Цими вихідними були зіграні матчі 25-го туру, а вже цієї неділі чемпіонат буде офіційно завершено. Майже усі питання першості було знято ще минулого туру і більшість команд відверто дограють першість.
Однак для тих, хто ще бореться, передостанній тур приніс здебільшого розчарування. Лише дніпропетровський “Дніпро” доволі несподівано вирішив зберегти на останній тур бодай якусь інтригу в боротьбі за срібні медалі. Перемога дніпрян над “Шахтарем” не дозволила “гірникам” достроковo здобути друге місце і путiвку в Лігу чемпіонів.
Звитяга дніпропетровського клубу тим дивніша, що вона забезпечена футболістами, яких називають резервом команди, адже основні виконавці активно готуються до фіналу Ліги Європи. Тож не дивно що Мирон Маркевич задіяв y матчі відразу трьoх виконавців, які дебютували в Прем’єр-лізі. Сергій Горбунов вийшов у стартовому складі, а Олександр Васильєв та Денис Баланюк з’явились на заміну і враження від дебюту не зіпсували. З іншого боку, і “Шахтар” виступав без 4-х гравців, яких не було у протоколі: В’ячеслава Шевчука, Дугласа Кости, Тайсона та Луіса Адріано.
До того ж швидко попросив заміну Даріо Срна. Саме перед цим гості відкрили рахунок. Після довгої діагоналі Ярослава Ракицького ліворуч продемонстрував дриблінг Бернард, а Алекс Тейшейра замкнув його простріл. Відігрався “Дніпро” за допомогою вже традиційного для дніпрян випадку. Рикошет після удару Андрія Блізніченка перетворився на передачу, після якої Матеус відзначив голом недавнє повернення після лікування. Однак ще до перерви Алекс Тейшейра 16-м голом у нинішній першості повернув лідерство “гірникам”, коли використав дальню передачу від Ілсіньо та втік від Олександра Сватка.
Індивідуальна майстерність Бруно Гами і тренерське чуття Мирона Маркевича принесли третій гол у ворота донеччан. Валерій Лучкевич, який вийшов на заміну, став автором вирішального удару – 3:2
Початок другої 45-хвилинки став справжнім штурмом від господарів, коли Антону Каніболоцькому вистачало роботи. Проте і Олександр Гладкий змусив Яна Лаштувку зірвати аплодисменти на трибунах. У цьому практично відкритому футболі, де “Дніпро” зовсім не влаштовувала навіть нічия, саме дніпряни вийшли переможцями. Роман Безус зіграв на випередження Ракицького під час подачі з кутового – 2:2. “Шахтар” продовжив створювати моменти, але знову пропустив.
Індивідуальна майстерність Бруно Гами і тренерське чуття Мирона Маркевича принесли третій гол у ворота донеччан. Валерій Лучкевич, який вийшов на заміну, став автором вирішального удару – 3:2. Примітно, що після цього справжніх нагод відігратись гості не створили. А от Ракицький, не стримавшись у висловлюваннях, одержав від Юрія Вакса другу жовту картку і залишив достроково поле буквально за кілька секунд до фінального свистка.
А ось боротьба за виживання, схоже, вже завершилася. Маріупольський “Іллічівець” не зумів зберегти інтригу на останній тур. У Харкові маріупольці поступилися місцевому “Металісту”. Для харків’ян головним завданням у цьому матчі було покінчити з семиматчевою безвиграшною серією. Зрештою, спека не завадила учасникам зустрічі, адже 35 ударів на двох, з яких 20 – у рамку воріт, це цілком пристойний результат.
Що стосується націленості на атаку, то з цим у господарів було добре, тоді як провали під час відповідей “Іллічівця” були звичайною річчю. В одному з них Сергій Гринь вирвався на ударну позицію, Дмитро Рижук його наздогнав, і арбітр зустрічі вказав на 11-метрову позначку, з якої В’ячеслав Чурко відкрив рахунок. Проте ще до перерви Іван Бобко був збитий у протилежному штрафному майданчику Сергієм Яворським, і Сергій Болбат встановив рівновагу.
До певної міри комбінації гостей одразу після перерви були перспективнішими, проте у цей відрізок з точністю ні у кого не складалось. А потім було призначено третій пенальті за поєдинок, який можна вважати ключовим моментом. Девіда Каядо збив Руслан Зубков і Володимир Прийомов вивів харків’ян уперед.
З часом він ще раз змусив капітулювати Євгена Гальчука, а допоміг у цьому своєчасним виходом на поле та відмінною передачею Денис Кулаков. Тепер у команди Миколи Павлова суто математичні шанси на те, щоб залишити останнє місце змагань. Для цього маріупольцям слід виграти в останньому турі і якимось чином на 24 м’ячі скоротити різницю в графі забитих і пропущених.
Не зуміли виграти і львівські “Карпати”, які вдома приймали новоспеченого чемпіона – київське “Динамо”. Сергій Ребров привіз до Львова дуже навіть бойовий склад. У старті вийшли практично всі гравці, які здобували для киян чемпіонське звання, у тому числі Ярмоленко та Ленс, яких експерти залишали на лаві запасних. Ігор Йовічевіч також задіяв усіх найсильніших, за винятком лише Андрія Гітченка, який поки що на лікарняному. В основі прогнозовано вийшли Швед та Кльоц, які повернулися з розташування збірної, повідомляє ЗІК.
“Карпати” запропонували супернику дуже організовану оборону та насичений центр поля. Звичайно, кияни почали з атак, однак, якщо й доходили до воріт Мисака, то особливих загроз біля його володінь створити не вдавалося. Попри це динамівці двічі забили до перерви, але в обох випадках судді зафіксували офсайди.
І якщо в першому випадку, Гармаш, приймаючи м’яча від Ленса, не бачив, що знаходиться поза грою, то наприкінці тайму кияни відверто перемудрили. Мисак і Пластун не порозумілися під час введення м’яча в гру, круглого перехопив Ленс, обіграв кіпера “левів” і міг спокійно забивати сам, але в останню мить віддав на Кравця, який, власне, й знаходився в офсайді.
“Карпати” запропонували супернику дуже організовану оборону та насичений центр поля. Звичайно, кияни почали з атак, однак, якщо й доходили до воріт Мисака, то особливих загроз біля його володінь створити не вдавалося
По суті, це всі моменти в “Динамо” у першому таймі, нічого окрім доволі небезпечних прострілів, навісів та закидів, підопічні Сергія Реброва не створили. Важливу роль при цьому відіграв Володимир Костевич, у якого було надскладне завдання – втримати Андрія Ярмоленка. І хоч іноді доводилося “кусатися”, у більшості випадків лівий захисник “Карпат” не давав себе пройти без порушень правил. Щодо “карпатівської” атаки, то “леви” також не особливо загрожували воротам Рибки. Чи не найкращий момент мав Кожанов, який дуже невдало пробив iз вигідної позиції після непоганого прострілу з флангу.
Друга половина гри почалася з кількох небезпечних контрвипадів “Карпат”, але до прямих загроз львів’яни не дотягували. І після гострого прострілу від Кожанова, і після обвідного удару Шведа бракувало певної кількості одиниць виміру. І от після чергової контратаки у доволі простій ситуації в центрі поля “карпатівці” банально загубили м’яча – почався вже виступ “динамівців”. Ярмоленко протягнув м’яча cпершy флангом, а потім і центром, віддав на вільного Кравця, який потужно пробив повз Мисака – 0:1.
Пропустивши гол, “карпатівці” наче ожили і почали атакувати значно швидше та агресивніше аніж раніше. Зокрема, Костевич прорвався майже до самих воріт, але з його передачею впоралися оборонці. Аби освіжити атаку Ігор Йовічевіч кинув у бій свіжих Карнозу та Страшкевича, а трохи згодом і Сергійчука. Однак створювати атаки стало щораз важче, тим паче, що й Сергій Ребров випустив свіжих гравців.
Тим не менше, сил на фінальний наступ “Карпатам” вистачило. І могли таки “леви” зрівнювати рахунок – Швед отримав передачу і класно розрізав всю оборону “Динамо” вивів сам на сам Сергійчука, але Михайло послизнувся і махнув ногою повз м’яча.