Як гартувалась Варвинець

Дев’ять нагород здобула збірна України з біатлону на чемпіонаті Європи

фото: nok-ukr.org
В останній день чемпіонату Європи з біатлону, який проходив в естонському містечку Отепяя, збірна України здобула дві нагороди в естафетних перегонах. Наша жіноча команда підтвердила статус фаворита і виборола золоті медалі, а чоловіки стали срібними призерами. 
Природа нарешті змилостивилась над біатлоністками, подарувавши сонячну і помірно вітряну погоду. Перед стартом жіночої гонки основними фаворитами були наші дівчата і їхні суперниці з Польщі, які також виступали основним складом. Ну і, за традицією – збірні Росії та Німеччини. Перебіг перегонів підтвердив прогнози, за винятком приголомшливого провалу збірної Росії.
Наша жіноча четвірка вийшла на старт в очікуваному складі, за винятком того, що тренери довірили останній етап Ірині Варвинець і не задіявши Ольгу Абрамову. Для вболівальників це була несподіванка, оскільки усі пам’ятали провал Варвинець на етапі Кубку світу в Обергофі, де вона в естафеті втратила здавалось вже гарантовану медаль команди. Однак цього разу саме Ірина принесла нашій команді золоті нагороди. Але все по порядку.
На першому етапі Юлія Джима цілком упоралася зі стрільбою, використавши всього один запасний патрон у стійці. На передачі Юля хоч і виявилася четвертою, але разом з німкенею Аннікою Кнолль йшла всього в десяти секундах позаду дуету лідерів, який склали Кадрі Легтла з Естонії та француженка Анаіс Шевальє. А ось інших фаворитів на першому етапі спіткала невдача: збірна Польщі в особі Моніки Гойніш після чотирьох промахів відстала на 40 секунд, а росіянки і зовсім передали в хвилині позаду лідерів внаслідок штрафного кола в стійці Ольги Якушової.
На другому етапі змусила усіх понервувати Наталія Бурдига. Спершу все йшло дуже добре. Вже за перше коло вона ліквідувала відставання, а після першого вогневого рубежу вийшла лідером. Але друга стрільба для Бурдиги склалася невдало: вона змушена була вирушити на штрафне коло. Таким чином всередині естафети збірна України перебувала на п’ятій позиції з півхвилинним відставанням від Німеччини та Польщі. Крім Тіни Бахманн і Магдалени Гвіздон, Бурдигу ненабагато випередили також білоруска Анастасія Дуборєзова і француженка Хлоє Шевальє.
Відразу чотири збірних перед заключною стріляниною претендували на перемогу, йдучи в інтервалі 11-ти секунд
Виправляти становище випало лідеру нашої збірної Валі Семеренко, яка вже неодноразово виручала наші естафети в нинішньому сезоні. Але її основною суперницею була аж ніяк не слабка полька Вероніка Новаковська-Земняк, а те, що виступати Валі довелося на тлі невеликої застуди. Проблеми почалися вже на першому рубежі, де Семеренко довелося використовувати три запасних патрони. Ще два промахи на другому рубежі – і тільки висока швидкість Валі дозволила їй передати естафету четвертою через 21-у секунду після Новаковської. Другою була Марен Гаммершмідт з Німеччини, а третьою 18-річна француженка Жюлі Симон.
Напевно, ставлячи на останній етап Ірину Варвинець, тренери сподівалися, що їй доведеться просто утримувати лідерство. Але нашій молодій спортсменці довелося виконувати зовсім іншу задачу: в гострій боротьбі відвойовувати для команди місце на подіумі. І те, що зробила Ірина, викликає лише повагу. Вже після першого рубежу, з яким Варвинець упоралася блискуче, вона вийшла другою, лише трохи відстаючи від німкені Каролін Горхлер. Але вже на виході зі стадіону українка обійшла суперницю і стала поступово йти у відрив. Однак велику перевагу до другого рубежу здобути було складно. Відразу чотири збірних перед заключною стріляниною претендували на перемогу, йдучи в інтервалі 11-ти секунд.
І тут просто залізні нерви продемонструвала Ірина. Перші чотири постріли швидко пішли точно в ціль, а перед п’ятим вона зробила гросмейстерську паузу, щоб виключити можливість помилки через поспіх. Закривши останню мішень, Варвинець мов на крилах понеслася до фінішу, маючи 17-секундну перевагу над переслідувачами. У підсумку вона фінішувала першою, випередивши на 18,6 секунди Німеччину та 21 секунду Францію. Досить несподівано не знайшлося місця на п’єдесталі пошани збірній Польщі, у якої Христина Гузик дуже погано пройшла останнє коло, проте фінішувала лише четвертою. А ось росіянки з двома колами штрафу стали лише сьомими.

фото: otepaa.biathlon.ee

Повторити “золотий” успіх жінок прагнули і наші чоловіки. Початок гонки вийшов для нашої команди досить непоганим. Артем Тищенко, задіявши по одному додатковому патрону на кожному з вогневих рубежів, на початку заключного кола кинувся відіграватися, але на останньому кілометрі сили його майже покинули і він втратив час, який виріс у 17-секундне відставання Артема від російського лідера Олексія Волкова. Збірна України передала естафету п’ятою, програючи також командам Казахстану, Німеччини та Білорусі. Але хто ж знав, що саме цих 17-ти секунд і не вистачить українцям для перемоги.
На другому етапі Сергій Семенов, реабілітуючись за невдалу стрільбу в попередніх гонках чемпіонату, обидва рубежі провів ідеально. А ось на дистанції українець не був найшвидшим і в підсумку навіть зі стовідсотковою точністю зумів лише трохи скоротити відставання від росіян, яких на другому етапі представляв Антон Бабіков. Але в той же час Сергій вивів команду на третє місце, не зумівши випередити тільки білоруса Дмитра Дюжева – інші суперники відставали від нашої збірної вже більш ніж на 20 секунд.
На третьому етапі Україну представляв Артем Прима, чия стрільба викликала у вболівальників чимало побоювань. Але наш спортсмен чудово впорався з першим рубежем, а на стійці допустив лише один промах при дуже швидкій і ритмічній стрільбі. Останнє коло Прима пройшов в один час з росіянином Олександром Печонкіним і передав естафету другим з 12-секундним відставанням. Білоруси були вже третіми з 37-секундним відставанням від лідерів, а збірні Німеччини та Норвегії програвали більше хвилини.
Отже збірна України везе з Естонії три повних комплекти золотих, срібних і бронзових нагород. Дев’ять медалей принесли нашій команді друге загальнокомандне місце в неофіційному заліку. Кращими стали росіяни, в яких вісім золотих, дві срібні та сім бронзових нагород
Вирішальний етап – і новий фінішер нашої команди Дмитро Підручний проти дворазового чемпіона Отепяя Олексія Слєпова. Наш біатлоніст зробив все від нього залежне: поступаючись росіянину на трасі, Діма блискуче проявив себе на вогневому рубежі. Але Слєпов подарунків українцям не зробив: два промахи на першому рубежі виявилося недостатньо, щоб на фінішному колі Підручний зумів нав’язати боротьбу. Наші відстали від росіян лише на 12-ть секунд. 
Доля бронзової нагороди вирішувалася на останньому колі у протистоянні Норвегії та Білорусі. Ларс Хельге Біркланд, маючи невеликий гандикап перед Юрієм Лядовим, не упустив переваги і приніс медаль скандинавам.
Отже збірна України везе з Естонії три повних комплекти золотих, срібних і бронзових нагород. Дев’ять медалей принесли нашій команді друге загальнокомандне місце в неофіційному заліку. Кращими стали росіяни, в яких вісім золотих, дві срібні та сім бронзових нагород. 
Ну а вже завтра біатлонне свято продовжиться черговим етапом Кубку світу в чеському містечку Нове Место.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4731 / 1.6MB / SQL:{query_count}