Вільний політ Абраменка

Другий рік поспіль малий Криштелевий глобус у зимових змаганнях Кубку світу здобуває представник України

фото: АР
Якщо рік тому власником трофея став біатлоніст Сергій Семенов, то в нинішньому сезоні тріумфатором став представник фристайлу Олександр Абраменко. 
Для  27-річного фристайліста з Миколаєва білоруські Раубічі, де проходив останній етап Кубку світу з лижної акробатики в нинішньому сезоні, є, без сумніву, щасливим місцем, повідомляє sport-express.ua. У 2012-ому він завоював тут свою першу кубкову нагороду, а торік здобув поки єдину в кар’єрі перемогу на Кубку світу. На цей раз до п’єдесталу дотягнутися не вдалося (лише п’яте місце), але це не завадило здобути українцю малий Кришталевий глобус.
Абраменко став першим фристайлістом і четвертим атлетом за всю історію зимових видів спорту України, якому вдалося виграти малий Кришталевий глобус. У 1998/1999 роках перше місце в заліку Кубку світу в мас-старті посіла біатлоністка Олена Зубрилова. Сергій Семенов повторив успіх своєї іменитої попередниці в минулому сезоні в індивідуальній гонці. У 2003/2004 роках лижниця Валентина Шевченко ставала володаркою малого Кришталевого глобуса в дистанційних гонках.
Насправді закриття сезону в лижній акробатиці мало відбутися тижнем пізніше. Але втрутилася аномально тепла погода на гірському хребті Сьєрра-Невада. І репетицію чемпіонату світу з фристайлу та сноуборду, а його іспанський лижний курорт прийматиме в березні наступного року, довелося скасувати.
Не стільки плюсова температура, скільки можливі опади додали болю голови організаторам фінального етапу старту в Раубічах. Хоча штучного снігу, потрібно віддати належне, вони заготовили багато. Олександру Абраменку на схил білоруських Раубічів належало вийти під першим стартовим номером як лідеру заліку Кубку світу в цій дисципліні фристайлу. Зауважимо, що загальний рейтинг-лист (у ньому українець йде на даний момент четвертим) крім акробатики включає в себе також могул, скі-крос, хаф-пайп і слоупстайл і представники цих видів не те, що не змагаються між собою, навіть перетинаються по ходу сезону раз або два в кращому випадку.
Вперше жовту майку лідера Абраменко надягнув 5 лютого після вдалого виступу на етапі в американському Дір-Веллі, де посів друге місце. Завдяки цьому він випередив на 19 очок китайця Ці Гуанпу. Але основний склад китайської збірної з невідомих причин знову проігнорував європейські етапи Кубку світу. Тож китаєць вибув із боротьби за малий Кришталевий глобус.
Але наступні після американського етапу змагання, що пройшли в Москві,  для Олександра Абраменка стали провальними. Він зупинився за крок від фінальної топ-12. Варто заначити, що для формату, коли все вирішує один стрибок, такі неприємні несподіванки не рідкість, що підтвердили і головні суперники українця в боротьбі за Кришталевий глобус – росіянин Петро Медулич і білорус Максим Густік. Вони виступили ще гірше. І незважаючи на московську невдачу Абраменко тільки зміцнив своє лідерство в заліку і вирушив у Раубічі з багажем у 265 очок, випереджаючи на 47 пунктів – Медулича і на 69 – Густіка.
По великому рахунку навіть непотрапляння до фіналу не позбавляло українського спортсмена шансу відвезти додому заповітний кришталь, але зупинитися на стадії кваліфікації – означало віддати свою долю в чужі руки.
До того моменту, як Абраменко вийшов на старт у Раубічах, вже зазнали фіаско володар малого Кришталевого глобуса минулого сезону американець Мак Бохоннон і віце-чемпіон Сочі-2014 австралієць Девід Морріс. Українець виконав свій стрибок теж не найкращим чином, припустившись помилки при приземленні. Судді оцінили стрибок у досить скромні 101,33 бала. При цьому конкуренти стрибнули краще: Медулич – на 111,51, а Густік – на 102,87. Напруга трималася до останнього. Але на щастя українців (і на жаль для всіх решта) японський ветеран Наойя Табара прогадав зі швидкістю і звалився обличчям у сніг.
Кваліфікувавшись 11-им, Абраменко відразу  виправив свою помилку. За такий самий стрибок, як у попередньому раунді, він отримав уже 119,47. Перевершити цей результат так ніхто і не зміг. А це означало, що в суперфіналі, в який потрапляло шестеро кращих, Олександр стрибатиме останнім. Оскільки за правилами повторювати стрибок не можна, він заявив більш складний варіант. Окрім вдалого стрибка у Олександра була ще одна причина радіти. Росіянин Петро Медулич (який між іншим, починав свою спортивну кар’єру на Закарпатті) капітулював після фінального раунду не пробившись у шістку кращих. 
Але поставити ефектну крапку в сезоні Абраменку не вдалося. У суперфіналі українець знову помилився при приземленні і з сумою 67,87 вклинився між двома іншими “невдахами” суперфіналу – білорусом Станіславом Гладченком і американцем Еріком Лаграном, посівши п’яте місце. 
“Такі неординарні приземлення трапляються часто, – сказав нам Абраменко. – Проблема була в погоді. Цілу ніч ішов дощ, потім підморозило, і траса стала крижаною. На тренуванні і кваліфікації все ще було нормально, а вже до фіналу пішов сніг, трамплін став м’яким. У мене не вийшло набрати швидкість, забракло висоти і не поставив нормально ноги. Інтрига зберігалася до останнього. Білорусу Густіку потрібно було зайняти перше місце, і він би став переможцем загального заліку, але він був другим, а я – п’ятим. Мені очок вистачило”.
А перемогу здобув 17-річний американець Крістофер Лілліс, який став наймолодшим переможцем етапу Кубку світу в історії лижної акробатики. Білорус Максим Густік фінішував другим, а росіянин Ілля Буров отримав “бронзу”.
Наостанок відзначимо, що цей сезон вийшов найуспішнішим y кар’єрі Олександра Абраменкa. Схоже, з приходом нового тренерського штабу на чолі з Енвером Аблаєвим, атмосфера в збірній, яку останні роки лихоманило через внутрішні конфлікти, нарешті стала спокійною і робочою. В результаті Олександр набув стабільності, якої йому не вистачало раніше, а зі стабільністю прийшла і впевненість. Ось і вийшли особистий рекорд (129,21 у Дір-Веллі), три подіуми і перше місце в заліку Кубку світу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9080 / 1.59MB / SQL:{query_count}