щодо української чоловічої команди, то вона очікувано провела слабку індивідуальну гонку. 
Дмитру Підручному ніяк не вдається зняти прокляття індивідуальних гонок. Ще ніколи в своїй кар’єрі він не фінішував в очковій зоні у цій дисципліні на етапах Кубку світу чи Олімпіаді.
Підручний зробив три промахи (по одному на першій, третій і четвертій стрільбі) і при виході на останнє коло опинився на 51-ому місці, програючи 16 секунд очковій зоні. Упродовж останніх чотирьох кілометрів Підручний поступово піднімався вгору у протоколі, та на фініші опинився 41-им, відставши від очкової зони на 0,8 секунди.
“Явно не позитивно розцінюю виступ, – розказав Підручний після фінішу в флеш-інтерв’ю телеканалу “UA:Перший”, а потім сміючись, додав: – Не знаю, не подобається мені ця гонка, та й ніяк не вдається мені який вже рік на ній добре вистрілити”.
Цей результат – 41-е місце – став для Дмитра повторенням найкращого результату в індивідуальних гонках. Таку ж позицію українець посів на чемпіонаті світу 2017 року в Гохфільцені – тоді він програв 40-ому місцю 0,7 секунди. Два роки тому в Рупольдінгу Підручний також був близьким до завершення “прокляття”: з одним промахом він фінішував 43-ім, програвши 1,9 секунди очковій зоні.
Володимир Семаков та Руслан Ткаленко виявилися далеко від залікової зони, а Артем Тищенко до останнього кола перебував у четвертому десятку, але слабке останнє коло відкинуло його на 49-те місце. Кращим серед українців виявився Артем Прима – два промахи і 26-те місце.

фото: IBU
Після чоловічої гонки настала черга і жінок.  Штиль на вогневому рубежі дозволив біатлоністкам показати свою майстерність у стрільбі. Всього п’ять біатлоністок закінчили гонку без промахів, і серед них виявилися дві українки. 
Першу половину гонки краще за всіх пройшла Ірина Варвинець, яка перебувала на четвертому місці з двома нулями. У десятку також входили Валя Семеренко (6-те місце), Юлія Джима (8-ме) і Олена Підгрушна (9-те). Однак далі у Варвинець несподівано виникли проблеми на вогневих рубежах: вона зробила по одному промаху, позбавивши себе шансів поборотися за подіум.
Ще гірше провалилася в другій половині гонки Олена Підгрушна – один промах на третій стрільбі і відразу два на останній стрільбі відкинули капітана української збірної за межі топ-40. І Підгрушна вирішила не закінчувати гонку, зійшовши після четвертої стрільби. Не потрапила в залікову зону і Юлія Журавок – три промахи в гонці і 62-ге місце.
По одному промаху на двох стрільбах стоячи заробила Анастасія Меркушина, проте вона – разом із Варвинець – показала кращий хід на дистанції серед українок, завдяки чому відіграла кілька позицій на останньому колі і таки заскочила в топ-20, зайнявши 19-те місце.
А ось Юлія Джима і Валя Семеренко зуміли дуже рівно провести всю гонку: вони закрили всі мішені і до останнього претендували на подіум. Більш того, Валя пішла на останнє коло в шести секундах відставання від Кайси Мякяряйнен, яка йшла другою. Джима програвала Семеренко 14 секунд. Але на останнє коло у Валі сил не вистачило – вона на фініші не тільки програла 40 секунд Мякяряйнен, але і пропустила вперед Джиму, поступившись їй 7 секунд.
Сама Валя спокійно поставилася до цього: “Сподіваюся, що добре впоралася. Зараз трохи не те здоров’я, на яке розраховували, але краще, ніж було. Думаю, ми на правильному шляху, ще є час. Ніяких завдань перед собою не ставлю. Просто виходжу на старт і отримую задоволення”.
До останнього здавалося, що Джима  фінішує третьою, а Валя виявиться четвертою. Так само, як це було в Естерсунді.
Однак досвідчена канадка Розанна Кроуфорд, яка стартувала під 96-им стартовим номером, шокувала всіх. Вона була в трійці лідерів після першої стрільби, опустилася на шосте місце після другої, однак після третього вогневого рубежу очолила гонку. Сил битися за перемогу у неї не вистачило, але точна стрільба на останньому вогневому рубежі принесла їй п’єдестал. Кроуфорд до останнього боролася з Мякяряйнен, але все ж поступилася – Розанна посіла третє місце, а вся збірна Канади побігла на фінішну лінію вітати свого капітана.
У Кайси Мякяряйнен одна хвилина штрафу на першій стрільбі, проте бездоганна робота на наступних вогневих рубежах, через що представниця Фінляндії поступово повертала собі позиції і на фініші програла переможниці лише 12,7 секунди.
Перемога ж дісталася Доротеї Вірер, яка не тільки бездоганно пройшла всі вогневі рубежі, але і зуміла показати найкращий час серед тих біатлоністок, хто закрив усі мішені. Так, у італійки також не все було добре на останньому колі, але її запасу вистачило для спокійної перемоги. Для Доротеї Вірер це другий подіум підряд – в пасьюті в Обергофі вона фінішувала другою.
Відзначимо, що потрапляння в топ-25  відразу чотирьох українок оновило рекорд за очками, набраними для Кубку націй в одній гонці – українки здобули 405 балів і на один пункт перевершили досягнення індивідуальної гонки в Остерсунді.
Щодо “Малого кришталевого глобуса”  то він дістався білорусці Надії Скардіно, яка в Рупольдінгу посіла сьоме місце і набрала 96 очок після двох гонок. Друге місце у Юлії Джими – 91 очко. Третя Кайса Мякяряйнен – 83 очки, а четверта Валя Семеренко – 82 пункти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4621 / 1.63MB / SQL:{query_count}