У румунському Чейлях-Градісті стартував юнацький чемпіонат світу. Першою в програмі була індивідуальна гонка у дівчат. Гонка проходила в непростих для стрільби умовах і навіть переносилася через густий туман. Внаслідок цього чисто чотири рубежі не пройшов ніхто, а закрити 19 мішеней вдалося лише двом спортсменкам, повідомляє офіційний сайт федерації біатлону України.
На жаль, стартувати з медалей нашим юним спортсменкам не вдалося, навіть незважаючи на наявність у складі торішньої чемпіонки світу в цій дисципліні Анни Кривонос. Аня і цього разу стала кращою в нашій команді, незважаючи на чотири промахи, але лише з 11-м результатом. Оксана Сігеті не закрила трьох мішеней і на фініші була 15-ою. Місце в двадцятці найсильніших завоювала також Анна Ситник.
А перемога в гонці дісталася німецькій спортсменці Марині Заутер, яка за рахунок швидкості на останньому колі зуміла на 2 секунди випередити француженку Міртілом Бегю – у обох переможниць по два промахи. На один штраф більше (а за промах у цій гонці спортсменки отримували по 45 секунд) у чешки Маркети Давидової, яка завоювала “бронзу”, відставши від переможниці лише на 13 секунд.
Було в цій гонці і неофіційне змагання на найбільш неточного стрілка: відразу 16 дівчат з 90 учасниць зуміли закрити не більше половини мішеней. Впевнену “перемогу” тут здобула представниця Сербії Інеса Зекіч, що виконала точно лише два постріли з 20-ти.
Без нагород в індивідуальній гонці залишилися і українські юнаки. Перемогу в цій дисципліні святкував норвезький біатлоніст Гаральд Ойгард. Допустивши всього один промах, він на 41 секунду випередив свого співвітчизника Олександра Андерсена, який також допустив при стрільбі одну помилку. Бронзову нагороду завоював італієць Майкл Дюран, який виявився єдиним із 95-ти учасників гонки, хто відзначився ідеальної стрільбою.
Українські юнаки високої точності стрільби не продемонстрували і в підсумковому протоколі показали досить рівні результати. Трохи виділився хіба що Руслан Бригадир, який зумів фінішувати 15-м з чотирма незакритими мішенями. У проміжку з 22-го по 27-е місця індивідуальну гонку закінчили Владислав Кошoвець, Андрій Підгрушний і Богдан Цимбал.
А ось наступні перегони принесли Україні першу нагороду. Видавши просто приголомшливе заключне коло, на другу сходинку п’єдесталу чемпіонату світу в індивідуальній гонці серед юніорок піднялася Анастасія Меркушина. 21-річна тернополянка розбавила в призовій трійці австрійську компанію, поступившись переможниці Сюзанні Курцгаллер 8,6 секунди, і вигравши у бронзової медалістки Юлії Швайгер 12,8. І це при тому, що у нашої біатлоністки в пасиві була хвилина штрафу, а суперниці стріляли чисто.
Чейлях-Градісте для Анастасії Меркушиної – місце особливе. У 2013-ому році вона завоювала там дві медалі (“бронзу” в спринті та “золото” в змішаній естафеті) зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю (EYOWF). А минулого літа зробила золотий хет-трик на літньому чемпіонаті світу, вигравши спринт, переслідування і тим внесла свою лепту в перемогу нашої команди у змішаній естафеті.
До старту юніорського чемпіонату світу в Румунії Меркушина підійшла на шостому місці в загальному заліку Кубку IBU. З 11 гонок у семи вона була в десятці, при цьому жодного разу не випала з топ-20. Безумовно, до настільки насиченого календаря змагань молода спортсменка ще тільки звикає, і така стабільність далася їй нелегко. Ще до одиночної змішаної естафети в Арбері, яку Настя виграла разом із Артемом Тищенком, вона скаржилася на втому. Так що слід віддати належне тренерам, які працюють із новоспеченою віце-чемпіонкою світу, що зуміли підвести її до чемпіонату світу в бойовій формі.
І вже самій Анастасії варто подякувати за завзятість на заключному колі, на який вона йшла, програючи п’ять секунд Швайгер, і який завершувала вже виграючи 12,8 секунди. Ще більше наша біатлоністка виграла у майбутньої переможниці Курцгаллер. Від 26,5-секундної переваги останньої залишилося лише 8,6 секунди. І ще невідомо кому дісталася б перемога, була б дистанція на пару кілометрів довшою.
Для Меркушиної на молодіжних першостях світу це п’ята медаль у загальному і друга особиста після “бронзи” також в індивідуальній гонці Обертіллах-2013. Тричі спортсменка піднімалася на п’єдестал в естафеті (в 2012-oму – на перше місце, в 2011, 2013-oму – на друге).
Щодо індивідуальної гонки у юніорів, то тут “золото” завоював ще один австрієць Фелікс Ляйтнер, який вже ставав чемпіоном світу торік у гонці переслідування. На цей раз йому скорилися 19 з 20-ти мішеней, а швидкість проходження дистанції була настільки високою, що ніхто з суперників навіть і близько не зміг підібратися до чемпіона. Срібний призер гонки відстав від австрійця майже на дві хвилини! Ним став італієць Андреа Баретто – єдиний з учасників, хто закрив усі мішені. Бронзову нагороду завоював фінішер недавньої естафети збірної США на Кубку світу Шон Доерті.
Серед українців порадував Віталій Труш, який посів досить високе восьме місце. Спеціаліст індивідуальних гонок Антон Мігда сьогодні заробив три хвилини штрафу і замкнув двадцятку найсильніших, а номінальний лідер юніорської команди Максим Івко на цей раз фінішував 24-м. Ще в одного українця, Дениса Насика, підсумкове 47-е місце.
Вчора в скарбничку збірної України впала ще одна нагорода. Анна Кривонос після відносної невдачі в індивідуальній гонці у дівчат, коли їй не вдалося підтвердити своє торішнє звання чемпіонки у спринтерській гонці, завоювала з одним промахом третє місце. Медаль могла б бути і більш високої проби, але на останньому колі Аня впала, втративши кілька дорогоцінних секунд.
Це було не єдине падіння Кривонос на шляху до медалі: на початку грудня на зборі в Обертіллаху Аня впала, уникаючи зіткнення зі стоячою на трасі людиною, в результаті чого вщент був розбитий приклад гвинтівки, і ці півтора місяці пішли на звикання до нового ложа. А ще на початку січня Кривонос майже не тренувалася через хворобу: лікарі дозволяли лише невеликі годинні пробіжки на лижах без гвинтівки – один раз на два дні. Але, як показала вчорашня гонка, для спортсмена зі справжнім характером навіть такі перепони не є нездоланними. Дві інші українки, Оксана Сігеті і Валерія Дмитренко, фінішували в спринті на рубежі двадцятки кращих – 18-й і 22-й, а Ганну Ситник підвела стрільба: з чотирма промахами у неї 39-й результат.
А “золото” і “срібло” чемпіонату світу відправляться в Норвегію: Каролін Ердаль показала другий хід по дистанції і з одним промахом легко перемогла, майже на півхвилини випередивши свою співвітчизницю Емілі Аахейм Калкенберґ.