Як повідомляє ВВС, згідно з інформацією з другої частини доповіді, понад 1000 російських спортсменів iз 30 різних олімпійських та паралімпійських видів спорту систематично вживали допінг y рамках фінансованої державою програми.
За словами Макларена, до цієї тисячі спортсменів увійшли 12 призерів (у тому числі – 4 олімпійські чемпіони) зимової Олімпіади в Сочі 2014 року. Імена цих спортсменів поки не відомі. Допінг-проби двох із цих чотирьох чемпіонів Ігор у Сочі були сфальсифіковані. Проби двох учасниць жіночої хокейної команди були підмінені – у них виявили чоловічу ДНК. Також були підроблені допінг-проби шістьох російських учасників Паралімпіади 2014 року.
Річард Макларен вважає, що в Росії державна допінг-програма була запущена ще в 2001 році. Вона включала застосування заборонених препаратів і підміну допінг-проб російських спортсменів.
Повною мірою ця програма діяла на Олімпіаді 2012 року в Лондоні, літній Універсіаді 2013 року, чемпіонаті світу з легкої атлетики 2013 року в Москві і зимових Іграх 2014 року в Сочі. Вперше практика підміни допінг-проб була застосована саме на Універсіаді. У ній брали участь Російське антидопінгове агентство (РУСАДА), ФСБ і Міністерство спорту.
“Росія сфальсифікувала Ігри 2012 року в Лондоні в безпрецедентних масштабах. Бажання вигравати медалі за всяку ціну витіснило будь-яку мораль, етику і спортивні принципи чесної гри. Повні масштаби махінацій на Іграх-2012 нам не будуть відомі ніколи”, – заявив Річард Макларен.
На думку комісії, російською державною допінг-програмою керував Віталій Мутко. У цій системі брали участь також тренери, які постачали допінг спортсменам, допінг-офіцери, які заздалегідь повідомляли про майбутні допінг-тести і російські чиновники найвищого рівня на чолі з Мутком.
Річард Макларен заявив, що його комісія завершила своє розслідування. Матеріали будуть передані в ВАДА і МОК, які і вирішать подальшу долю російського спорту. Чи поїде Росія на майбутню зимову Олімпіаду 2018 року в Пхенчхані, Макларен не знає. “Це вирішувати не мені”, – заявив він.