Такий милий Старий Світ

На чемпіонаті світу з футболу завершився перший тур

фото: AP
У Бразилії триває чемпіонат світу з футболу. У груповому турнірі завершився перший тур, отож уболівальники мали змогу побачити на полі всі 32 збірні, які борються за титул найкращої команди світу. Якщо робити попередні висновки, то найбільше вразили наразі європейські збірні. Саме за участі європейців на чемпіонаті відбуваються найцікавіші матчі. 
У чотирьох великих перемогах взяли участь шість європейських збірних, три з яких їх здобули, а три програли. Із чотирьох вольових звитяг чемпіонату три – на рахунку представників Старого Світу, і лише одна європейська команда завершила свій матч унічию. Але й тут можна побачити прихований зміст: зараз у світі Росію мало хто вважає частиною Європи.

Згадуючи Львів

Два роки тому, 9 червня 2012 року, у Львові в матчі першого туру Євро-2012 зійшлися збірні Німеччини та Португалії. Тоді цікавий і напружений матч завершився мінімальним успіхом німців: перемогу їм приніс гол Маріо Гомеса. 
І 16 червня, але вже цього року в Бразилії, ці збірні знову зійшлися на полі в першому турі, щоправда, цього разу на чемпіонаті світу. Цікаво, що склад команди португальців у порівнянні з матчем дворічної давнини практично не змінився. На поле салвадорського стадіону “Фонте-Нова” вийшло 10 з 11 португальських футболістів, які брали участь у львівському матчі. А ось у німців склад збірної змінився суттєво: лише 5 гравців вийшло в стартовому складі як у Львові, так і в Салвадорі. Та й матч виявився зовсім інакшим. 
Узагалі “Фонте-Нова”, видається, стає місцем, де одні європейці полюбляють болісно бити інших. Саме тут відбувся матч Голландія – Іспанія, який завершився з рахунком 5:1, зустріч німців із португальцями теж завершилася повним фіаско команди з Піренеїв із різницею в чотири м’ячі. 
Сама зустріч почалася в божевільному темпі. Німці першими здійснили кілька атак, але значно гострішим був контрвипад португальців. Київський “динамівець” Велозу скористався помилкою Лама і вивів на ворота Роналду, який перевірив пильність Ноєра ударом у ближній кут – Мануель парирував. Не минуло і хвилини, як голкіпер команди Паулу Бенту ледь не забив м’яч у власні ворота. Руй Патрісіу під пресингом Мюллера невдало вибив м’яч на Хедеру. Останній тоді ж запустив “круглого” в напрямку порожніх воріт, але він пролетів повз ціль.
Настільки бурхливий початок міг завершитися будь-чим, тому призначення пенальті на десятій хвилині сюрпризом не стало. За такої гри, коли на полі – класичні “гойдалки”, одинадцятиметровий видався буденним явищем. Заробив же його Гетце: Маріо увійшов у штрафний майданчик, де ним надто “опікувався” Перейра. Арбітри на цьому мундіалі не соромляться ставити м’яч на позначку, тому й Мажич упевнено призначив пенальті. Мюллер взявся пробивати й відправив м’яч під саму штангу – 1:0.

фото: AP
Повівши в рахунку, бундестім спробував заспокоїти гру, аби убезпечити свої ворота від охочих відігратися португальців. Деякий час підопічним Лева це вдавалося, і вони не впустили Нані. Давно непотрібний команді “Манчестер Юнайтед” півзахисник прийняв передачу на фланзі, перемістився в центр і щільно пробив. Ноєру довелося похвилюватись, але м’яч прокотився поруч із “дев’яткою”. 
У середині тайму Португалія втратила основного центрального нападника. Угу Алмейда під час гри отримав травму і змушений був поступитися своїм місцем на полі Едеру. Однак згодом травма форварда збірної “Бешикташ” відійшла на другий план. Німеччина здійснила швидку атаку, Кроос кинув Озіла в прорив, а той вивів на удар Гетце. Однак Перейра в останній момент встиг перешкодити Маріо, переправивши м’яч на кутовий. Проте саме цей корнер привів до другого голу: Кроос виконав чудову подачу, а Хуммельс відправив м’яч у сітку.
Португальцям ніколи було сумувати, оскільки необхідно було йти вперед. Але команду вкотре підвів Пепе. Гравець “Реала” відмахнувся від Мюллера, а потім буцнув того, висловлюючи своє невдоволення падінням Томаса. Мажич одразу показав червону картку. Португалія була шокована, і вже в компенсований до першого тайму час Німеччина цим скористалася. Мюллер, опинившись перед воротами, “розстріляв” Патрісіу – 3:0. 
У перерві Паулу Бенту зняв Мігеля Велозу й випустив у центр захисту Рікарду Кошту. Але які би зміни не робив наставник, шанси португальців урятувати матч були незначні. Ба більше, вони на полі виглядали приреченими. Коли ж на рівному місці “зламався” Коентрау, який, видається, вибув надовго, сумнівів у тому, що це не день піренейців, уже не залишилося. Німці мали чимало можливостей збільшити рахунок, але скористалися лише однією. Настирливий Мюллер таки зумів оформити перший хет-трик чемпіонату світу. 4:0 – і бундестім починає чемпіонат світу з упевненої перемоги.

І знову 2:1


фото: AP
Ще два матчі з шести, які відбулися в понеділок і вівторок, завершилися вже традиційним для цієї першості рахунком 2:1. Так, збірна США не засмутила численного десанту своїх уболівальників, які приїхали підтримати “зоряно-смугастих” до Бразилії, і в своєму першому на чемпіонаті світу матчі зломила опір “чорних зірок” із Гани. 
Уже на першій хвилині Клінт Демпсі забив найшвидший на цей момент гол мундіалю, завершивши атаку точним ударом із меж штрафного. Африканці в першому таймі більше володіли м’ячем, проте до реально небезпечних моментів біля воріт Ховарда справа не доходила. Ситуація змінилася після перерви: збірна Гани створила кілька моментів, аби зрівняти рахунок.
На 82-ій хвилині Андре Айю скористався передачею Г’яна і результативно пробив у ближній кут. За логікою розвитку подій, африканська команда, відчуваючи можливий успіх, мала мчати вперед, аби здобути перемогу. Тим паче, що гра в другому таймі у збірної вдавалась. Але... на 86-ій хвилині американці отримали право на кутовий. Зусі навісив до лінії воротарського майданчика, а Джон Брукс головою відправив м’яч у сітку – США здобули важку і важливу перемогу.
Ще важчу звитягу здобули бельгійці, які таки дотиснули збірну Алжиру. Команди зіграли абсолютно два різні тайми. До перерви “червоні дияволи” ніяк не підтверджували статус фаворита квартету групи H. Алжирці хоч і діяли “другим номером”, втім досить регулярно гостро контратакували. Одна з таких атак, на 25-ій хвилині, завершилася призначенням пенальті за фол проти Софіане Фегулі. Сам же постраждалий його реалізував. Цим голом “лисиці пустелі” перервали свою “чорну” серію, протягом якої ніяк не могли відзначитися на чемпіонатах світу. Причому до повторення антирекорду Болівії африканцям не вистачило всього 12 хвилин. 
У другому ж таймі завдяки замінам збірна Бельгії грала в зовсім інший футбол. Європейці доволі довго шукали шляхів до воріт суперника і нарешті на 70-ій хвилині таки зрівняли рахунок: відзначився ударом головою Феллайні. А ще через десять хвилин бельгійці вирвали перемогу – з пасу Едена Азара відзначився Мертенс.

Не наша “Раша”


фото: AP
Ще три матчі завершилися нічиєю. Першими мирову розписали збірні Ірану й Нігерії. Абсолютно нудний матч, у якому напружені моменти були як свято, завершився двома нулями на табло. Почин азіатів і африканців підтримали дві американські команди. Збірна Бразилії вже у матчі другого туру не змогла знайти “ключів” до воріт збірної Мексики. Самі мексиканці більше думали про захист, аніж про атаку, тож нульова нічия стала логічним підсумком гри.
І нарешті невластиву в політичних аспектах миролюбність продемонстрували росіяни, які не змогли перемогти збірну Кореї. Підопічним Фабіо Капелло не вистачало стрункості у грі, а атакам – руху й нестандартних ходів. Упродовж сімдесяти хвилин Корея виглядала солідніше, й азіати, як і очікувалось, відкрили рахунок у середині другого тайму. Ігор Акінфєєв припустився грубої помилки, забивши по суті м’яч у власні ворота після удару Лі Гин Хо. 
Щоправда, збірній Росії вдалося дуже швидко відігратися. Фабіо Капелло зробив вдалу рокіровку, випустивши на поле Олександра Кержакова, і форвард виправдав довіру італійського фахівця своїм точним ударом – 1:1.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4871 / 1.62MB / SQL:{query_count}