Об’єднані футболом

В історії нашого чемпіонату давно не було такого пізнього старту весняної частини. У переважній більшості випадків матчі поновлювалися в перших числах березня, а в сезоні-2009/10 і того раніше – 27 лютого

фото: football.ua
Але форс-мажор змусив відійти від звичного графіка, і добре, що затрималася футбольна весна всього на два тижні. І нехай трибуни стадіонів зі зрозумілих причин ще далекі від аншлагів, головне все ж у тому, що невизначеність, яка мучила як уболівальників, так і керівників клубів упродовж останнього місяця, себе вичерпала.
У цій ситуації хотілось би згадати слова Віталія Кварцяного: “Футбол об’єднує, примирює і дає позитивні емоції. Він ніколи не ніс руйнування, а навпаки – виконував творчу місію”. Під словами, сказаними головним тренером “Волині” на лікарняному ліжку кардіологічного відділення однієї з медичних установ Луцька, сьогодні готовий підписатися будь-хто з його колег і підопічних. 
Можна уявити, яким бальзамом на душу для Кварцяного, який переніс тиждень тому операцію, стала перемога його команди в західноукраїнському дербі з “Карпатами”. Волею долі цей матч виявився не тільки поєдинком географічних сусідів, а й сусідів по турнірній таблиці.
Вже з перших хвилин матчу “Карпати” почали штурмувати ворота “Волині” і лише щасливі збіги обставин рятували гостей від гола, повідомляє інформаційний центр ФК “Карпати”. Звичайно, не варто скидати з рахунку і воротаря Кичака, який самовіддано рятував команду після небезпечних виходів та ударів. Почалося все з небезпечного удару Бартуловіча із гострого кута. За мить хорват знову отримав чудовий шанс, але не зміг якісно пробити з вигідної позиції. Третій шанс Младен втратив після того, як Гладкий вивів його практично віч-на-віч – Бартуловіч пробивав з гострого кута і у ворота не влучив.
Не менш гострі були шанси в самого Гладкого. Чого вартує лише чистий вихід на ворота по центру – Кичак зумів прочитати наміри форварда і перевести м’яч на кутовий. Кілька ударів було і в Голодюка, зокрема після штрафного з 30-ти метрів. І тут воротар “Волині” був на висоті. Найбільша небезпека “Карпат” йшла з правого флангу, де нестримним був Сергій Зеньов. Він регулярно створював моменти для своїх партнерів, але до перерви скористатися ними не вдалося. Щодо “Волині”, то лучани практично не мали гострих моментів – захист львів’ян надійно все контролював і не давав супернику простору для гострих випадів.
Вже з перших хвилин матчу “Карпати” почали штурмувати ворота “Волині” і лише щасливі збіги обставин рятували гостей від гола
А от після перерви гра “Карпат” кардинально змінилася: кількість атак та гострих моментів різко зменшилася. “Леви” ніби й тримали м’яч, але до якихось реальних нагод, якими ряснів перший тайм, не доходило. Проте  шанси “Карпати” мали, причому непогані. Наприклад, після розіграшу кутового Голодюк опинився сам і пробивав низом, але й тут Кичак зумів зреагувати і зупинити м’яч практично на лінії воріт.
Як це не банально звучить, але старе добре правило знову спрацювало. “Карпати” своїх нагод не використали, а от “Волинь” провела звичайну контратаку, скористалася невдалою побудовою оборони і Козьбан без проблем переграв Ільющенкова. Часу на відігравання не бракувало. Але перші хвилини “карпатівці” просто оговтувалися від шоку, а потім усе почало валитися з ніг і зводилося до банальних навісів та прострілів. Не допомогли і заміни – ані Бохашвілі, ані Пучковський вже не могли вплинути на розподіл очок у цьому матчі.
Як це не прикро визнавати, але в цьому поєдинку не так перемогла “Волинь”, як програли “Карпати”. Причому програли виключно завдяки самим собі. Щодо інших матчів, то в нинішніх умовах, коли для деяких команд кожен матч може стати останнім у чемпіонаті чи то з фінансових, чи то з політичних причин, напруга була присутня до останніх хвилин.
Донецький “Металург” приймав на своєму полі “Іллічівець”. Господарі почали трохи активніше і вже на 5-ій хвилині змогли вразити чужі ворота. Щоправда, судді зафіксували положення “поза грою”. Господарі поля начебто продовжували володіти ініціативою, проте посеред тайму “Іллічівець” не тільки зумів вибратися на чужу половину поля, але і несподівано відкрив рахунок: Чурко з близької відстані послав снаряд у дальній кут – 0:1. Але тільки-но почався другий тайм, донеччани відновили статус-кво: Лазич вивів Мораеса віч-на-віч, а бразилець технічно реалізував свою можливість – 1:1. Після цього “ металурги” продовжили володіти територіальною перевагою, проте перемогу ледь не вирвав “Іллічівець”: Мандзюк міг принести своїй команді три очки, але не зміг ударом головою зблизька переграти Бандуру.
“Дніпро” на своєму полі впевнено обіграв “Севастополь”, з перших хвилин заволодів ініціативою, провівши кілька небезпечних атак. А на 18-ій хвилині, відкривши рахунок Матеус відібрав м’яч  у захисника і віддав передачу Селезньову, той супернику не пробачив – 1:0. Після цього “Дніпро” продовжував володіти ініціативою, а ось у кримчан гра в атаці зовсім не клеїлася. Як підсумок – на 36-ій хвилині рахунок став 2:0. Це Жуліано розігнав контратаку, зіграв на Матеуса, з його ударом упорався воротар, але на добиванні першим виявився Селезньов, який оформив дубль. У другому таймі рахунок став розгромним: Коноплянка безпосередньо перед фінальним свистком вийшов на ударну позицію після передачі Селезньова і без проблем переграв Чуваєва – 3:0. 
Єдиний більш-менш сенсаційний результат був зафіксований у Харкові,  де “Металіст” не зміг переграти “Говерлу”
У Полтаві зустрічалися сусіди по турнірній таблиці – “Ворскла “ приймала “ Зорю”. Попри стартову активність господарів наприкінці тайму рахунок відкрили гості: Хомченовський здорово втік від двох суперників, а потім прострілив точно на ногу Болі, якому залишалося не промахнутися з близької відстані – 0:1.  Але на початку другої половини “Зоря” надала “Ворсклі” шанс зрівняти рахунок: Сантіні помилився на виході після подачі з кутового, а Яховіч з близької відстані не схибив – 1:1. Надалі обидві команди не стали ризикувати, і матч  завершився внічию.
Лідер чемпіонату донецький “Шахтар” не мав проблем у зустрічі проти запорізького “Металурга”, забивши в ворота суперника три м’ячі. На 22-ій хвилині Луїс Адріано підстеріг помилку захисників, вийшов віч-на-віч і спокійно пробив у кут повз голкіпера – 0:1. Минуло менше десяти хвилин, а рахунок став 0:2 – Адріано виступив у ролі асистента, а на ударній позиції опинився Тейшейра. А в другій половині “Шахтар” довів справу до розгрому: Едуардо асистував Тейшейрі – 0:3. 
“Таврії” у поточному сезоні двічі довелося грати з “Динамо” в Києві, навіть свій формально домашній матч. У першому колі “динамівці” виграли з рахунком 2:0, святкували успіх кияни і в зустрічі другого кола. У першій половині першого тайму підопічні Блохіна хоч і володіли очевидною перевагою, але атаки часто зводилися до навісів і закидів, які оборону сімферопольської команди в тупик до пори до часу не ставили. Проте за п’ять хвилин до перерви Мбокані після подачі з кутового перестрибнув Аксьонова та головою послав м’яч у кут – 0:1. 
Вже через п’ять хвилин після свистка про відновлення гри Ленс взяв гру на себе, а потім поділився м’ячем з Ярмоленком, який з близької відстані зміцнив перевагу своєї команди – 0:2. У час, що залишився, Ярмоленко і Мбокані не реалізували по виходу віч-на-віч, а от “Таврія” свій шанс не змарнувала: Хачеріді помилився на рівному місці, м’яч перехопив Бурдужан, який обіграв воротаря і вразив ціль – 1:2.
Єдиний більш-менш сенсаційний результат був зафіксований у Харкові,  де “Металіст” не зміг переграти “Говерлу”. Після обміну голами на початку зустрічі (в ужгородців відзначився Шарпар, а у харків’ян Папа Гойє) “Металіст” повністю заволодів ініціативою, однак реалізувати численні моменти так і не зумів попри те, що останні двадцять хвилин гості грали у меншості.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9162 / 1.61MB / SQL:{query_count}