Сочинська Олімпіада стрімко наближається до фінішу. І хоча ще не розіграно близько 30 комплектів нагород, відчуття завершення свята вже є у багатьох учасників змагань.
День 11-й. В тумані
Початок останнього тижня на сочинській Олімпіаді минув у тумані. Спершу знову був відкладений перенесений з неділі старт чоловічого мас-старту на олімпійському турнірі з біатлону. Ситуація на стадіоні “Лаура” не змінювалася і видимість була близька до нуля. Журі гонки спочатку прийняло рішення відкласти старт до середини дня, а потім і зовсім знову перенести – на вівторок. Також через туман, але вже в екстрим-парку “Роза Хутір” були скасовані змагання зі сноубордингу в борд-кросі у чоловіків. От і вийшло, що у важкий понеділок замість семи було визначено лише п’ять нових олімпійських чемпіонів.
Були побоювання і стосовно іншої біатлонної гонки мас-старту серед жінок. Але до середини дня погода раптово змінилася і густий туман зник з біатлонної траси. Тож заплановані змагання таки відбулися. У жіночій гонці з масовим стартом взяли участь відразу чотири українки, ми дуже сподівалися, що вдасться поповнити скарбничку нагород, але, на жаль, не судилося.
Білоруска Дар’я Домрачева була беззаперечною примою цієї гонки, лідируючи з перших метрів дистанції і не дозволяючи суперницям ні на мить вийти вперед. При цьому і робота на вогневих рубежах у виконанні білоруски викликала лише повагу: за такої ураганної швидкості перша триразова переможниця Олімпіади-2014 обмежилася всього одним промахом на останньому рубежі – рівно стільки ж і там же, де помилилася і її основна суперниця – Габріела Соукалова з Чехії.
У підсумку останні кілометри стали колом пошани Домрачевої. На фініші її перевага над чеською суперницею склала 20 секунд. Причому немає сумнівів, що при необхідності могло бути набагато більше.
Третьою зі стадіону після четвертого рубежу вийшла Еві Захенбахер-Штеле, яка вперше на вищому біатлонному рівні пройшла гонку з чотирма рубежами без промахів. Але навіть така точність і лижно-бігове минуле німкені не дозволили їй взяти особисту олімпійську медаль у біатлоні. На останньому колі Захенбахер не встояла перед натиском молодої норвежки Тіріл Екгофф, яка на фінішній прямій не залишила шансів досвідченій конкурентці.
Треба сказати, що сьогодні були всі умови для якісної стрільби: туман повністю звільнив стадіон від своєї присутності, вітру практично не було. При такій погоді відразу п’ять біатлоністок зуміли пройти гонку без штрафу. Приємно, що однією з цієї п’ятірки стала Олена Підгрушна. Капітан жіночої збірної в другій половині олімпійської програми нарешті відновлює кондиції після хвороби і вже другу гонку поспіль закінчує на восьмій позиції. На жаль, швидкість поки не дозволила Олені претендувати на медаль при точній стрільбі суперниць.
Решта українок не обійшлися без помилок у стрільбі. Валя Семеренко при цьому показала найкращий серед наших дівчат хід і з двома колами штрафу – стала 13-ою. У Віти Семеренко – 17-ий результат, а Юлія Джима перетнула фінішну межу 23-ою.
А новоспечена триразова олімпійська чемпіонка Дар’я Домрачева після гонки ще отримала звання Героя Білорусі. Звання біатлоністці присвоїв президент Білорусі Олександр Лукашенко. Цікаво, що після першої гонки в Сочі, де Дар’я не зуміла пробитися в число призерів, Лукашенко у пресі накинувся на спортсменку з нещадною критикою за відсутність бажання боротися на дистанції.
Щодо інших змагань, то у бобслеїстів у суперечці двійок за сумою чотирьох спроб не виявилося рівних російському екіпажу Олександр Зубков/Олексій Воєвода, причому для наших сусідів це перше олімпійське “золото” в даному виді спорту за чверть століття. До речі, Зубков був прапороносцем російської команди на церемонії відкриття, а після вручення нагороди тішився, що зумів перебороти забобони, що прапороносці чемпіонами не стають.
У чоловічому фристайлі ледь не сталася українська сенсація. Олександр Абраменко не тільки пробився до числа фіналістів, а й був третім після першої вирішальної спроби. Здавалося, що до п’єдесталу пошани рукою подати, але виявилося, що тільки здавалося. Після другої спроби миколаївець виявився тільки шостим, а боротьбу за медалі продовжила перша четвірка. У підсумку на честь переможця Антона Кушніра пролунав гімн Білорусі. Варто відзначити, що переможець народився в українському Красноармійську.
У командному змаганні зі стрибків на лижах з великого трампліна напружена боротьба розгорнулася між збірними Німеччини та Австрії. Німці Андреас Ванк, Андреас Веллінґер, Марінус Краус і Зеверін Фройнд були першими в першій серії і другими в другій, а в сумі таки обійшли сусідів.
У фігурному катанні не було рівних американській парі Меріл Девіс/Чарлі Вайт. У Ванкувері вони були другими, а за чотири останні роки по два рази ставали чемпіонами та віце-чемпіонами світу, так що в їх перемозі вже ніякої сенсації немає. Українці Шивон Хікін-Кенеді/Дмітрій Дунь замкнули протокол за підсумками короткого танцю.
День 12-й. І знову голландці

|
фото: noc-ukr.org
|
У вівторок українські спортсмени виступали в ролі статистів. Тож очікувати на нагороди було марно. А ось інші країни поклали у свої скарбнички чергові медалі. Першим на вищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся французький сноубордист П’єр Вотьє, який фінішував першим у борд-кросі. Для уродженця Бріансона, який з двох років катається на лижах, а в п’ять вперше став на сноуборд, це була вже третя олімпійська спроба, причому в Турині та Ванкувері він був дуже далеко від медалей.
Словенська гірськолижниця Тіна Мазе поповнила досить значний список дворазових чемпіонів Сочі-2014 за підсумками гігантського слалому у жінок. Цікаво, майбутня чемпіонка у другій спробі показала тільки одинадцятий час, але хороший запас після першої спроби дозволив срібній призерці Ванкувера-2010 залишитися на першій позиції. Українка Богдана Мацьоцька приблизно однаково проїхала обидві спроби, поступившись лідерам приблизно по 7 секунд. У підсумковому протоколі вона опинилася на 43-ій позиції.
У жіночій естафеті в шорт-треку перемогли кореянки. А от у ковзанярському спорті продовжився відкритий чемпіонат Голландії, адже на п’єдесталі пошани дистанції 10 000 метрів знову стояли тільки представники країни тюльпанів. “Золото” у легендарного Свена Крамара з новим олімпійським рекордом вирвав Джорріт Берґсма. Торік він був першим на цій дистанції на чемпіонаті світу, який також був у Сочі.
Старт багатостраждального чоловічого мас-старту знову був зміщений, правда, всього на чверть години. Гонка вийшла захоплюючою, а долю “ золота ” вирішив фотофініш, адже ідеальний результат норвежця Еміля Хегле Свендсена і прокат одного штрафного кола француза Мартена Фуркада розділила незрима мить. У підсумку представник північної європейської держави став уже триразовим олімпійським чемпіоном у кар’єрі.
У лижному двоєборстві (стрибки з великого трампліна та гонка на 10 кілометрів) боротьбу за пальму першості повели два норвежці, яких на фініші розділило 0,6 секунди. Чемпіоном став 22-річний студент з Тронгейма Йорґен Граабак. Після першого виду програми його відставання від лідера становило аж 42 секунди, але німець Ерік Френцель не витримав темпу конкурентів і опинився в підсумковому протоколі тільки десятим. Як і українець Віктор Пасічник, який після 20-го місця на трампліні на лижні показав тільки 30-ий час.
У змаганнях з фристайлу в чоловічому скі-хафпайпі, важливим чинником знову стала погода. Спочатку падав мокрий сніг, потім став спускатися густий туман. Не дивно, що навіть деякі фаворити віддали перевагу викладанню в одній спробі, а в другій виступили значно слабкіше (падіння, незавершені елементи). Чемпіоном став американець Девід Вайс, який, до речі, за другу спробу отримав оцінку 3,40 (найгірший результат серед дюжини фіналістів).