Втома далася взнаки

У білоруських Раубічах завершився молодіжний чемпіонат світу. На жаль, в естафетних гонках у старшій віковій категорії, що закривали програму юніорського чемпіонату світу в цьому місті, скарбничка збірної України медалями не поповнилася

фото: IBU
Протягом довгого турніру наші хлопці і дівчата втомилися, відтак не змогли продемонструвати притаманні їм зазвичай швидкісні здібності. Хоча штрафних кіл у їхньому пасиві не виявилося, в підсумкових протоколах попереду них опинилися команди, представникам яких довелося намотувати додаткові метри, повідомляє sport-express.ua.
Та навіть незважаючи на осічки в заключний день чемпіонату, в загальному медальному заліку збірна України посіла почесне четверте місце. На рахунку наших біатлоністів – два “золота”, а також “срібло” і “бронза”. Трійка призерів за кількістю завойованих нагород виглядає так: Росія, Франція, Норвегія. Українська команда розташувалась одразу за визнаними “монстрами” сучасного біатлону. Безумовно, такий результат досить успішний.
Повертаючись же до естафет, варто відзначити, що погана робота на трасі позбавляла вітчизняних уболівальників надій на потрапляння українців у число призерів уже після перших етапів дистанцій. У юніорок його провела Анастасія Меркушина, яка до першої стрільби прийшла в числі аутсайдерів і затратила зай­вий час на три додаткові постріли.
Щоправда, потім ми побачили більш знайому нам Меркушину, яка зуміла значно прискоритися. Та все ж вона передала естафету тільки сьомою з 37-секундним відставанням від лідируючої француженки Хлое Шевальє. Не змогла поліпшити становище команди хоча б на одну позицію Марія Кручова, яка теж затрималася на першому рубежі для виконання трьох зайвих залпів. Щоправда, варто визнати: апріорі більшого від неї очікувати не доводилось.
Серед юніорів в українців гонка не пішла з самого початку. Складалося враження, що вони вийшли на дистанцію на абсолютно незмащених лижах
А ось на останньому етапі Юлія Журавок, що завоювала на цьому чемпіонаті дві персональні медалі, продовжила свою снайперську серію в Раубічах до 14 влучень поспіль. Але, на жаль, ходом її зусиль вистачило лише для того, щоб підняти українську команду на підсумкову шосту позицію. “Золото” ж між собою розіграли француженка Лена Арно і росіянка Уляна Кайшева. Незважаючи на те, що остання на три роки старша за суперницю, представниця Франції вирішальні метри дистанції промчала значно швидше, тож незабаром над стадіоном заслужено прозвучала “Марсельєза”.
Серед юніорів в українців гонка не пішла з самого початку. Складалося враження, що вони вийшли на дистанцію на абсолютно незмащених лижах. Може, сервісмени і справді дещо не вгадали зі змазкою, адже кожен метр переборювали наші біатлоністи з неймовірними зусиллями. Дійшло до того, що Олександр Мор’єв передав естафету Максимові Івку з останньї 17-ої позиції. При цьому його відставання від лідируючого росіянина Олександра Дедюхіна склало майже дві хвилини. Івко зумів обійти трьох суперників, однак гандикап від француза Фелікса Коте, який ішов третім, був більше двох із половиною хвилин. Про медалі вже ніхто і не мріяв. Тож добре й те, що Андрій Доценко підняв збірну України на локальне дев’яте місце, а Антон Мігда – на підсумкове восьме.
Перемогу ж святкувала команда Росії, яка впевнено лідирувала зі старту естафети. При цьому трохи дивно, що її перевага над норвежцями, що здобули “срібло” при майже ідентичній якості стрільби, склала більше хвилини. “Бронзу” отримали французи які задіяли значно більше додаткових пострілів, аніж основні суперники. Що ж, цей турнір завершився. Наступний юніорський чемпіонат світу пройде в січні-лютому 2016 в Румунії. А шанувальники біатлону готуються до дорослого чемпіонату світу, який наступного тижня стартуватиме у фінському місті Контіолахті.
Цікаво, що в збірній Україні напередодні старту дещо змінився склад. Український коментатор Андрій Столярчук повідомив на своїй сторінці у Facebook, що Анастасія Меркушина та Юлія Журавок представлятимуть Україну на чемпіонаті світу в Контіолахті замість Наталії Бурдиги та Ольги Абрамової.
Наступний юніорський чемпіонат світу пройде в січні-лютому 2016 в Румунії. А шанувальники біатлону готуються до дорослого чемпіонату світу, який наступного тижня стартуватиме у фінському місті Контіолахті
“Отримав тільки підтвердження, що дійсно так буде. Меркушина та Журавок поїдуть на чемпіонат світу замість Абрамової і Бурдиги. Бурдига начебто взагалі закінчує кар’єру, судячи з чуток”, – написав коментатор.
Нагадаємо, що 31-річна екс-росіянка Наталія Бурдига виступає за збірну України з 2010 року. Наразі найвищим досягненням біатлоністки є шосте місце на етапах Кубку світу. А 26-річна Ольга Абрамова, яка змінила громадянство у 2012 році, з недавніх досягнень може похвалитися 24 місцем у спринті. Також у активі дівчат – “бронза” в естафеті на етапі Кубку світу в Антхольці, що в Італії.
Натомість президент Федерації біатлону України Володимир Бринза в інтерв’ю офіційному сайту організації дещо виправив коментатора. “Меркушина та Журавок дійсно поїдуть, але поїде й Абрамова (щоправда, як запасна), але буде заявлена на чемпіонат і в будь-який момент зможе бути залучена до перегонів. Усього в заявці в нас буде сім спортсменок. Логіка такого рішення така, що на чемпіонаті світу нам не так важливі 20-30-ті місця. Значно правильніше, з точки зору перспективи, обкатати молодих спортсменок, дати їм змогу відчути атмосферу такого турніру, показати дівчатам, що ми в них віримо і готові їм довіряти.
Трійка основних спортсменок у нас є, і до них будемо додавати молодь. Сподіваємося, що одна з юніорок буде готова добре пробігти й естафетний етап, але якщо побачимо, що Настя і Юля втомилися після навантажень цього сезону, зможемо скористатися допомогою Абрамової.
Також до підготовки ми залучили Дмитра Русинова. П’ятірка наших хлопців уже відома, а вибір між Русиновим і Семаковим тренери зроблять на підставі останнього збору та контрольного тренування. Остаточний варіант складу ми дізнаємося напередодні вильоту до Фінляндії”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4324 / 1.59MB / SQL:{query_count}