Згідно з тактикою Хоу Іфань

Донецький “Шахтар” зробив вагому заявку на вихід в 1/4 фіналу Ліги Європи

фото: reuters (2)
У четвер “гірники” на “Арені Львів” упевнено переграли бельгійський “Андерлехт” із рахунком 3:1. І хоча донецький клуб ще очікує на матч-відповідь, результат першого матчу дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє. 
Можна сказати, що “Шахтарю” пощастило з жеребкуванням в 1/8 фіналу Ліги Європи. На тлі “Шальке”, який “гірники” в 1/16 фіналу пройшли досить упевнено, бельгійський “Андерлехт” виглядав значно слабкішим. Про що казати, якщо флагман бельгійського футболу в поточному сезоні демонструє аж ніяк не видатну гру навіть у внутрішньому чемпіонаті – в останніх п’яти турах “Андерлехт” набрав лише п’ять очок, а в трьох взагалі не зумів здобути бодай одну звитягу. На даний момент “лілові” займають у чемпіонаті Бельгії лише третє місце, відстаючи від “Гента” на сім очок, а від “Брюґґе” – на дев’ять. Спостерігаючи за тим самим “Гентом” у Лізі чемпіонів, де він без шансів програв німецькому “Вольфсбургу”, можна було оцінити рівень бельгійського клубного футболу. У той же час “Шахтар” зумів переграти “Шальке”, який за рівнем не гірше  “Вольфсбурга”. Ось і виходить, що на папері у “гірників” не мало виникати  проблем із “Андерлехтом”.
Щодо складу “гірників”, то вкотре варто відзначити величезні проблеми, які виникли у Мірчі Луческу. Адже у зв’язку з дискваліфікацією Степаненка у багатьох було питання: “Хто буде на його позиції?”. “Шахтар” традиційно грає з двома опор­ними півзахисниками, але Фред через дискваліфікацію вибув до літа, а в запасі залишилася тільки молодь. Взагалі звичний баланс і традиційна дворівнева глибина донецького складу зникли. У теорії це добре для молоді (дадуть шанс) і збірної (більше гратимуть українці), але проблематично для клубу. В такій ситуації Луческу вирішив  опустити по позиції Коваленка. В цій дії було кілька плюсів – в центрі додасться швидкості і креативу, а молодий гравець більше попрацює у відборі. Ризик був у тому, що Коваленко на цій позиції на такому рівні не грав. І взагалі він більше налаштований на атаку, але, як показав матч, уважна і подеколи дуже обережна гра з боку цього гравця дала свої плоди.
Сам двобій почався в неспішному темпі. “Шахтар” не став намагатися грати в тотальний футбол, хоча і більше часу проводив в атаці. Зайва пасивність “гірників” могла призвести до проблем на 9-ій хвилині, коли після банального закидання зі своєї половини поля Франк Ашампонг виграв позиційну боротьбу у Коваленка (саме він виявився в ролі останнього захисника після невдалого розіграшу кутового), після чого завдав удар низом із центру штрафного майданчика, але “Шахтарю” пощастило – м’яч влучив у ногу все того ж Коваленка. Через три хвилини після подачі з правого флангу по воротах П’ятова головою пробив Суарес, якому не вистачило влучності. “Шахтар” же біля воріт суперника діяв активно, але щось особливе створити не міг. 
Але тут на допомогу “гірникам” прийшли самі гості. Недарма Мірча Луческу зробив перший хід у шаховому матчі Музичук – Хоу. Він, певно, придивлявся до тактики китаянки, яка якраз довго вичікує помилки суперника, а потім сповна її використовує. 
Саме так сталося і на “Арені Львів” на 21-ій хвилині матчу “Шахтар” – “Андерлехт”. Помилка Стівена Дефура, який подарував м’яч супернику перед власним штрафним майданчиком, тут же для Коваленка дала організувати вихід віч-на-віч, але півзахисник свій шанс не реалізував; щоправда, він тут же виправився, підхопивши м’яч після сейва Прото і викотив під удар Тайсону. Бразилець шансів бельгійському воротареві не залишив, пробив у дальній кут і точно, і сильно – 1:0. Пропустивши, “Андерлехт” на кілька хвилин випав із гри і став помилятися буквально в кожному ігровому епізоді. На 23-ій хвилині Мбоджі не втримався на ногах перед своїм штрафним, що дозволило Феррейрі вискочити віч-на-віч, але після удару аргентинця м’яч із порожніх воріт головою вибив захисник.

Після цього пройшла всього одна хвилина, а “Шахтар” подвоїв свою перевагу, причому цей гол став закономірним підсумком тиску, який чинив на чужі ворота донецький клуб у ці хвилини. Після розіграшу кутового Факундо Феррейра зачепився за м’яч на куті штрафного майданчика і зробив пас на Срну, який у свою чергу виконав чудовий простріл у центр штрафного майданчика, де Кучер головою вразив ціль – 2:0. 
“Шахтар” не зупинився, і на 28-ій хвилині Малишев передачею вивів на ударну позицію Феррейру, той з меж штрафного майданчика завдав потужного удару під поперечину, але досвідчений Прото в красивому стрибку врятував свою команду від третього пропущеного м’яча. 
Лише після цього “Шахтар” дещо зменшив тиск на чужі ворота, бельгійська команда стала частіше володіти м’ячем, проте зрозумілих атак від “Андерлехта” чекати не доводилося. Команда важко переходила через центр поля, а вже на половині поля “гірників” зустрічала опір, упоратися з яким не могла. За кілька хвилин до свистка на перер­ву у воротах “Андерлехта” міг побувати ще один м’яч, але бельгійцям пощастило: після довгої передачі з центру поля Едуардо вийшов віч-на-віч, прокинув м’яч набік повз Прото, але з дуже гострого кута влучив лише в ближню штангу, після чого м’яч вирушив за лицьову лінію.
У першому таймі “Шахтар” зіграв солідно, потужно і тактично грамотно, тому напередодні другого тайму в умах уболівальників “Шахтаря” навряд чи з’являлися побоювання за підсумковий результат. “Андерлехт” постав командою, яку і очікували побачити перед матчем – з проблемами в обороні і з труднощами в атаці.  Але після вимушеної заміни Тайсона на Бернарда “Шахтар” постав зовсім іншою командою. Зникла легкість, з якою “гірники” проходили центр поля, у той же час донецька команда чомусь відкотилася до власних воріт. Бельгійці тим часом великими силами пішли вперед. Так тривало до середини другого тайму. Гравці “Андерлехта” все впевненіше почувалися на полі. “Шахтар” без Тайсона вже не так жваво проводив контратаки.
Тиск “Андерлехта” на чужі ворота закономірно вилився в гол на 68-ій хвилині: після подачі з правого флангу Ашампонг, зріст якого становить всього 169 сантиметрів, головою замкнув дальню штангу – 2:1. Важливість цього гола в світлі двоматчевого протистояння складно було переоцінити. І тут своє вагоме слово сказав “12 гравець” “Шахтаря”.  
Безумовно, за українські команди у Львові вболівати вміють і роблять це так, як ні в жодному іншому місті України. Якби “Шахтар” мав можливість зіграти з бельгійцями на “Донбас-Арені”, навряд чи  отримав би більш істотну підтримку.
Саме в той момент, коли бельгійці забивали гол, диктор по стадіону оголошував, що на матчі присутні   23 621 уболівальник. На перший погляд може здатися, що на стадіоні, що вміщає майже 35 тис. осіб, це небагато. Однак ті, хто був на “Арені Львів”, забезпечили неймовірну атмосферу. По ходу матчу  відчувалося, що енергія вболівальників передавалася гравцям. Особливо показовим у цьому плані став найбільш важкий для “гірників” період у другому таймі, коли підопічні Луческу пропустили м’яч. Однак глядачі відразу погнали донеччан вперед і “Шахтар” немов прокинувся. Пішли атаки, і на 79-ій хвилині Бернард заробив кутовий, сам же навісив з кута поля, а Едуардо виграв боротьбу на другому поверсі і пробив головою, після чого м’яч опустився за лінією воріт рикошетом від руки голкіпера і поперечини – 3:1. 
Тут же на куражі “Шахтар” заробив перспективний стандарт – Срна пробив зі штрафного з дистанції, з якої він зазвичай кладе 9 з 10-ти, але в даному випадку Прото “Андерлехт” врятував. Напруга в матчі навіть після третього гола “Шахтаря” трималася до самого фінального свистка. А “гірники”, втримавши комфортну  перемогу, тепер поїдуть на матч-відповідь у гарному настрої. Голов­не тепер, щоб до матчу в Бельгії зуміли відновитися Степаненко і Тайсон, особливо останній, без якого нинішній “Шахтар” важко уявити. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4627 / 1.61MB / SQL:{query_count}