До сьогодні стадія 1/8 фіналу залишалася найвищим досягненням збірної України на молодіжному чемпіонаті світу. У 2001-ому в Аргентині команду Анатолія Крощенка зупинив Парагвай, через чотири роки збірна Олексія Михайличенка поступилася Нігерії. Тоді в Нідерландах “синьо-жовті” з Алієвим і Мілевським у складі вважалися фаворитами пари, однак подолати перший раунд плей-оф не змогли. Цього разу шанси в команди Олександра Петракова підняти планку на новий рівень були щонайменше не гіршими, повідомляє
ua-football.com.
По-перше, нинішнє покоління вже зараз має значно більше досвіду виступів на дорослому рівні, за що можна “подякувати” кризі, яка “накрила” вітчизняний футбол. По-друге, в кожній ланці був дійсно талановитий гравець із потенціалом вирости у справжню зірку. По-третє, в умовах війни на батьківщині футболісти, мабуть, відчували свою відповідальність і прагнули покращити настрій співвітчизникам. Зрештою, Сенегал – це далеко не збірна Нігерії. “Молоді леви” Теранги вперше кваліфікувалися на чемпіонат світу і в групі особливо не вражали, хоча й набрали чотири очки. Втім і недооцінювати Сенегал ні в якому разі не можна було.
Перший тайм, навіть із урахування того, що грала українська збірна, важко назвати цікавим. Обидві команди намагалися не ризикувати і майже нічого путнього в атаці не створили. Українці значно більше володіли м’ячем, але діяли монотонно та без вигадки. Максимум, що можна занести підопічним Петракова в актив, це удар Бєсєдіна головою над поперечиною та невдалий удар Соболя з лінії воротарського майданчика після подачі з правого флангу. До того ж Едуард бив, перебуваючи в офсайді. Сенегал відповів трьома кутовими та кількома неточними пострілами з далекої відстані.
Друга половина матчу виявилася значно багатшою на події. Розпочалось усе з моменту Коваленка. Віктор бив із восьми метрів після того, як голкіпер Сенегалу перервав простріл Бєсєдіна, однак півзахисник влучив у ногу Ібрагіму Сі. Розвинути наступ команді Петракова не вдалося – сенегальці спочатку перевів гру в центр поля, а згодом і зовсім почав домінувати, постійно тиснучи на нашу оборону. Удар Сарра зі штрафного прийняла на себе стінка, прорив Коне справа в ризиковому підкаті перервав Качараба, гаряче було біля наших воріт і під час кутових. Підсумком неприємної 20-хвилинки став потужний удар Гоміса з 18 метрів під поперечку, з яким відмінно справився Сарнавський.
До сьогодні стадія 1/8 фіналу залишалася найвищим досягненням збірної України на молодіжному чемпіонаті світу. У 2001-ому в Аргентині команду Анатолія Крощенка зупинив Парагвай, через чотири роки збірна Олексія Михайличенка поступилася Нігерії
А коли почало здаватися, що збірна України не витримає напруження, “синьо-жовті” відкрили рахунок. На 70-ій хвилині Немтінов віддав тонкий розрізний пас на хід Бєсєдіну, а Артем, увірвавшись у штрафний майданчик, із гострого кута пробив під дальню стійку. Тепер уже Україна контролювала ситуацію на полі і ледь не зняла питання про переможця, якби арбітр зарахував гол Микити Бурди. Наш захисник забив головою після подачі кутового, однак бразильський рефері Рікардо Маркес зафіксував напад на голкіпера з боку “динамівця”. В наступному епізоді Вікторові Коваленкові не вистачило буквально півкроку, аби випередити воротаря та вразити вже порожні ворота. Втім відзначаємо вдалу гру Ібрагіма Сі, який вчасно вийшов із воріт та самовіддано кинувся в ноги лідеру бомбардирської гонки.
Невідомо чому, але після моменту Коваленка українці вирішили зіграти на утримання рахунку, притиснувшись до своїх воріт. Суперник із радістю цим почав користатись і знову змусив українських уболівальників “хапатися за серце” після подачі кутового. На щастя, в ситуації зорієнтувався Сарнавський. Він же врятував команду і на 79-ій хвилині, коли Сарр завдав удару головою із майже 12 метрів точнісінько в нижній кут. Український кіпер, витягнувшись струною, відбив м‘яч.
А ось із наступним пострілом Сарнавський справитися вже не зміг, і звинувачувати його в цьому аж ніяк не можна – зреагувати на потужний удар Сарра з 16 метрів шансів у воротаря не було. Голу могло б і не бути, якби Тарас Качараба за мить до цього не промахнувся і тим не подарував сенегальцям відмінний шанс.
Наприкінці основного часу українці атакували, кілька разів навіть ударили по воротах, але реальних нагод вирвати перемогу не мали, як, власне, і суперник. Долю путівки до чвертьфіналу мав вирішити овертайм або ж серія пенальті. В овертаймі команди голів не забили, у серії пенальті український кіпер не відбив жодного удару, а Ібрагім Сі не дозволив забити Євгенові Чумаку, Ігореві Харатіну та Валерієві Лучкевичу. Українська команда знову залишає молодіжний чемпіонат світу вже після 1/8 фіналу.
Суперники юніорів
У вівторок у грецькому містечку Катеріні, що неподалік Салонік, відбулося жеребкування фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року серед 19-річних. Церемонію провели колишній гравець збірної Греції Георгіос Карагуніс і голова Комітету УЄФА з дитячо-юнацького та аматорського футболу Джим Бойс. Вісім кращих збірних Європи – Греції, Німеччини, Іспанії, Франції, Росії, України, Голландії та Австрії – розбили на два квартети. Збірна України потрапила до групи “А” і зіграє з командами Греції, Австрії та Франції. У квартеті “B” зустрінуться збірні Німеччини, Іспанії, Голландії та Росії.
Матчі групи “А” відбудуться 6, 9 і 12 липня, а поєдинки групи “B” – 7, 10 і 13 липня. Усі ігри фінального турніру пройдуть містечках Катеріні, Лариса та Верія. Згідно з регламентом, по дві кращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналів, які відбудуться 16 липня в начелених пунктах Катеріні та Лариса. Вирішальний матч пройде 19 липня на міському стадіоні Катеріні, що вміщає 4956 глядачів.
Перший суперник збірної України – Греція, з якою команда Олександра Головка зустрінеться 6 липня. 9-го – гра з Францією, 12-го – з Австрією.
Загалом жереб можна назвати цілком вдалим. Грати проти господарів, звичайно, неприємно, але на юнацькому рівні це позначається не так сильно, як на дорослому. Досить сказати, що господарі вперше виграли турнір 19-річних тільки у 2009 році, і зробила це саме збірна України на домашньому чемпіонаті в Донецьку та Маріуполі. У 2010 році досягнення команди Юрія Калитвинцева повторила збірна Франції. Греки, до речі, беруть участь у фінальному турнірі вперше з 2012 року, а у 2007 році потрапили до фіналу.
Збірна Франції – чемпіон Європи 2005 та 2010 років. Перемагала вона й раніше, зокрема, у 2000-ому, коли у фіналі з рахунком 1:0 обіграли збірну України, очолювану Анатолієм Крощенком, але тоді змагалися 18-річні. З 2002 року змагаються 19-річні. Австрійці доходили до півфіналу у 2003-ому, 2006-ому і 2014-ому. Цікаво, що торік збірна Австрії спіткнулася на тому ж суперникові, що й українці, тільки австрійці програли майбутньому чемпіонові – Німеччині у півфіналі (0:4). Наші ж поступилися німцям у групі (0:2).
До речі, в команді Олександра Петракова, яка, на жаль, припинала боротьбу в Новій Зеландії, – три потенційні учасники ЧЄ в Греції: півзахисники Віктор Коваленко і Валерій Лучкевич, а також нападник Артем Бесєдін.