В групі С, де грала збірна України, команди були розділені на чіткі дві пари. Аутсайдери – Бельгія та Чорногорія, фаворити – Хорватія та Україна. Перші два тури це повністю підтвердили. Хорвати без проблеми здолали як чорногорців (4:0) так і бельгійців (6:1). А ось українцям довелося чимало докласти зусиль аби вирвати звитяги. Бельгійців наша команда переграла з мінімальним рахунком (1:0), а чорногорців дотиснули лише в другому таймі (4:2). В цій ситуації на вирішальний матч у кращому настрої підійшли “картаті”, яких цілком задовольняла й нічия.
Заключний матч у групі C, в якому розігрувалася пряма путівка на чемпіонат, викликав величезний інтерес. У Палаці Спорту перед грою можна було побачити не тільки футбольних функціонерів, але й зірок футболу, як діючих, так і колишніх. Чи не упустили можливість прийти та повболівати “за своїх” і хорвати Даріо Срна і Домагой Віда. Що ж, гра того варта, а ажіотаж не міг не радувати. Але відразу ж відзначимо, що, незважаючи на важливість матчу, для того, хто програв жодної трагедії не було, оскільки у вересні ще будуть матчі плей-офф, і через них також можна пробиватися до Словенії. Однак, звичайно, обидві збірні бажали вирішити це питання саме в цьому поєдинку.
Як і прогнозувалося, команди почали дуже обережно та з мінімальною часткою ризику – ціна пропущеного гола була досить висока. Втім, першою все-таки забила Хорватія, продемонструвавши кращу тактичну підготовку, ніж українці. У атаці Франко Еловчіча, була відмінна діагональ на “п’ятачку”, і він спокійно ударом у ближню дев’ятку відкрив рахунок 1:0.
Після пропущеного гола Україна продовжила дотримуватися свого плану на гру, який незабаром приніс результат. Микола Білоцерківець перехопив м’яч на чужій половині поля, обігрався із Сергієм Журбою і з близької відстані переправив м’яч у ворота – 1:1.
В основному ж, Україна може сміливо занести перший тайм собі в актив. У підопічних Олександра Косенка було явно більше моментів, ніж у суперника – було видно, що “синьо-жовті” дуже добре попрацювали над помилками в минулих поєдинках. В результаті, до перерви, крім гола, хорвати фактично не турбували Іваняка складними ударами, голкіпер спокійно ліквідовував загрози після ударів із далеких і середніх дистанцій. Українці ж цілком награли на другий гол, проте не змогли змусити знову капітулювати Іво Юкіча.
У другому таймі Хорватія почала грати швидше і більш напористо, хоча українці й здорово пресингували, не даючи спокійно дихати суперникові. Але в центрі поля “картаті” фактично домінували та різними шляхами шукали підходи до воріт Іваняка. Однак Україна не допускала осічок при обороні, і Іваняку довелося лише кілька разів ліквідувати загрозу після дальніх ударів.
Справа йшла вже до нічиї, яка цілком влаштовувала хорватів. Однак українці, за три хвилини до кінця, в одній із атак організували досить простий гол. Володимир Разуванов зумів позбутися опіки біля лінії штрафного майданчика, і після передачі з флангу, ударом з восьми метрів вколотив м’яч під поперечину – 2:1.
Хорватія відразу ж вийшла грати в п’ять польових гравців, але не зуміла зламати оборону України й переграти Іваняка (українці ж у свою чергу ні разу не завдали удару по порожніх воротах). У підсумку перемога – 2:1, яка принесла Україні пряму путівку на Євро-2018.
Для України вихід до фінальної частини Євро став ювілейним – десятим. За всю історію проведення континентальної першості синьо-жовта збірна пропустила лише один турнір, не зумівши кваліфікуватися на Євро-1999. У всіх інших випадках Україна відбиралася на чемпіонат Європи, і за цим показником займає четверту позицію на континенті – більше матчів у фінальних стадіях Євро тільки у Іспанії, Росії та Італії, які ще не пропустили жодної континентальної першості. Цього разу ці збірні також вже забезпечили собі участь у турнірі.
Італійці та росіяни взагалі забезпечили собі перше місце в своїх групах вже після другого туру. А іспанці так само як і українці путівку оформили в третьому турі. Окрім цих чотирьох збірних, вихід на Євро гарантували собі збірні Португалії, Казахстану та Азербайджану.
Другі місця, а разом з ними і путівки в плей-офф, завоювали Грузія, Угорщина, Хорватія, Румунія, Сербія, Чехія та Франція. Примітно, що грузинів для фінішу на другому місці вистачило трьох очок – три нічиї вивели Грузію в плей-офф. Дякувати фортуні повинні й румуни: вони програли в останньому турі Португалії (0:4) і всього на один гол випередили Фінляндію, посівши друге місце завдяки кращій різниці м’ячів.
Фінляндію взагалі можна назвати головним невдахою відбору. “Суомі” до останнього матчу вважалися головним претендентом на потрапляння в плей-офф за квотою кращої третьої команди, але Іспанія несподівано оступилася в матчі з Польщею (1:1). Це очко й вивело “кадру” в плей-офф – набравши по чотири очки поляки випередили фінів завдяки кращій різниці м’ячів (2 у Польщі проти 3 у Фінляндії).
Головною несподіванкою став невихід у плей-офф Словаччини та Нідерландів, які повністю провалили турнір. Голландці зайняли останнє місце в групі з Грузією і Білоруссю, а словаки пропустили вперед французів.