Залишилися лише найкращі

Якось непомітно, але чемпіонат світу вийшов на фінішну пряму. Залишилось зіграти лише вісім матчів, і світ довідається ім’я нового чемпіона світу

фото: АР
І у тому, що це будуть украй напружені матчі, вже ніхто не сумнівається. Перший раунд стадії плей-оф довів, що “зайвих” команд вже не лишилося. Кожен із восьми матчів 1/8 фіналу став святом видовищного, непередбаченого і напруженого футболу. 
А підсумок цього раунду вже став ще одним досягненням бразильського мундіалю. Вперше в історії в 1/4 фіналу пробилися всі вісім переможців групового раунду. А це означає, що боротьбу за нагороди поведуть лише найкращі.

Копа Америка

Перші два матчі 1/8 фіналу стали таким собі міні-чемпіонатом Південної Америки. Спершу зійшлися збірні Бразилії та Чилі. Команди показали емоційну, яскраву і вкрай драматичну гру, в якій чаша  терезів могла схилитися як в один, так і в інший бік, але більш вдалими все-таки виявилися  господарі турніру.
Кажуть, що щастить найсильнішим. Можливо, “селесао” були ближчі до перемоги, проте чилійці мало в чому поступалися своєму супернику. Голи в цьому матчі забивалися виключно в першому таймі. Спочатку підопічних Луїса Феліпе Сколарі вивів уперед Давид Луїс, але Алексісу Санчесу досить швидко вдалося відновити рівновагу. Надалі йшла гра з обопільними шансами на успіх, проте виявити переможця команди змогли тільки в серії одинадцятиметрових. Хоча під завісу другого додаткового тайму підопічні Хорхе Сампаолі могли вирвати перемогу, але удар Пінільі прийшовся в поперечину. 
Ну, а в серії пенальті вдача посміхнулася господарям. Перемогу “пентакампеонам” приніс Неймар, а вирішальний промах у чилійців на рахунку Гонсало Хари. “Ла роха” не змогла перервати бразильське прокляття. Чилійці чотири рази у своїй історії виходили з групи на чемпіонатах світу, і у всіх випадках дорогу їм перегороджувала саме Бразилія.
Колумбія вперше у своїй історії пробилася до чвертьфіналу чемпіонату світу
Але попереду у бразильців ще важчий суперник – збірна Колумбії. Колумбійці – напевно єдина команда, яка в 1/8 фіналу не мала дуже великих проблем iз виходом до наступного кола. Їхній суперник – збірна Уругваю – був обезкровлений відсутністю Луїса Суареса. Але це жодним чином не применшує чудову гру колумбійців. Команда Хосе Пекермана діяла як єдиний злагоджений механізм, і далеко не вперше на ЧС-2014 кращим на полі був Хамес Родрігес. 22-річний півзахисник на 28-ій хвилині відкрив рахунок фантастичним ударом у верхній кут, який точно увійде до числа найкрасивіших голів не лише цього чемпіонату світу, але і взагалі в історії усіх мундіалів. 
Після перерви хавбек “Монако” оформив дубль і таким чином очолив гонку снайперів на турнірі. Як би не склався далі мундіаль для Колумбії, Родрігеса вже можна назвати одним із кращих гравців турніру. Ненабагато відстав від партнера по збірній і Хуан Куадрадо. Ця парочка грає на чемпіонаті світу так натхненно, що Бразилії доведеться дуже постаратися, щоб нейтралізувати їх у чвертьфіналі, якщо це зараз взагалі можливо. 
Уругвай після пропущених м’ячів, що в першому таймі, що в другому, заволодівав територіальною перевагою, і тут вже щосили доводилося працювати захисту колумбійців, які, втім, захищалися так само мобільно, як і атакували. Кілька разів у дуже непростих ситуаціях свою команду рятував Давид Оспіна, який у цій зустрічі також зловив кураж, у результаті записавши на свій рахунок вже третій “сухий” матч на чемпіонаті. Таким чином Колумбія вперше у своїй історії пробилася до чвертьфіналу чемпіонату світу, Уругваю ж доведеться вирушати додому. 

Дивовижна казка

Наступного дня у двох матчах знову градус напруги просто був неймовірним, хоча враховуючи команди, які грали у неділю, такий розвиток аж ніяк не прогнозувався. Так збірна Голландії перебувала у кількох хвилинах від вильоту з чемпіонату світу, але проявила характер і сотворила маленьке футбольне диво. 
У першому таймі мексиканська збірна виглядала навіть небезпечніше  за свого суперника, а на початку другої половини команда Мігеля Еррери відкрила рахунок зусиллями Джовані дос Сантоса. Після цього “ацтеки” віддали ініціативу супернику і майже втримали переможний рахунок. Знову чудеса на лінії своїх воріт демонстрував Гільєрмо Очоа, який міг би стати головним героєм зустрічі. Але ... на 88-ій хвилині голландці відігралися після удару Снейдера, а вже в компенсований час Роббен заробив пенальті, який чітко реалізував Хюнтелар. 2:1 – Голландія у чвертьфіналі, ну а Мексика їде додому з розбитим серцем.
В іншому матчі самі імена суперників, а це були збірні Коста-Рики та Греції, викликали чималий подив. Вихід будь-якої з цих команд у чвертьфінал вже виглядав сенсацією. У підсумку перемогу здобули костариканці, для яких казковий мундіаль продовжується. Досвід ліквідації фаворитів у Коста-Рики вже багатий. Вони встигли тут обіграти Італію, Уругвай, зіграли внічию з Англією, а тепер героїчно впоралися з греками. Гра не вирізнялася якістю, але напруга в ній наростала, особливо, коли Коста-Рика, завдяки точному удару Руїса, на початку другого тайму вийшла вперед. 
Незабаром розлючені греки почали тиснути і отримали бонус у вигляді вилучення у суперника гравця. З цього почався героїзм підопічних Пінто. До останніх секунд Греція не злазила з воріт Коста-Рики, і в компенсований час Сократіс Папастатопулос зрівняв рахунок. Спостерігаючи за втомленими обличчями костариканців і за їх рухами на полі здавалося, що Греція легко зімне противника, але подвиги робили захисники, чудеса творив Навас у воротах, і американці дотягли до серії пенальті, де знову гра воротаря принесла їм перемогу. Неймовірний матч, не найякісніший, зате дуже дивовижний.

Удар по Африці

А у понеділок турнір покинули останні африканські команди, які не змогли пройти європейський бар’єр. Але збірним Франції і Німеччини довелося докласти над зусиль, аби пройти далі. Продовжуючи традицію попереднього ігрового дня, доля обох матчів була вирішена на останніх хвилинах. Та якщо французам вистачило основного часу, то німцям довелося грати додаткові 30 хвилин. 
Франція в матчі з Нігерією вважалася беззаперечним фаворитом. Однак нігерійці ні в чому не поступалися супернику протягом більшої частини поєдинку. Вони навіть частіше володіли м’ячем і намагалися контролювати територію. Небезпечних моментів було небагато, але гостріше при цьому атакували французи, незважаючи на велику активність африканців. Занадто академічні й уважні дії в обороні, а також передбачуваність атаки не дозволяли розраховувати на голи довгий час.
Нарешті, зіграла перестановка Дешама, який перемістив Бензема на вістря атаки, випустивши наліво Грізмана. Це ніби підірвало гру. Відразу з’явилася родзинка, агресія і непередбачуваність у діях Франції, яка буквально навалилася на ворога і зім’яла його. Рахунок відкрив Погба, а потім, не давши Нігерії звести голову, французи відзначилися вдруге, оформивши вихід у чвертьфінал.
Франція в матчі з Нігерією вважалася беззаперечним фаворитом. Однак нігерійці ні в чому не поступалися супернику протягом більшої частини поєдинку
Ще більш несподівано протікав інший матч напередодні якого, практично усі одноголосно заявляли про те, що у збірної Німеччини не повинно виникнути жодних проблем зі збірною Алжиру. Однак такі милі українцям алжирці (завдяки тому, що викинули з ЧС росіян), дали справжнісінький бій іменитому супернику. Щоправда більш високий клас бундестіму все-таки позначився. Незважаючи на те, що основні дев’яносто хвилин закінчилися нульовою нічиєю, гру в жодному випадку не можна було назвати нудною.
Навпаки, від дій футболістів не можна було відірватися ні на секунду! Команди діяли на високих швидкостях і створили величезну кількість гольових моментів. Основний час став бенефісом голкіпера Раїса Мболі, який зробив кілька феноменальних сейвів. Його візаві Мануель Нойєр також не нудьгував і відзначився кількома вдалими виходами з воріт. А всі голи були забиті в екстра таймі. У його дебюті рахунок відкрив Андре Шюррле, а в самому кінці шанси алжирців на порятунок остаточно поховав Месут Озіл. Щоправда, наостанок «лисицям пустелі» вдалося один м’яч відіграти зусиллями Абдельмумена Джабу, але на більше підопічних Вахіда Халілходжіча не вистачило. 

90 хвилин замало

Ну а у вівторок уболівальники знову були змушені дивитися додатковий час у двох матчах. Спершу довелося дещо понудьгувати, переглядаючи зустріч збірних Аргентини та Швейцарії. Аргентинці багато і безуспішно атакували, а швейцарці також без великої вигадки намагалися відповідати. 
У підсумку, в основний час обійшлося без забитих голів. Усе найцікавіше сталося в екстра таймі, а точніше в його кінці. На 118-ій хвилині «альбіселесте» зуміли витягти максимальну вигоду зі своєї ігрової переваги і вирвали перемогу. Відзначився Анхель Ді Марія. Однак швейцарці не здалися. Вони цілком могли врятуватися і довести справу до серії пенальті, але після удару Джемайлі м’яч влучив у стійку воріт Ромеро. У підсумку підопічні Оттмара Хітцфельда залишають мундіаль. Натомість аргентинці готуються до матчу проти Бельгії. 
“Червоні дияволи” таки зуміли зламати опір збірної США.  За сценарієм цей матч дуже нагадав зустріч Німеччини з Алжиром. Рівна гра в першому таймі. Тільки перевага бельгійців по ходу матчу, особливо в другому таймі, була більш вагомою. Та ж завзята боротьба і підсумкові нулі на табло в основний час. Той же гол у дебюті першого додаткового тайму і миттєве скорочення розриву в рахунку після другого пропущеного м’яча. 
За великим рахунком бельгійці грали краще і заслужено пройшли далі. Ударів по воротах вони завдали з чотири десятки, і якби не натхненна гра Тіма Ховарда, а десь і брак майстерності у атакуючих, підопічні Вільмотса вирішили б своє завдання раніше. А так команди подарували неймовірні за своїм напруженням і видовищністю додаткові півгодини, за які вдалося-таки виконати норму мундіалю в три забитих м’ячі. 
Американці не грали погано. Вони виступили в свою силу. У них був свій ігровий почерк, своя ігрова модель, яка спрацювала на груповому етапі, могла б спрацювати і в плей-оф, але не вийшло. У кожному разі, це поразка з тих, за які не соромно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4390 / 1.64MB / SQL:{query_count}