Надія лише на “Шахтар”

Не зовсім вдало виступили українські клуби в третьому турі групових турнірів єврокубків

фото: AS
З трьох команд лише донецький “Шахтар” здобув чергову звитягу, а ось київське “Динамо” і луганська “Зоря” зазнали поразок, які суттєво погіршили їхнє турнірне становище і значно ускладнили завдання виходу y весняну частину європейських клубних турнірів. 

“Динамо” далі в кризі

Сотий матч на оновленому “Олімпійському” проти португальської “Бенфіки” видався для “Динамо” дуже невдало. Лісабонці увійшли в гру дуже добре, відразу взяли м’яч під свій контроль і почали конструювати свої атаки. Перший удар y створ воріт Рудькa трапився на 6-iй хвилині, коли Фейса щільно приклався по м’ячу здалеку – голкіпер yпорався. А всього через три хвилини “Бенфіка” отримала право на одинадцятиметровий удар. Антунеш, який провів дуже слабкий матч (особливо це стосується другого тайму), поставив підніжку Гедешу близько лицьової лінії. Пенальті впевненим чином реалізував Едуардо Сальвіо, який розвів м’яч і Рудькa по різних кутах – 0:1. У наступній же атаці “Динамо” був помічений Антунеш, який пішов виправлятися за свою помилку і пробив здалеку – в площину потрапив, але голкіпера не здивував. Після цього гра заспокоїлася, але перевага і більш високий рівень “Бенфіки” сумнівів не викликав. Гості краще розпоряджалися м’ячем, менше помилялися і якісніше діяли у відборі. У якийсь момент вони  віддали м’яч супернику і перейшли на контратакуючу модель гри, а потім знову почали грати першим номером.
Лише в середині першого тайму “динамівці” нарешті спромоглися на свій перший небезпечний момент: Ярмоленко пішов від суперника на правому фланзі, після чого виконав подачу з правого точно на голову Дерлісу Госалесу, який пробив головою з близької відстані, але не потрапив під поперечину. Хоча йому зовсім ніхто не заважав. Через кілька хвилин на вістрі гостьової атаки опинився активний Сальвіо, який спочатку прийняв м’яч, а потім пробив з десяти метрів, але не вклав у цей удар ні силу, ні точність, які могли б нейтралізувати Рудька. Ще через пару атак Гедеш набрав швидкість на правому фланзі, а потім придумав непоганий простріл у центр штрафної – Сальвіо до цієї потенційно небезпечної передачі не встиг. А підопічні Сергія Реброва біля чужих воріт більше нічого цікавого не придумали, хоча в старанності їм відмовити не можна було. Просто “Бенфіка” чіткіше слідувала своїм планом на гру, менше помилялася і просто виглядала солідніше.
Другий тайм, в який суперники увійшли без замін, почався з не дуже небезпечної атаки “Динамо”, а потім гра перемістилася в центр поля, де “Бенфіка” впевнено розбивала атаки суперника. На 54-ій хвилині Мораес, який до цього ніяк не міг виграти боротьбу у захисників, нарешті примудрився пробити головою з центру штрафного майданчика – слабо і зовсім не небезпечно. А всього через хвилину гостьова команда, як виявилося, поставила в матчі крапку: Сальвіо увійшов у штрафний майданчик із правого флангу, прострілив точно на Серві, який здорово пробив другим дотиком, але влучив у свого ж – у Мітроглу. Але тут же Серві м’яч підхопив і з другої спроби пробив і повз Мітроглу, і повз Рудька, який застиг на місці – 0:2.
Через п’ять хвилин після цього господарі могли повернутися в гру, але Мораес, який вискочив  віч-на-віч, пробив нехитро – прямо в голкіпера Едерсона, який здорово себе проявив і врятував команду. 
Згодом “Динамо” створило відразу два гольові моменти. Спочатку після подачі з лівого флангу Едерсон припустився грубої помилки на виході, кулаком вибив м’яч точно в груди Ярмоленку, після чого м’яч повинен був залітати в порожній ближній кут, але пролетів поруч зі штангою. А через дві хвилини після цього Ярмоленко під кутом вивалився на ворота, не став ділитися м’ячем з відкритим на дальній штанзі Дерлісом Гонсалесом, а пробив сам – Едерсон впорався не тільки з цим ударом, але і з пострілом від Сидорчука, який виявився першим на добиванні. 
Під завісу тайму кияни створили ще кілька моментів, проте забити бодай один гол так і не змогли. Особливо запам’ятався удар Мораеса головою з двох метрів, проте бразилець примудрився не влучити у верхній кут. У результаті “динамівці” пішли з поля без забитих м’ячів і значно ускладнили собі турнірну боротьбу. 
В іншому матчі групи “Наполі” на своєму полі доволі несподівано поступився “Бешикташу” з рахунком 2:3. Проте італійці зберегли за собою першу сходинку турнірної таблиці. Після трьох “Наполі” має шість пунктів, на один менше у “Бенфіки”, чотири очки у “Фенербахче”, а замикає таблицю “Динамо” в активі якого лише одне набране очко.

З високою реалізацією

Інша справа “Шахтар”, який y Лізі Європи здобув третю поспіль звитягу. “Гірники” наразі є найкращою командою хоча би тому, що ще не пропустили жодного голу в власні ворота. Найсильнішим опинявся “Шахтар”, спочатку скромно обіграв турецький “Коньяспор” (1:0), потім дещо впевненіше португальську “Брагу” (2:0) і, нарешті,  знищив бельгійський “Гент”, який вважався головним конкурентом донецької команди.
Дивлячись на остаточні 5:0, ті, що не стежили за ходом матчу, може подумали, що у донеччан не було проблем у матчі, і що гра проходила в одні ворота. Однак насправді все виглядало значно важче. З перших хвилин бельгійці змусили добряче понервувати “гірників”, давши зрозуміти, що приїхали до Львова за очками. Виглядали вони сміливо, завзято, намагалися діяти в тому ж ключі, що і “Шахтар” – грали в атакуючий футбол. Навряд чи “гірники” очікували від суперника такого “нахабства”. І якби не помилка голкіпера Рінне, допущена на рівному місці, ще невідомо, як би розгорнулися подальші події. А так пропустити безглуздий гол ще до кінця  першої чверті години – такий розклад може деморалізувати будь-яку команду. З іншого боку, ніхто не квапив голкіпера “Генту”, ніхто не заважав йому нормально вибити м’яч, але вийшло так, що саме в ноги Коваленка, який швидко зорієнтувався в даній ситуації і метрів з 35-ти вразив порожні ворота.
Гості, що характерно, досить швидко прийшли до тями. Буквально через чотири хвилини Мілічевіч, отримавши м’яч перед штрафним  майданчиком “Шахтаря”, небезпечно пробив, на щастя, повз ворота. В середині тайму чудову можливість запалити одиничку для своєї команди упустив Пербе, який проскочив між Ракицьким і Ісмаїлі, і перекинув як П’ятова, так і ворота.
Проте і донеччани весь цей час не били байдики. Багато і різноманітно атакували, мали два моменти, які прийнято називати гольовими, але не використали їх. Срна невдало виконав штрафний удар, зароблений Бернардом за метрів 18 від воріт, а потім прекрасну контратаку, яка розпочалася з перехоплення кимось із “гірників” в центрі поля, не зміг довести до логічного завершення Бернард, у якого м’яч в останній момент звалився з ноги.
Але що не вдалося одному бразильцеві – зробив аргентинець. Марлос мало не втратив м’яч у центрі, але виправився, домчав до штрафного майданчика і віддав передачу на Феррейру, який пробив точно і сильно повз Рінне – 2:0.
Дуже хотів забити Малишев, підключався до атак своєї команди, був активний при стандартах. Після одного з кутових ледь не довів рахунок до 3:0 – зовсім трохи не вистачило молодому “гірнику”, щоб в один дотик замкнути подачу.
А як прикро було Дентіньо (він вийшов замість травмованого Коваленка), коли м’яч після його “пострілу” влучив у стійку воріт. Забий бразилець, і на другий тайм футболістам “Генту” можна було вже не виходити.
Проте вихід бельгійців на другу половину матчу позитиву їм не приніс. Вже на 20-ій секунді відзначився Бернард. І після цього господарі на деякий час заспокоїлися. “Шахтар” заграв з новою силою з виходом на поле Тайсона. Паулу Фонсека відвів бразильцеві на полі всього чверть години, а 28-ому номеру “Шахтаря” цілком вистачило і хвилини, щоб розписатися у воротах бельгійців. Гол вийшов на всі сто латиноамериканським: Марлос на Феррейру, а той далі на Тайсона – і вже 4:0.
Велику крапку поставив настирливий Малишев на 85-ій хвилині. Була ще й стійка від Марлоса. “Шахтар” святкує чергову звитягу і однією ногою вже в плей-оф турніру.

Ціна однієї помилки

А ось луганській “Зорі” необхідне диво аби подолати груповий турнір після гостьової поразки від голландського “Фейєноорду”. У стартовому складі господарів напередодні прогнозувався вихід Кайта і Бергейса, проте обидва все ж залишилися в запасі з прицілом на майбутню гру з “Аяксом”. Замінили їх з Тапіа і Басачікоглу. Через травми “Фейєноорду” не могли допомогти Еліа і Вермеер, а в іншому ж “основа” виявилася повністю прогнозованою. А ось Юрій Вернидуб трохи здивував. Найбільшою несподіванкою стала поява з перших хвилин Ліпартіі, тоді як Любенович залишився в запасі. Плюс напередодні під питанням перебував Гордієнко, але в підсумку півзахисник вперше в цьому розіграші Ліги Європи вийшов у старті, а Чайковських провів гру на “лавці”.
Схоже, впевнена гра з м’ячем з перших секунд, незважаючи на суперника – це візитна картка луганців у поточному розіграші Ліги Європи. Так було в попередніх двох поєдинках, так сталося і в Роттердамі, що в черговий раз трохи здивувало. Моментами голландці притискалися навіть до свого штрафного майданчика, проте це не завадило їм записати на свій рахунок перші гольові моменти, до того ж обидва після подач у штрафний майданчик. На шостій хвилині Каменюка в обох епізодах програв “повітря”, тому Шевченку довелося здійснювати два красивих сейви: спершу Олексій потягнув м’яч з-під поперечини, а потім з правого верхнього кута.
Два моменти біля воріт суперника розслабили голландців, після чого атаки господарів почали ставати все небезпечніше і небезпечніше. Найскладніше було Соболю, в чию зону крім Тоорнстра включався і Карсдорп, після чого слідувала небезпечна передача в район лінії воротарського майданчика і одинадцятиметрової позначки. На жаль, але Петряк не встигав допомагати Едуарду. Після однієї з таких передач Басачікоглу перший був на м’ячі, але, на щастя, не потрапив у практично порожній кут воріт. Правда, на цей раз і луганці в боргу не залишилися, організувавши декількома хвилинами пізніше свій перший небезпечний момент. Після подачі кутового удар Форстера був заблокований, а Гречишкін, що набігав “другим ешелоном”, пробив вище.
По закінченню перших тридцяти хвилин ігрового часу українцям вдалося вирівняти гру, а головне – уникнути провалів на лівій бровці. Епізодами атаки гостей були вельми цікаві, та й єдиний гольовий момент останньої 15-хвилинки на свій рахунок записали саме луганці. Караваєв на правому фланзі зробив подачу, Кулач через себе влучити по м’ячу не зміг, що дозволило Петрякову коліном нанести удар із десяти метрів. Врятувало голландців те, що у Івана удар відверто не вийшов, інакше Джонс був би безсилий.
З перших хвилин другого тайму Юрій Вернидуб знову здивував. Спеціаліст вирішив у перерві зняти Кулача, єдиного форварда, і випустити Любеновича. В принципі, за перші хвилини другої половини зустрічі луганців можна було б і похвалити, адже нарешті почав в гру включатися Петряков, але все перекреслила помилка Сивакова... На 55-ій хвилині Михайло “завовтузився” з м’ячем близько своїх воріт, чим скористався Басачікоглу. Півзахисник “Фейєноорда” моментально увірвався в штрафний майданчик і прострілив, а Йоргенсен без проблем розстріляв Шевченка – 1:0. Голкіпер на цей раз виручити вже не міг.
Пропущений гол повністю зламав гостям план на гру. Тепер необхідно було відмовлятися від контратак, розкриватися і йти відіграватися. Але за рахунок чого “Зоря” могла зрівняти рахунок? У команди попереду практично нічого не виходило, тоді як голландці діяли грамотно і дисципліновано. У такій ситуації стандарти ставали єдиною надією, однак і з ними не виходило. У підсумку рахунок на табло так і не змінився. Друга поспіль виїзна поразка “Зорі”, яка серйозно ускладнила боротьбу луганців за вихід у плей-оф.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4496 / 1.66MB / SQL:{query_count}