Дві примхливі дами – Фортуна та Феміда – занадто були на боці росіян. Це, звичайно, не виправдовує поразки нашої команди, однак підсумковий переможний результат господарів, м’яко кажучи, не зовсім відображає істинний баланс співвідношення сил. Куди логічнішим, на думку наставника “Отаманів” Валентина Соболевського, був би рахунок 3:2, причому як на користь однієї, так і на користь іншої команди повідомляє sport-express.ua.
Зустріч у Москві для українських боксерів розпочалася дуже добре. 20-річний легіонер команди Хасанбой Дусматов з Узбекистану, в якого у скарбничці міжнародних нагород є лише “золото” останньої Всесвітньої літньої Універсіади, сміливо кинув виклик титулованому Давиду Айрапетяну.
Здавалося, Дусматов зовсім не звертав уваги на регалії досвідченого і на 10 років старшого суперника – бронзового призера Олімпіади-2012, дворазового чемпіона Європи, медаліста двох світових форумів і володаря 6 золотих нагород чемпіонатів Росії. Переважаючи свого візаві у швидкості нанесення ударів і пересування по рингу, Дусматов проводив блискавичні серії ударів. У результаті росіянина не врятував своїм дуже дивним рішенням і суддя з Тунісу, який віддав йому перемогу з мінімальною перевагою. А ось його канадському і угорському колегам не відмовиш в об’єктивності, оскільки обидва в усіх раундах найкращим визначили представника “Отаманів”.
Якщо перша пара до цього ще ніколи раніше не зустрічалася на рингу, то в чотирьох інших поєдинках їх учасники торік уже схрещували свої бойові рукавички. Причому тоді в трьох випадках успіху досягали росіяни і лише в одному наш боксер. Удача на Всесвітній літній Універсіаді супроводжувала її чемпіона Дмитра Митрофанова, який взяв гору над Артемом Чеботарьовим. На тому ж турнірі срібний призер світу 2011 року та Олімпіади-2012 Денис Берінчик у півфіналі програв майбутньому володарю “золота” Раджабу Бутаєву, задовольнившись “бронзою”.
Перед нашою командою стоїть дуже важке завдання – у матчі-відповіді в Донецьку перемогти з рахунком 5:0. При рахунку 4:1 буде проведено додатковий бій, а в разі перемоги українців 3:2 або перемоги росіян з будь-яким рахунком у півфінал вийде команда Росії
Микола Буценко у півфіналі чемпіонату світу в Алма-Аті внаслідок суперечливого рішення суддів поступився Володимиру Нікітіну і в підсумку став бронзовим призером, а росіянин – срібним. Там же, в столиці Казахстану, наш білоруський легіонер Сергій Корнєєв у першому бою зазнав поразки від Євгена Тищенка, який потім піднявся на срібну сходинку планетарного п’єдесталу... Безумовно, багато хто сподівався, що в Москві буде вечір реваншу...
Однак, на жаль, таким очікуванням не судилося справдитись. І цьому, як не прикро, посприяли не тільки російські боксери, а й служителі Феміди. І будьмо відверті: якщо Буценко все ж виглядав на рингу трохи гірше за свого візаві, а Берінчик бився на рівних, то Корнєєв і особливо Митрофанов, на думку фахівців, нехай трохи, але все ж перевершували опонентів.
Вже з перших секунд поєдинку потужніший Нікітін нав’язав Буценку агресивну манеру ведення бою. Діючи дуже активно і жорстко впродовж чотирьох раундів, росіянин якось навіть приголомшив нашого боксера і врешті-решт переміг.
У трьох інших боях впадала в очі суттєва перевага росіян у зрості. Бутаєв, Чеботарьов і Тищенко були вищими за Берінчика, Митрофанова і Корнєєва на 10, 11 і 12 см відповідно. Тому господарі рингу, що мали і довші руки, намагалися тримати гостей джебами на дистанції. У такій ситуації нашим боксерам для успіху необхідно було віддавати перевагу силовому стилю ведення поєдинків. Подібна манера, між іншим, завжди вважалася стихією невгамовного Берінчика.
Однак, як не дивно, у двох початкових раундах Денис виглядав не настільки агресивним, що й відобразилось у суддівських оцінках. А в третьому хоч він нібито і завівся, але арбітри, немов змовившись, знову чомусь опинилися на боці Бутаєва. І тільки у двох заключних трихвилинках ми нарешті побачили вже майже того Берінчика, який завжди імпонував публіці своїм гостроатакуючим веденням боїв. Так, Денис беззастережно виграв четвертий і п’ятий раунди, що зафіксували, між іншим, і судді. У підсумку, на жаль, набраних у них очок не вистачило для перемоги.
Після того, як Митрофанов за ударами перебив Чеботарьова в першому раунді, здавалося, що він, як і на Всесвітній літній Універсіаді, знову переможе (за винятком, може, третього раунду). У другому і четвертому чернігівець, знову розриваючи дистанцію, завдав росіянину явно більше ударів, але суддівська трійка у складі литовця, ірландця і француза буквально з пальця висмоктала мінімальну перевагу Чеботарьова. І хоча в п’ятому раунді Митрофанов не дав арбітрам ані найменшого приводу засумніватися в своїй перевазі над суперником, який тільки і знав, що в’язався в клінчах, це “отаману” не допомогло.
Усім здавалося, що Корнєєв, без зволікання відразу ж розірвавши дистанцію з височезним Тищенком і завдавши йому чимало акцентованих ударів, виграв перший раунд. Однак суддівська трійка раптом стала вважати легкі джеби росіянина... грізнішою зброєю. Також незрозумілим було їх спільне рішення в подібній ситуації четвертого раунду.
Так, у цьому поєдинку Тищенко запам’ятався своєю відмінною технікою. Але все ж Корнєєв за ударною частиною і акцентуванням своїх “пострілів” виглядав значно сильнішим. Втім судді були на боці росіянина.
Таким чином, перед нашою командою стоїть дуже важке завдання – у матчі-відповіді в Донецьку перемогти з рахунком 5:0. При рахунку 4:1 буде проведено додатковий бій, а в разі перемоги українців 3:2 або перемоги росіян з будь-яким рахунком у півфінал вийде команда Росії.