У четвер чоловіки та жінки розіграли комплекти нагород у спринтерських перегонах. На жаль, українські спортсмени не змогли продемонструвати значні досягнення і опинилися дуже далеко від п’єдесталу пошани.
Першими в Контіолахті на старт вийшли чоловіки. Тепла погода, яка добралася у середині березня і до півночі Європи, створила вкрай нерівні умови учасникам гонки. Спортсмени, що стартували в першій групі, отримали величезну перевагу, і фактично боротьба за перемогу закінчилася після фінішу перших 30-ти учасників, повідомляє biathlon.com.ua.
Стартувавши п’ятим німець Арнд Пайффер навіть з одним промахом показував відмінний час. Але на фініші його результат красувався на першій сходинці всього хвилину – рівно стільки, скільки знадобилося Мартену Фуркаду, щоб перетнути фінішну межу.
Протягом більшої частини сезону Фуркад, коли закривав усі мішені, вигравав гонку безапеляційно. Здавалося, так буде і цього разу, хоча перевага лідера Кубку світу над Пайффер склала всього 0,1 секунди. Але згодом відразу троє біатлоністів виходили після стійки з кращим, ніж у француза, часом. І якщо легендарний Уле-Ейнар Бйорндален і росіянин Дмитро Малишко не змогли вклинитися в боротьбу за подіум, то норвежець Йоганнес Бе не просто склав гідну конкуренцію, а й зумів не втратити 10-секундну перевагу на останньому колі на фактично розбитій трасі. Таким чином молодий норвежець здобув свою третю перемогу в нинішньому сезоні Кубку світу!
Для українських біатлоністів закінчення сезону проходить досить важко, і в цьому сенсі потрапляння до двадцятки кращих Сергія Семенова виглядає відмінним результатом. Кубкові очки зумів набрати також Андрій Дериземля, показавши 37-ий результат. У Кубку світу лідерству Мартена Фуркада вже практично ніхто не загрожує, і боротьба ведеться за решту місць у трійці найсильніших. Поки другим залишається Еміль Сведсен, що фінішував восьмим. А в боротьбі за третю сходинку Домінік Ландертінґер, невдало провівши спринт, упритул підпустив до себе Уле-Ейнара Бйорндалена.
Кардинальні зміни цей спринт вніс у залік Кубку націй: лідерство в командному заліку повернула собі збірна Норвегії, посунувши з лідируючих позицій росіян. Останніх обійшли також і суперники з Німеччини. Збірна України ще більше зміцнилася на восьмій позиції в Кубку націй. Щодо жіночого спринту, то тут просто феєрично виступили фінські біатлоністки. Кайса Мякяряйнен показала неймовірну швидкість і, незважаючи на промах, здобула другу в кар’єрі перемогу перед домашніми трибунами, а всього – сьому в гонках чемпіонатів і Кубків світу.
Кращою в нашій команді стала не Абрамова, а Валя Семеренко. На дистанції вона показала 10-ий хід серед усіх спортсменок, але вантаж з трьох промахів понизив лідера нашої збірної на 22-ге місце
Але якщо успіх лідера сезону ще можна було передбачити, то в подіум Марі Лаукканен не вірив, напевно, ніхто. Адже досі кращим місцем спортсменки, яка запам’яталася на Олімпіаді участю як у біатлоні, так і в лижних гонках, був 9-ий результат. Але сьогодні Марі відзначилася ідеальною роботою на вогневих рубежах і завоювала третє місце.
Між двома представницями господарів протиснулася росіянка Ольга Зайцева, для якої це теж практично був домашній етап, враховуючи концентрацію російських уболівальників на трибунах. Після другого рубежу вона навіть випереджала Мякяряйнен на 8 секунд, але впоратися зі швидкістю Кайси не мала жодних шансів. Для українських дівчат більш невдалу гонку і згадати, і придумати було б складно. З 12-ти вогневих рубежів, які пройшли шість українок, тільки на двох виявилися закриті всі п’ять мішеней. Обидва цих досягнення – на рахунку Ольги Абрамової, яка може занести цю гонку собі в актив хоча б за рахунок перших набраних очок у Кубку світу за 38-ме місце.
Але кращою в нашій команді стала не Абрамова, а Валя Семеренко. На дистанції вона показала 10-ий хід серед усіх спортсменок, але вантаж з трьох промахів понизив лідера нашої збірної на 22-ге місце. Також у залікову зону зуміла пробитися Юлія Джима (35-те місце).
Мабуть, після цієї гонки можна говорити про те, що триразова олімпійська чемпіонка Дар’я Домрачева і цього сезону не отримає Великий кришталевий глобус. Сьогодні Даша і швидкістю була далека від кращих зразків самої себе, і на рубежах допустила цілих чотири помилки. У підсумку 37-ий результат і відставання від лідера в загальному заліку обчислюється вже 86-ма очками. А лідирувати, звичайно, продовжує Кайса Мякяряйнен, яка випереджає норвежку Туру Берґер на 31 бал. Валя Семеренко посідає шосте місце в загальному заліку.
Восьмий етап продовжиться сьогодні: спортсмени знову вийдуть на дистанцію спринтерських гонок.