Вдалий фініш

Українці чудово завершили чемпіонат Європи з легкої атлетики

фото: АР
На чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який цими днями завершився в Цюриху, збірна України завоювала 8 нагород (2 золоті, 5 срібних і 1 бронзову), посівши сьоме загальнокомандне місце. Тож загалом континентальний форум став для наших атлетів цілком успішним. Звичайно, нагород могло бути більше, але це тепер питання до нашого тренерського корпусу. 
Після перших днів європейської першості чимало українських уболівальників перебували у доволі пригніченому стані. Невдачі, які переслідували наших спортсменок, оптимізму не додавали, однак в останні три дні чемпіонату цей настрій був суттєво покращений.
Потішили наші бігуни, а особливо Ольга Земляк. У фіналі бігу на 400 м, Земляк чітко контролювала ситуацію, витримуючи високий темп. І на фінішну пряму вилетіла другою, поступаючись лише темношкірій представниці Італії Лібанії Гренот, яка вважалася головним фаворитом і очікувано перемогла. Однак буквально в самому кінці українку наздогнали іспанка Індіра Терреро і британка Крістін Охуруогу. Всі вони перетнули фінішну стрічку фактично одночасно. На щастя, фотофініш показав, що Ольга зуміла витримати боротьбу і буквально “зубами вигризла” дорогоцінну срібну медаль, випередивши Терреро лише на 0,02 секунди. 
Ще більше радості приніс Сергій Смелик, який на 200-метрівці, зумів сенсаційно здобути “бронзу” За всю історію легкої атлетики України на цій дистанції було лише “срібне” досягнення Владислава Дологодіна рівно 20 років тому. Правда, на недавньому чемпіонаті України Смелик переміг з персональним рекордом – 20,35, який дозволяв сподіватися на успішний виступ і на європейській першості. При цьому перед від’їздом до Цюриха Сергій помітив, що для цього буде потрібно встановити ще один особистий рекорд. 
І він це зробив! У фінальному забігу в українця було багато сильних суперників, однак уперед він пропустив лише британця Адама Джемелі (19,98) і француза Крістофа Леметра (20,15). З нагородою додому повернулась і Ганна Тітімець. У бігу на 400 метрів з бар’єрами вона йшла до успіху на континентальному рівні досить довго. В її послужному списку є ряд вельми вдалих виступів на великих стартах, однак медалі чемпіонату Європи досі не було. І ось в Цюриху заповітна мрія втілилася в реальність! 
У Тітімець була настільки феноменальна зарядженість на успіх, що обігнати її в фіналі могла, мабуть, тільки мастита британка Ейлід Чайлд. Власне, так воно і сталося, хоча на фінішній прямій українка пристойно прискорилася, випередила тепер вже екс-чемпіонку Європи з Росії Ірину Давидову (54,60) і фінішувала другою з особистим рекордом – 54,56. Чайлд показала 54,48. 
Збірна України завоювала 8 нагород (2 золоті, 5 срібних і 1 бронзову), посівши сьоме загальнокомандне місце
Були у нас надії і на естафетні команди, які виправдалися рівно на 50%. Так на дистанції 4 по 400 у нас зібралася дуже сильна команда, здатна боротися за перемогу. У кваліфікації вона це підтвердила, хоча, на відміну від фіналу, там замість Ольги Земляк та Анни Рижикової бігли Дарина Приступа та Ольга Ляхова. У вирішальному ж забігу вийшов, як здавалося, оптимальний склад. 
Наталія Пигида свій етап відпрацювала на рівні. Христина Стуй і зовсім пробігла в статусі лідера, але при передачі палички Рижиковій трапилася невеличка заминка. Тому Ганна побігла  на дистанцію третьою і, в свою чергу, “запустила” в боротьбу Земляк в складній ситуації. Однак “срібнa” призерка на 400-метрівці швидко залишила позаду лідера-британку і на фінішну пряму вилетіла в гордій самоті. Здавалося, перемога вже в кишені. Але за якихось п’ять метрів до риси трапилося неймовірне. Ольга чомусь зменшила хід, і заключні кроки робила немов перемагаючи біль. Поруч відразу з’явились британка і француженка (вона зробила неймовірний ривок з п’ятої позиції!), а тому знадобився фотофініш. На превеликий жаль, він визначив, що представниця Франції Флорія Гуей випередила Земляк лише на 0,05 секунди (!), І ще щастя, що британська бігунка поступилася українці якихось дві сотих ...
На жаль, удача відвернулася і від квартету Ксенія Карандюк – Наталія Строгова – Олеся Повх – Наталія Погребняк в естафеті 4 по 100 м. У вирішальному забігу трапилася прикра заминка при другій передачі палички. Тож українки пропустили вперед не тільки фавориток – британок (42,24) і француженок (42,45), а й росіянок (43,22) з італійками (43,26). Причому дві останні команди показали свої найкращі результати в сезоні. 
Ну і, звісно, головна українська радість була пов’язана зі стрибками.  Мабуть, перемога Богдана Бондаренка в Цюриху ні в кого не викликала сумнівів. Щоправда, напередодні старту пройшла інформація про проблеми спортсмена зі здоров’ям, а тут ще під час фіналу пішов сильний дощ, але потенціал Богдана яскраво свідчив про те, що головним його суперником буде не росіянин Іван Ухов або земляк Андрій Проценко, а він сам.

фото: AP

Так воно в підсумку і виявилося. Коли питання стало руба – перемога або інтрига, Бондаренко з першої спроби видав 2,35. Ухов задовольнявся “бронзою” – 2,30, а ось Проценко, маючи в активі 2,33 з третьої спроби, зупинитися на гарантованому “сріблі” не захотів. Він переніс висоту на 2,37, однак дощ, схоже, ставати союзником Андрія не збирався. У підсумку глядачі ще стали свідками спроби штурму у виконанні Бондаренка рекорду Європи – 2,43, але той після невдалого першого стрибка битися з планкою і з “водопадом” більше не став. 
“Золото” за розкладом отримала і наша славна стрибунка Ольга Саладуха. І це при тому, що фавориткою вважалася росіянка Катерина Конєва, чий рекорд сезону на цілих 15 сантиметрів перевершував кращий показник українки. Але в Цюриху глядачі побачили зовсім іншу Саладуху. 
У другій спробі вона полетіла на 14,73, чим дуже спантеличила росіянку. Кілька разів Конєва була досить близька до більш високого результату, але зупинилася на 14.69 і перешкодити українській примі стати триразовою чемпіонкою Європи не змогла. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5577 / 1.59MB / SQL:{query_count}