Спортсменка року

Ім’я Еліни Світоліної в 2017 році стало одним із найгучніших не лише в світовому тенісі, а й у спорті загалом. Українка дуже довго сходила на вершину, і цього року їй це вдалося! На початку сезону вона пішла на рішучий крок і звільнила свого тренера Іана Х’юза, який працював більше двох років, і це дало результат. П’ять перемог у турі, місце в десятці сильніших тенісисток планети і майже 3,7 мільйона доларів призових – таким є підсумок року в Еліни. Не дивлячись на дещо невдале закінчення сезону, вона стала найуспішнішою тенісисткою в Україні та побила багаторічні рекорди, встановлені ще Андрієм Медведєвим.
А найголовніше те, що Світоліна дуже пишається своєю національністю і всім розповідає про свою країну. “Ми, українці, ніколи не відступаємо від своєї мрії. Ми дуже наполегливі і завжди боремося. У мене ця якість яскраво виражена, тому що українцям нічого просто так не дістається”, – заявляла вона.
Фото: eurosport.com
Спортсмен року

Кращими українськими спортсменами 2017 року, без сумніву, були боксери Василь Ломаченко та Олександр Усик. Вибираючи між ними двома, пальму першості все-таки хотілось би віддати другому, оскільки Ломаченко взагалі перебуває поза всіма рейтингами і зайвої похвали не потребує. Ставши чемпіоном світу у вересні 2016 року, Усик цього року наполегливо йде до своєї мети – об’єднання чемпіонських поясів. І створення Всесвітньої боксерської суперсерії стало справжньою панацеєю для нього. Пошук суперників, організація боїв, суми гонорарів – усе це відійшло на другий план. Олександр Усик отримав першого суперника – Марка Хука, який мав стати одним із найважчих у його кар’єрі. І хоча українець віддавав належне супернику, було очевидно, що він не сумнівається у достроковій перемозі. Нокаут у десятому раунді – Усик захистив свій титул та вийшов у півфінал Суперсерії. Власне, перемігши Хука в Берліні, українець здійснив програму-мінімум і довів, що є одним із найкращих у своїй ваговій категорії. Попереду програма-максимум.
Фото: GettyImages
Поразка року

У квітні 2017 року остаточно завершилася ера братів Кличків. Молодший із них – Володимир програв технічним нокаутом британцеві Ентоні Джошуа. Сам бій вже визнали найкращим боєм року за версією авторитетного видання Boxingscene. “Англієць, який не мав поразок, першим відправив суперника в нокдаун, але вже незабаром сам опинився на підлозі після того, як сильний духом Кличко піднявся з настилу і почав відповідати своїми пострілами. Але британець знайшов у собі силу та міць, аби достроково виграти поєдинок”.
Джошуа після бою сказав, що Володимир Кличко – приклад для наслідування. А сам український боксер після довгих роздумів вирішив завершити кар’єру. Незважаючи на це, Кличко – людина-легенда і нею залишиться. Доктор Сталевий Молот, якого так боялися суперники і якого досі поважає увесь світ.
Фото: АР
Матч року

9 жовтня 2017 року в Києві національна збірна України програла найважливіший матч року, поступившись у кваліфікації ЧС-2018 збірній Хорватії з рахунком 0:2.
І хоча раніше українці лише раз пробилися безпосередньо на мундіаль, наша збірна останніми роками незмінно посідала друге місце в групі, що давало їй право на стикові матчі з другими командами із сусідніх груп. Щоправда, ці поєдинки, як правило, закінчувалися сумно. Але тепер головна команда країни втратила права навіть на матчі плей-оф.
Звичайно, збірна України вчиться на помилках. На жаль, поки що на своїх. Але інакше бути не може: зміна тренера, зміна поколінь, зміна філософії гри вимагають жертв. Поїздка на чемпіонат світу в Росії є однією з цих жертв.
Фото: dynamo.kiev.ua
Події року

В непарні роки у світі спорту стається не так багато великих подій. Тому саме в ці роки традиційно проводять дещо сурогатні змагання на кшталт універсіади. Саме “студентські” Ігри приковували увагу як взимку (з 29 січня по 8 лютого 2017 року в Казахстані), так і влітку (з 19 по 30 серпня у тайванському місті Тайбей).
Українці не були простими спостерігачами на цих змаганнях: із Зимової Універсіади додому привезли дві золоті, три срібні і чотири бронзові нагороди. Варто зазначити, що ці нагороди були здобуті не лише в традиційному біатлоні (його частка становила п’ять медалей), а й у фігурному катанні та сноуборді.
Літня Універсіада принесла українцям 12 майже повних комплектів нагород (12 золотих, 11срібних, 13 бронзових) і здобуті нагороди були у восьми видах змагань. Найкращим українцем на цих Іграх став гімнаст Олег Верняєв, який поповнив свою велику колекцію нагород ще п’ятьма медалями (одна золота, три срібні і одна бронзова).
Фото: EPA
Покарання року

А в світовому спорті головною темою року, що минає, стало покарання олімпійської збірної Росії. Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив росіян від участі в Олімпійських іграх 2018 року у південнокорейському місті Пхьончхан. Однак “чисті” російські спортсмени, які за результатами досліджень не вживали допінг, зможуть взяти участь в Олімпіаді-2018 і виступити лише під нейтральним прапором. Відповідно під час спортивних змагань не звучатиме гімн РФ.
Рішення прийняли за підсумками доповідей двох комісій МОК під керівництвом Дениса Освальда і Самуеля Шмідта. Перша розслідувала можливу причетність російського Мінспорту до допінгової системи, а друга ще раз перевіряла допінг-проби учасників Олімпіади в Сочі 2014 року. Обидві комісії створили після розслідування незалежної комісії WADA під керівництвом Річарда Макларена.
Фото: thedailybeast.com